pláž Ko Phi Phi

Ko Phi Phi - nejslavnější ostrovy a atrakce v Thajsku

Ao Tonsai Pier Ko Phi PhiV Thajsku snad neexistuje místo víc profláklé než souostroví Phi Phi. Dost možná jsou to nejslavnější ostrovy v celé Jihovýchodní Asii. Ačkoliv jsme neměli příliš velká očekávání, nedalo nám to a museli jsme se sem vydat. Ano, ani cesta kolem světa se bez takovýchto míst neobejde. Trajekt z Ko Lanty na Ko Phi Phi Don vyjde na 200 THB/osoba (cca 144 CZK). Dostat se na ostrov nebylo tak drahé, zato přežít na ostrově, respektive fungovat, už taková legrace nebylo, kor pro batůžkáře. Sháněli jsme levné ubytování a nejlépe v klidné části ostrova, protože jsme se chtěli také vyspat. Určitě nedoporučujeme nikomu přespávat v centru, protože ten hluk vám spát nedovolí. My jsme nakonec zvolili Coco’s Guesthouse za 600 THB/noc (cca 431 CZK), který se nachází asi 900 m chůze od přístaviště Ao Tonsai Pier. Pro nás to bylo nejdražší ubytování v Thajsku, ale na druhou stranu jedno s těch nejlepších míst na Ko Phi Phi a s klimatizací.

Co dělat na Ko Phi Phi

Ostrovy Phi Phi nabízejí mnoho atrakcí, ale samozřejmě ne zadarmo. Tedy alespoň většina z nich není zadarmo. My jsme se rozhodli se pěkně projít po ostrově.

Vyhlídka na ostrov

Ko Phi Phi ViewpointKde nejlépe spatřit celý ostrov než z vyhlídky na kopci. Je to docela fuška a voda s sebou přijde jistě vhod, ale stojí to rozhodně za to. Před posledním výšlapem bude chtít místní zaplatit 30 THB/osoba (cca 22 CZK), ale vše nahoře udržuje, nacházejí se tam i zajímavé zahrady plné rostlin a domácích zvířat. Jediné, co by mohlo výhled pokazit je opar, anebo znečištěný vzduch způsobující požáry až z daleké Indonésie.

Procházka po ostrově Phi Phi a otrava jídlem

Vše začalo skvěle. Ráno jsme se nasnídali ve snad jediné otevřené restauraci a vyrazili jsme prozkoumat záliv Ton Sai. Bylo brzy, a tak jsme nepotkávali příliš mnoho lidí a pláže byly liduprázdné. Byla to paráda a chvíli jsme si opravdu připadali jako v tom kouzelném ztraceném ráji. Došli jsme až k Viking Nature Resort, kde jsme se uvelebili na malebné malé pláži a užívali si koupání v krásně smaragdové vodě. Zanedlouho se nám však naše idylka začala bortit, protože Martě nějak nesedlo ranní jídlo a začala mít žaludeční potíže. Během půl hodiny se to mnohonásobně zhoršilo, a tak jsme se museli vydat zpět na pokoj. Trvalo to několik hodin a nijak neustávalo. Naštěstí jsme s sebou měli lékárnu a rehydratační roztoky, a tak jsme to spolu nějak zvládli. Takové štěstí ovšem neměli lidé z vedlejšího pokoje, kteří dokonce museli být hospitalizovaní. Kyla, naše nová kamarádka z Filipín a zároveň recepční v hotelu, kde jsme se Záliv Tonsai Bay Ko Phi Phiubytovali, nám říkala, že se to na ostrově stává skoro pořád a že už má pocit, jako kdyby to místní dělali naschvál, protože prý málokdo je připravený jako my a hospitalizují všechny přímo na ostrově, kde je péče několikanásobně dražší. Nechceme malovat čerta na zeď, ale mluvili jsme od té doby s hodně lidmi a téměř všichni měli z Ko Phi Phi podobnou zkušenost. 🙁 Tak si dávejte pozor. Upozornění pro rýpálky, bylo to z jídla z restaurace. Podruhé na cestě jsme si dali jídlo v restauraci a podruhé to dopadlo zcela stejně, tentokrát to ale mělo ještě horší průběh. Z jídla z ulice se nám to nikdy nestalo. Doporučujeme jíst například u stánku The Snack Shack, kde měli vynikající čerstvé jídlo a vše bylo naprosto v pohodě. 😉

Thajské masáže

Na doporučení kamarádky Kyly jsme zašli i na pravé thajské masáže a bylo to úžasné. Šli jsme do salonu Fatima Massage & Spa, kde si nás zkušené starší Thajky vzali na hodinu do svých rukou. Uvolnění napětí od nošení batohů nás vyšlo na 250 THB/60 minut/osoba (cca 180 CZK). Šli jsme hned 2x, protože to byla naprostá paráda a ty dámy opravdu věděly, kde nás co bolí a jak to rozpohybovat.

