Kanadská vlajka, vlajka Kanady

Kanada

Kanada je rozlohou největším státem celého amerického kontinentu a stejně tak asi i nejrozmanitější zemí ze všech států jak Severní, tak i Jižní Ameriky. Kanada je půvabná země, kterou omývají tři oceány, na východě je to Atlantický oceán, na západě Tichý oceán a na severu Severní ledový oceán.

Kanadská vlajka, vlajka KanadyV zemi se nacházejí velké metropolitní oblasti, ale také překrásné národní parky a na severu země, kam mnoho turistů kvůli počasí nezavítá, se nacházejí rozsáhlé fjordy a kromě nich zde také žijí Inuité, tedy kanadští Eskymáci. Kromě Eskymáků se může Kanada také pochlubit velkou komunitou frankofonních obyvatel, protože provincie Québec a Nový Brunšvik se snaží stále udržovat hodnoty první mateřského jazyka francouzštiny, přičemž angličtina je až na druhém místě a není oficiálně uznávaným jazykem. A pokud budete do Kanady cestovat z východního pobřeží USA jako my, bude Québec pravděpodobně první provincií, kterou v Kanadě navštívíte. Doufejme, že narazíme na milé lidi, kteří budou ochotní s námi hovořit i anglicky, protože francouzsky se umíme akorát představit a pozdravit.

Cestování po Kanadě

Naše dovolená v Kanadě nebude o nijakém velkém cestování, nicméně i tak se těšíme na zajímavá místa, která hodláme navštívit. Jako dopravní prostředek jsme si k cestování v Kanadě zvolili automobil, který budeme mít půjčený už ze Států. První místo, kam v Kanadě zamíříme bude metropole Montréal. A zde zůstaneme několik dní, abychom měli dostatek času prozkoumat město a zvyky místních obyvatel. Nejvíce se asi těšíme na vyhlášené velké parky Montréalu, kulturní památky a také místní kuchyni. Kanadská kuchyně je prý trochu odlišná od té québecké, která je ovlivněna francouzskou kuchyní. Doufejme, že je to pravda a po dlouhé době si konečně pochutnáme na nějakém dobrém a pořádném jídle.

Kanada venkov, venkov Kanady

Po návštěvě Montréalu nás čeká další zastávka, a to je hlavní město Kanady – Ottawa. Některé zajímavé památky Kanady se nacházejí právě v Ottawě, kromě překrásné budovy Parlamentu nabízí hlavní město mnoho kulturního vyžití, mezi které patří například návštěva galerií a muzeí, které se zde nacházejí. A skvělým zážitkem může být i návštěva místního vyhlášeného trhu. A abychom provincii Ontario neopustili příliš brzo, dopravíme se do města Toronto. Když se řekne Toronto, vybavím si jako úplně první CN Tower, která se zde nachází. Možná proto, že je to typický obrázek, který známe z televize, videí či fotografií v různých cestovatelských magazínech. Ale kromě výhledu z této asi nejznámější stavby v Americe stojí za návštěvu i Staré město nebo také Lihovarský okrsek. Tím máme asi památky Kanady už prohlédnuté, ale zábava nekončí. Toronto je totiž úžasné i co se sportovních utkání týče, za zmínku stojí hokejová (NHL) či basketbalová liga (NBA). Třeba budeme mít štěstí, získáme lístky a užijeme si tu podívanou na vlastní oči.

A abychom nic nezanedbali, je nutné prohlédnout si v Kanadě i přírodu. A na naší cestě kolem světa patří mezi největší zajímavosti v Kanadě nepochybně Niagarské vodopády. Byl by přeci hřích projíždět kolem a nezastavit se tu. Při tom pohledu a poslechu bušící vody se krásně zrelaxuje mysl a potěší oko. A ten odpočinek budeme potřebovat, abychom mohli nabrat síly na naši další cestu, tentokrát se bude jednat o návrat do Spojených států amerických, kde budeme pokračovat v našem roadtripu po Americe.

Welcome to Canada! Bienvenue au Québec! Vítejte v Kanadě! Vítejte v Québecu!  

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.