Vlajka Chile

Chile

Chile je země plná nádherných kontrastů a každému cestovateli může nabídnout přesně to, co touží navštívit.

ZajímavChilská vlajkaosti v Chile

Dovolená v Chile může být doslova pohádková. Je to nejdelší stát v Jižní Americe, a právě díky své délce se zde mísí různá podnebí a různé přírodní podmínky.

Na jihu Chile, v Patagonii, kterou na svém území vlastní i Argentina, si lze užívat toulky překrásnou přírodou, kde si člověk vyčistí hlavu, navíc se zde může pokochat velkými koloniemi tučňáků, které lze najít na mnohých ostrovech po celé Patagonii, ale je zde možnost i pozorování velryb, což musí být naprosto fascinující a nezapomenutelný zážitek. Díky místní krajině se zde nachází i fjordy, ale nejznámější atrakcí Patagonie bude určitě Národní park Torres del Paine, kam se každoročně přijíždí před okolním světem schovat několik desítek tisíc turistů. Proč ne, procházet se pod vrcholky pohoří Andy je rozhodně zážitek. Výchozím bodem pro cestování v Patagonii je město Punta Arenas, do Torres del Paine pak Puerto Natales.

Přesuneme-li se více na sever Chile, čeká nás krajina plná krásných jezer plná krásné fauny, až se postupně dostaneme do hlavního města Chile. Santiago de Chile je hodně podobné evropským metropolím. Pro návštěvníka je celkem složité najít zde původní chilanskou kulturu. Památky v Chile totiž až na ty přírodní dnes nejsou téměř žádné. Je to způsobeno i tím, že se v této oblasti často odehrávají zemětřesení různé intenzity, a proto je v hlavním městě Chile už jen asi 5 skutečně historických budov starších 150 let. Doprava v Chile je údajně na velmi dobré úrovni. Santiago má skvěle vybudované metro a pro cizince je velmi snadné se zde prý skvěle orientovat.

Cestování po Chile

Cestování po Chile je zdlouhavé, ale poměrně komfortní. A navíc je to skvělá příležitost, jak se projet po Panamerické dálnici. Panamericana je velmi dlouhá a v Chile nabízí úchvatné výhledy. Tímto způsobem se lze také nejlépe dostat do pouChile - Parinacota volcanošti Atacama, která je známá jako nejsušší poušť na světě.

Dovolená v Chile ale nemusí být jenom o poznávání a túrách. Díky své poloze nabízí Chile i dlouhé písečné pláže na břehu Tichého oceánu. Koupat se zde dá po celý rok a podél pobřeží najdeme hned několik letovisek, které stojí za zmínku. Nejznámějšími jsou asi města Iquique, odkud je to kousek to pouště Atacama, případně až do nedaleké Bolívie, a poté město Arica, které je vzdálené od Peru asi 20 km.

Dovolená v Chile je změna

Jak už bylo zmíněno, Chile je země kontrastů, a stejně tak to platí i co se týče počasí v Chile. Vypadá to, že Chile bude jedna z mála zemí během naší cesty kolem světa, kde asi využijeme postupně veškerého oblečení a vybavení, které si sebou povezeme. Ale není to jen počasí, které se v Chile tak liší, hovořit takto můžeme i o místní kuchyni. Chilská kuchyně údajně není nijak nápaditá, ale my nemůžeme soudit, dokud ji sami neokusíme. U moře si lze vychutnávat především plody moře, které si ve střední Evropě bohužel nemáme příležitost nijak užívat ve velkém. Jinde zase nabízejí jídlo zvané Chorrillana ve městě Valparaiso, které ocení především mužská část populace. Jedná se o pokrm z hranolek, masa, vajec a cibule. A nesmíme opomenout chilská vína, kterým místní majitelé vinic věnují tu nejlepší péči.

Bienvenido a Chile! Vítejte v Chile!

This post is also available in: English

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.