Road trip na jihozápadě USA

Road trip a jihozápad USA - další skvělé dobrodružství

Ve Státech se nejlépe přepravuje autem, o čem jsme se přesvědčili už jednou. Florida a náš road trip nám umožnil zažít mnoho překrásných zážitků, a tak jsme si řekli, že si půjčíme auto přes Jedu.cz ještě jednou a vydáme se na další road trip, tentokrát na jihozápad USA. A že to byla pořádná jízda. Jihozápad USA jsme museli projet za 21 dní, ale při množství atrakcí, které jsme chtěli navštívit to i tak bylo málo. Přesto jsme to stihli. A kam že jsme se vlastně podívali?

Kaňony beroucí dech

Grand CanyonJihozápad USA je velmi bohatý na obrovské kaňony, přičemž každý z nich je velmi unikátní. Kromě nejznámějšího Grand Canyonu jsme si samozřejmě nemohli v rámci našeho výletu nechat ujít i některé další. Jako jeden z prvních jsme navštívili Bryce Canyon, na který asi nikdy nezapomene, protože měl naprosto kouzelnou atmosféru. Pozadu ale rozhodně nezůstává ani Canyonlands, které nás uchvátily svými překrásnými východy a západy slunce. Poslední z kaňonů, který jsme navštívili, byl Red Rock Canyon. Kousek od něj se nachází slavná Hooverova přehrada (Hoover Dam).

Údolí jako krajiny z Marsu a filmové lokace

Náš road trip po USA nás zavedl i do různých údolí. Nejzajímavější bylo určitě Goblin Valley, které je známé především z filmů Star Wars. Opomenout ale nesmíme i slavné Monument Valley nacházející se na území Navajo, kde se natáčel slavný Forest Gump. Když jsme u těch filmů, jeli jsme se na doporučení podívat do místa zvané Alabama Hills, kde se natáčí převážně westerny. Výlet po jihozápadě USA nás zavedl až do samotného Death Valley (Údolí Smrti), kde jsme se ocitli na nejnižším místě Severní Ameriky.

Utajené atrakce jihozápadu USA a legendární Route 66

Route 66Kromě nejnavštěvovanějších atrakcí se na jihozápadě USA stále najdou místa, která nejsou veřejnosti až tak známá, ale přesto stojí za návštěvu. Mezi takové patří bez pochyb určitě Ancient Bristlecone Pine Forest, kde se nacházejí nejstarší žijící stromy na světě. Kdo má rád tajemno, určitě doporučujeme navštívit město duchů Bodie a hned vedle něj si udělat pár fotek u jezera Mono Lake. Legendární Route 66 je klasika, kterou by si nikdo neměl nechat ujít, ale málokdo ví, že se kousek od této silnice nachází nejzachovalejší kráter na světě Meteor Crater.

Národní parky jsou největší chloubou jihozápadu USA

YosemiteV této oblasti je parků požehnaně. My bychom rádi bývali navštívili všechny, jenže čas nám to bohužel nedovolil, a proto jsme se museli rozhodnout. Nakonec jsme navštívili Národní park Arches, kde se nacházejí obrovské přírodní pískovcové oblouky. Národní park Sequoia nám zase odkryl jedny z nejvyšších stromů na světě. Yosemitský národní park nás seznámil s úžasnou faunou i florou a dal nám pořádně do těla.

Jak je vidět, zážitků máme víc než dost, a proto jsme se rozhodli články rozdělit a přinést vám je postupně. Máte se na co těšit, a pokud se chystáte na jihozápad USA, určitě vám poradíme, kam se podívat či jak ušetřit.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.