mapa Asie

Asie

Asie je největší a také nejnavštěvovanější kontinent světa, takže si ho rozhodně nemůžeme nechat ujít. Navštívíme mapa Asieoblast východní Asie, často nazývanou jako Dálný východ. Probádat hodláme ale i Indočínu. Vydáme se také do jižní a jihovýchodní Asie, ale určitě nezapomeneme ani na Střední východ. Asie pro nás bude asi jedním velkým a milým kulturním šokem, protože je zde tolik náboženství a kulturních rozdílů, které osobně ještě neznáme. Nabudeme zde pravděpodobně úplně jiných zážitků, než v Americe, ze které se sem vydáme.

Východní Asie – za poznáním nových kultur a náboženství

Cesta kolem světa nás v Asii zavede nejprve do jedné z nemodernějších, technologicky nejvyspělejších zemí, kterou je ostrovní stát Japonsko. Těšíme se na návštěvu pro nás tak odlišné kultury a především na cestování po Japonsku místní rychlovlaky. Co nás určitě nesmírně obohatí bude místní tradiční architektura. Ale v této oblasti nezaostává ani Čína, další ze států, které ve východní Asii chceme navštívit. V Číně se mimo jiné zaměříme i na místní gastronomii, která je velmi pestrá a různorodá v každém regionu. A vynikající pochoutky si budeme vychutnávat i v dalších částech Asie, třeba v té jihovýchodní.

Krásy jihovýchodní Asie

Jihovýchodní Asie je mnoha návštěvníky vnímána jako perla celého kontinentu. A není vůbec divu, nachází se zde mnoho překrásných zemích, které návštěvníkům nabízejí vyžití ve všech možných směrech. I my máme v úmyslu do této části Asie zamířit a jednou z prvních destinací, které zde navštívíme, bude Vietnam. Nejen že tato země nabízí překrásné pláže pro strávení té nejúžasnější dovolené, ale dále potěší i chuťové buňky každého cestovatele. Vietnamská kuchyně je skutečně jedna z nejlepších. Konkurovat ji ale samozřejmě může i thajská kuchyně a mimo to nabízí Thajsko, kam se také vydáme, i mnoho jiných zážitků. Thajské památky a přírodní parky patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších v celé jihovýchodní Asii. Trumfnout návštěvnost těchto památek dokáže už snad jen Angkor Wat ve státě Kambodža, který uchvátil i nás. Nebude to však jediné místo, které v tomto království budeme chtít poznat. Naše cesta kolem světa nás ale zavede i do Malajsie, kterou nám doporučili navštívit naši přátelé. Místní život podél pobřeží údajně stojí za to poznat, a pokud prý navštívíme hlavní město, budeme doslova uchváceni. A tyto zážitky si nemůžeme přeci nechat ujít. Stejně tak navštívit naše kamarády, které jsme si našli díky Couchsurfingu, v městském státě Singapur. Taková pozvání by člověk neměl odmítat. Jenže po takovémto dlouhém cestování začneme být časem velmi unavení, a proto si bude nutné dopřát chvíli odpočinku. Skvělé útočiště nám poskytne asi nejprofláklejší ostrov Indonésie – Bali. Na Bali bychom rádi strávili necelé 3 měsíce a poznali přitom život místních obyvatel, případně se vydali prozkoumat i sousední ostrovy. Dovolená v Asii pobytem na Bali zdaleka nekončí. Ale než se vydáme na výlety po Asii dál, zaletíme si na skok na návštěvu k protinožcům do Austrálie a Oceánie.

Cestování po jižní Asii až pod vrcholky Himalájí

Náš plán cesty nás zavede až na ostrov Srí Lanka, který je u nás známý především díky bohaté produkci čaje, ale k vidění nabízí mnohem zajímavější atrakce než pouze čajové plantáže. Největší překvapením pro nás bude asi Indie. Pobyt v Indii je pro nás velkým lákadlem, ale příprava na něj bude poměrně náročná. Chceme tu strávit alespoň 2 měsíce a cestovat jenom vlakem. A po dovolené v jedné z nejlidnatějších zemí světa nám jistě přijde vhod několikadenní trek v Himálajích. Nejideálnější destinací pro toulky himálajskou přírodou se nám jevil Nepál. Třeba se nám podaří alespoň z dálky spatřit nejvyšší horu světa, Mount Everest.

Za tajemstvím orientu na Střední a Blízký východ

Střední i Blízký východ jsou regiony, které nebývají příliš často spojovány s Asií, byť do ní ještě geograficky spadají. Tato místa nás lákají opět kvůli svým odlišnostem, které nabízí celý kontinent. V první řadě se vydáme na střední východ, kde navštívíme Spojené arabské emiráty. Těšíme se na kontrast moderních měst plných luxusu a bohatství, které se misí s chudinskými čtvrťmi, kde žijí běžní emirátští občané, a to vše uprostřed nehostinné pouště. A u té pouště zůstaneme i dále, ale přesuneme se na Blízký východ, kde procestujeme Jordánsko. A v této zemi naše dovolená v Asii definitivně skončí a přesuneme se na další kontinent, kterým je Afrika.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.