Malajsijská vlajka, vlajka Malajsi

Malajsie

Malajsie je dalším státem v oblasti jihovýchodní Asie, který navštívíme. Dle odborné literatury je prý tato Malajsijská vlajka, vlajka Malajsikonstituční monarchie hodně podobná Evropské unii co se státního zřízení týče. Malajská unie prý sjednocuje několik států a federací. Hlavou státu je ale pořád král, stejně jako je tomu v sousední zemi Thajsko, ze kterého do Malajsie přicestujeme.

Cestování v Malajsii plné historie

Historie Malajsie je relativně stará a datuje se až do 3. století před naším letopočtem. Stejně jako řada státu v této oblasti i Malajsie bývala kolonií a prošla řadou bouřlivých chvílích než se zformovala do současného stavu.

Naše cestování v Malajsii nebude příliš zdlouhavé a dobrodružné, ale i přesto bude naše dovolená v Malajsii skvělým zážitkem, na který budeme vzpomínat. V Malajsii budeme cestovat převážně vlakem, sem tam využijeme autobusovou dopravu. Doprava v Malajsii je dle zdrojů na dobré úrovni, hodně se zde využívá i lodní dopravy.

Co vidět a kam jet v Malajsii

V rámci naší cesty kolem světa jsme se rozhodli i na doporučení našich přátel navštívit ostrov Penang. Je to místo, které nám pomůže nahlédnout do své historie, která se mísí s čínskou, indickou kulturou a koloniálními vlivy. Ostrov Malajsijská kuchyněPenang nabídne mnoho krásných pláží, byť se údajně nejedná o ty nejkrásnější v Malajsii, nicméně i tak je zajímavý pro návštěvníky. Za návštěvu stojí určitě velké množství svatyní, které se zde dají najít, ale také další architektonické skvosty. Ve městě Georgetown najdeme dokonce celou zónu chráněnou UNESCO. Důvodem, proč lidé často navštěvují Penang může být i to, že je často nazývaný jako “ráj jídla” Malajsie. A kam zajít na skutečné pochoutky si necháme určitě poradit od místních, protože je nám jasné, že ta nejlepší místa jsou turistům v průvodcích zapovězena.

Naší další zastávkou bude hlavní město Malajsie, Kuala Lumpur. Hlavní město Malajsie je příkladem mnoha překrásných protikladů, které může návštěvník v jednom městě spatřit. Pro Evropana jsou poněkud nezvyklé na první pohled především zástavby, ty původní, nad kterými se dnes tyčí vysoké a moderní mrakodrapy. Asi nejznámější budovou je dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers poskytující úchvatný výhled na celou metropoli. Za zmínku ale stojí určitě i památky Malajsie inspirované orientem a islámskou kulturou. Mezi nejúchvatnější budovy v tomto stylu patří bezpochyby budova hlavního nádraží v Kuala Lumpur nebo mešita Jamek, která je jednou z nejstarších ve městě.

Dovolená v Malajsii potřebuje vhodné načasování

Každý, kdo se do Malajsie chystá trávit dovolenou a touží zde cestovat, musí si svou dovolenou taktéž dobře naplánovat, protože v opačném případě by mohlo jinak skvělé zážitky kazit počasí. Počasí v Malajsii je vcelku Chrám Tek Lok Si, Malajsieextrémní. Je zde velká vlhkost a často během roku dochází k monzunovým srážkám. My se proto budeme snažit do této země podívat v době, kdy bude monzunů pomálu. Díky nim si bude moci zajímavosti Malajsie patřičně užít. Mimochodem je nutné i podotknout, že se v Malajsii skrývá obrovské přírodní bohatství. Najdete tu například rostlinu Rafflesie s největším květem na světě, dále pak největší jeskynní síň na světě.

A kdo je věrným fanouškem motosportu, může se vydat i na Velkou cenu Formule 1 v Malajsii, která se tu koná každý rok a těší se velké oblíbenosti. No a pokud nestihnete tu malajsiskou cenu, nezoufejte, třeba budete moci navšívit Singapur, kde se závody Formule 1 také jezdí. A Singapur je dalším místem, který na naší cestě kolem světa navštívíme.

Selamat datang ke Malaysia! Vítejte v Malajsii!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.