Čínská vlajka, vlajka Číny

Čína

Čína, nejlidnatější stát a rozlohou čtvrtý největší stát na světě, je překrásná země, kde se mísí staré a původníČínská vlajka, vlajka Číny kultury a tradice s vymoženostmi dnešní doby. Čína je země mnoha kontrastů, a byť je dnes téměř pro každého možné, aby ji navštívil, neobejde se tato návštěva bez nepočetných kontrol a také povolení ke vstupu.

Víza do Číny

Byť spolu Nepál a Čína sousedí, není vůbec jednoduché se do této země dostat. Největším problémem jsou víza a vstupy do země. Bylo by tak snadné se přes Himaláj přesunout do Tibetu, nicméně pravidla to nedovolují a my si budeme muset ještě obstarat víza, protože nemáme možnost nechat si vystavit víza standardně před odjezdem v ČR, a proto naše první kroky povedou do velkoměsta Hong Kong. Pokud máte s vízy do Číny stejný problém jako my, určitě se vydejte do této metropole, protože tady si může nechat vystavit povolení ke vstupu do celé Čínské lidové republiky v podstatě každý. V Asii neexistuje místo, kde by tento proces byl snažší. A Hong Kong je i nádherné město, kde se dá příjemně strávit čas a to nejen v ulicích přeplněných lidmi. Hong Kong je totiž město skládající se z mnoha ostrůvků, kde se nacházejí parky plné zeleně a rozkvetlých květin, takže si zde lze i odpočinout, a pokud máte chuť podniknout celodenní výlet někam mimo metropoli, určitě stojí za návštěvu i bývalá portugalská kolonie Macao. Historické centrum Macaa je součástí světového kulturního dědictví a kromě památek si zde návštěvníci také mohou užít zábavu v místních kasínech, případně i restauracích. Asi není nutné rozebírat, že se nejedná o nejlevnější záležitost, ale nezávislí cestovatelé si vždy najdou levný způsob a užijí si vše po svém. A během pár dní jsou víza hotová, takže se může pokračovat v cestování po Číně.

Kam v Číně

Vzhledem ke své rozloze je cestování po Číně určitě záležitostí na delší dobu. A aby toto cestování nebylo ani příliš finančně náročné, rozhodli jsme si, že si jako dopravu po Číně zvolíme známými čínskými rychlovlaky. Bude to Čínský drakpohodlné a občas budeme mít příležitost možná i něco zahlédnout. Doprava v Číně je i pro cestovatele ze západního světa velmi sofistikovaná, spojuje spolu velká města vzdálená i několik dlouhých dní od sebe, což umožňuje skutečně svobodné cestování po této úžasné zemi.

Naším prvním cílem bude město Šanghaj, nejlidnatější město v Číně. S těmi lidmi se po cestování jinými zeměmi, které se mohou pyšnit vysokým počtem obyvatel, nějak popereme, ale novinkou pro nás bude poznávání pravé čínské kultury, zvyků a také čínská kuchyně, na kterou se obzvláště těšíme, protože je prý téměř všude velmi odlišná a typická svými vlastními pokrmy. V Šanghaji budeme především vyhledávat místa, kde se stará kultura mísí s tou novodobou, protože se nám líbí kontrasty, které toto město svým návštěvníkům nabízí.

Zajímavosti v Číně

Zastávkou číslo dvě bude hlavní město Číny – Peking. V Pekingu chceme hodně poznávat historii Číny, takže si nenecháme ujít hlavní atrakce, které město nabízí. Především se seznámíme s čínskými památkami z doby dynastie Ming. A abychom nezapomněli na jednu z nejvyhledávanějších atrakcí v Číně, uděláme si výlet do města Badaling, kde lze navštívit Velká čínská zeď. Dovolená v Číně nám však nabízí možnosti seznámit se i s dalšími dynastiemi čínské historie. Z Pekingu se vydáme do několik hodin vzdálené metropole Si-an. Kromě mnoha překrásných míst a muzeí, které město nabízí k návštěvě, si určitě vyhraníme i den k návštěvě Mauzolea císaře dynastie Čchin známého ve světě pod názvem Terakotová armádačínský dům, čínská architektura

Cestování po Číně nás zavede i do regionu Sečuán, konkrétně do města Chengdu (Čcheng-TU) na jihozápadě Číny. Výlet do tohoto města byl pro nás jasnou volbou, protože je to jediné město na světě, kde může vidět nejvíce Pand na světě. Žijí tu i ohrožené Pandy veliké.

Cestování vlakem po Číně, až je Tibet na dosah

Není možné navštívit Čínu a nevydat se do Tibetu, pro nás určitě ne. Tibet považujeme za jedno z nejzajímavějších míst na světě a byl by hřích nenavštívit toto místo v rámci našeho cestování po světě. Chystáme se především do tradičního hlavního města Tibetu, Lhasa. Rádi bychom však navštívili i další místa a lépe se seznámili s místními obyvateli a také mnichy.

V Tibetu naše cestování vlakem po Číně nekončí. Musíme jet zpět do Pekingu. A u cestování zůstaneme, protože další destinací, kterou jsme zvolili, jsou Spojené Arabské Emiráty.

欢迎来到中国! Huānyíng lái dào zhōngguó! Vítejte v Číně!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.