Výlet na Phi Phi Ley – za slavou Maya Bay

Ani my jsme nedokázali říci ne, protože jsme byli zvědaví. Za 600 THB/osoba (cca 431 CZK) jsme se vydali na výlet lodí. Zastavili jsme se na opuštěné pláži plné opic, velmi zvídavých a hravých, a poté se vydali přímo do zátoky Maya Bay na onu nejslavnější pláž v Thajsku, kterou znáte všichni ze stejně jmenovaného filmu Pláž. Kdysi možná ráj na laguna Pileh Ko Phi Phi Leyzemi, ale dnes bohužel znečištěná zátoka plná odpadků, které tu nechávají zvědaví turisté. Zadní část ostrova, kam se dá dojít pěšky vypadá obstojně. Dříve se zde dalo i kempovat zdarma, dnes je to však možné pouze za peníze a na lodi za 3000 THB/osoba/noc (cca 2.156 CZK), anebo s trochou štěstí, když vás nenajdou strážci. Samozřejmě je možné sem vyrazit i časně ráno soukromou lodí, ale pak stojí 1 hodina 500 THB/osoba (cca 359 CZK). Podívejte se na fotky a uznejte sami, že ráj na zemi vypadá naprosto odlišně. Součástí výletu bylo ještě šnorchlování na druhé straně ostrova Phi Phi Leylaguně Pileh. Jedná se o překrásné místo, kde je průzračná voda a dříve zde byly i živé barevné korály, ale kvůli thajské hamižnosti a honbě za penězi jsou dnes tyto korály již bohužel mrtvé a jediné, co se zde dá ještě pozorovat, jsou úchvatná hejna různých mořských ryb. Člověku je z toho smutno, když vidí, jak se ničí příroda kvůli tomu, aby všichni mohli vše vidět.

Bylo načase Ko Phi Phi opustit a vydat se za dalším dobrodružstvím. Tentokrát jsme zamířili na Phuket, tak se nechte překvapit, co nás čeká dál na cestě kolem světa. 😉

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

4 Komentářů

 • Tomáš

  Ahoj,
  narazil jsem na váš web náhodou a paráda, dobře se to čte a krásné fotky. 🙂

  Ubytování v Thajsku jste si objednávali předem nebo na místě? Dívám se třeba na to Coco’s Guest House na booking.com a je to tam dražší než jak uvádíš.

  Díky

  01/01/2017 at 22:25
  • Martina
   Martina

   Ahoj Tomáši,

   moc děkujeme za pochvalu a milý komentář.

   To ubytování v Thajsku jsme většinou řešili na místě a většinou ne přes Booking.com. Koukli jsme se na net na víc webů, za kolik ubytování v dané lokalitě nabízí. Poté jsme vybrali 2-3 a šli jsme tam a nabídli jim cenu mimo tyhle agregátory a partnerské weby a většinou na to kývli. 😉 Můžeš to také zkusit, ale vše je samozřejmě závislé na sezoně, poptávce a jejich obsazenosti v dané chvíli.

   S pozdravem

   Martina a Pavel

   02/01/2017 at 18:54
 • Aneta

  Ahoj,

  četla jsme tvůj cestopis a chtěla bych požádat o radu jak jste cestovali z Koh Lanty na Phi Phi, zda jste si to zjistili sami v přístavu? 🙂 Protože nás vždycky za dopravu oškubou 😄 děkuji 🙂

  21/02/2018 at 15:56
  • Pavel
   Pavel

   Ahoj Aneto,

   někdy v přístavu, ale tady konkrétně to bylo přes nějakou místní cestovku. Vždycky jsme se šli zeptat do 2-3, pak se s nimi dalo i smlouvat. Vyzvedne vás mikrobus v místě ubytování, doveze do přístavu a odtud jedete trajektem.

   V Thajsku se chce vše trochu usmlouvat a dá se to, pak se taky ceny dost liší v mimo sezoně a sezoně. My jsme byli v Thajsku v době, kdy sezona nebyla, pak je taky jednodušší je na cenách srazit.

   Hezké cestování.

   Martina a Pavel

   24/02/2018 at 12:21
VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.