Thajsko

Thajsko je království, které je součástí jihovýchodní Asie. Dechberoucí příroda je jednou z hlavních komodit této krásné země. KroměVlajka Thajska přírody tato země nabídne také bohatou historii starou více než 1000 let. Do Thajska se plánujeme dostat z Království Kambodža po zemi, vzhledem k blízkosti obou států.

Cestování po Thajsku

Cestování v Thajsku pro nás bude velmi zajímavou zkušeností. Chceme navštívit řadu zajímavých míst. Jedním z nich je například město Surat, ve kterém plánujeme navštívit místní sirotčinec slonů. Thajská kuchyně je velkou devizou tohoto města zejména kvůli místnímu trhu se všemi možnými druhy ovoce, zeleniny a masa. Hlavním cílem zde bude ale nasát klasickou atmosféru asijských tržišť (neplést s těmi vietnamskými u nás ;-). Mezi další zajímavosti tohoto města patří místní svatyně. Se svatyněmi se budeme v Thajsku setkávat často. Více než 90% populace tvoří buddhisté.

Kam do Thajska

Další velmi zajímavou destinací v Thajsku je bezpochyby město Krabi. Oblast kolem tohoto města je velmi populární záležitostí pro potápěče a pro lidi, kteří hledají klid v duši. Najdete zde nádherné filmové pláže, křišťálově průhlednou vodu a skvělé služby.

Wat v Thajsku, chrám v ThajskuJednou z dalších známých destinací v Thajsku je bezpochyby ostrovy Ko Phi Phi. Tento ostrov, který byl v roce 2004 zasažen vlnou tsunami, je klenotem sám o sobě. Opět zde naleznete několik filmových scenérií, jako například z filmu Pláž. Každá dovolená v Thajsku musí obsahovat tuto destinaci. Kdo však miluje přírodu a dává přednost klidnějšímu pobytu, měl by se podívat na ostrov Ko Lanta. Mezi zajímavosti Thajska nepatří nejen krásné pláže, ale i zlatem a mozaikou zdobené chrámy. Jejich označení obsahuje slovo Wat, což je něco jako kombinace kláštera a chrámu. Těchto chrámů uvidíme určitě spoustu a o své zážitky vás rozhodně neochudíme.

Dalším místem v Thajsku, které stojí za návštěvu je ostrov Phuket a jeho centrum veškerého dění Phuket City. V této, více urbanistické zoně oproti předešlým, chceme navštívit řadu míst. Z několika zdrojů máme doporučenou lanovku v korunách stromů, což je trochu adrenalinová záležitost. Ujít si ale určitě nenecháme ani ostrovy Ko Tao, Ko Phangan a Ko Samui v Thajském zálivu.

Hlavní město Thajska je určitě jedna z nejnavštěvovanějších destinací v Thajsku. Bangkok je stejně jako New York nikdy nespícím městem. Oproti americkému městu není určitě tak vyspělé, na druhou stranu kvůli tomu sem lidé nejezdí. Památky v Thajsku jsou všude na každém rohu a ne jinak je tomu v případě Bangkoku. Pokud chcete vidět co nejvíc Watů, tak právě Bangkok je místo kam v Thajsku zajet. Ještě lepší je však Ayutthaya, starodávné hlavní město Siamského království vzdálené pouhých 90 minut od Bangkoku.

Doprava na dovolené v Thajsku

Cestování po Thajsku je dobrodružstvím samo o sobě. Na to, jak Thajsko může působit je jeho infrastruktura Trhy na vodě Bangkok Thajskorelativně dobrá. Po Thajsku se dá cestovat jak letecky, tak po souši, respektive po vodě. Pokud člověk nikam nespěchá, tak se velmi doporučuje zkusit jízdu místními vlaky. Doprava  v Thajsku je tedy dobrá dle informací které máme. Jako způsob cestování v Thajsku si pro naší cestu vybereme každý způsob krom letadla. Chceme poznávat místní lidi, místní zvyky a poznat místní atmosféru, proto volíme spíše pomalejší způsoby dopravy a někdy využijeme i místní taxi zvané tuk tuk.

Thajsko a samotný region Indočína je část cesty, na kterou se velmi těšíme. Sledujte proto náš blog, kde Vám budeme nabízet ty nejlepší momenty z naší cesty kolem světa. A pojďte s námi cestovat i do naší další destinace, kterou je Malajsie.

ยินดีต้อนรับสู่ประเทศไทย! Yindī t̂xnrạb s̄ū̀ pratheṣ̄thịy! Vítejte v Thajsku!

This post is also available in: English

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.