Vlajka Tanzánie

Tanzánie

Tanzánie je stát, ve kterém naše cesta kolem světa skončí. Je to země ležící na východním pobřeží střední Afriky. Vlajka TanzánieMálokdo ví, že Tanzánie vznikla původně sloučením dvou států Tanganika a Zanzibar. Zajímavostí také je, že tato země jako jedná z mála byla kdysi německou kolonií. A neměli bychom ani opomenout fakt, že jsou zde dvě hlavní města, město Dar es Salaam a Dodoma. Obyvatelé Tanzánie jsou podobně jako obyvatelé ostatních afrických států složeny z různých kmenů. V tomto případě jsou to Svahilci, Sukumové a Ňamweziové. Díky koloniálním vlivům se stala úředním jazykem Angličtina a Svahilština podobně jako ve státě Keňa.

Cestování v Tanzánii

Naše cesta kolem světa v této destinací pomalu, ale jistě skončí a proto chceme zažít poslední dny v krásném prostředí. Nejprve pojedeme na místní safari do národního parku Tarangire , který je současně šestým největším parkem v Tanzánii. V parku se těšíme hlavně na stáda slonů a smečky lvů. Velkým lákadlem je také návštěva nejvyšší hory Afriky Kilimandžáro. Tato hora nás přitahuje především kvůli výskytu goril ve volné přírodě. Řada lidí, kteří zažili setkání s gorilou tvrdí, že pohled gorile z oči do očí je zážitek na celý život. Nicméně tento sen si ještě budeme muset nechat projít hlavou. Dostat se k blízkosti goril je věcí vcelku nákladnou, vzhledem k podmínkám a ceně výletů. Proto si tuto zajímavost necháme ještě otevřenou a dle rozpočtu se rozhodneme na místě zda sem jet, či nikoliv.

Dovolená na Zanzibaru

Ovšem safari není hlavním lákadlem Tanzánie. Důvod, proč jsme si vybrali tuto zemi jako poslední destinaci naší cesty kolem světa je jednoduchý. Chceme jej zažít na místě, které je rájem. Toto nám splní v maximální míře Zanzibar plážnejslavnější ostrov Tanzánie, kterým je Zanzibar. Zanzibar je opravdovou perlou afriky. Je lemován bílým pískem, které obklopuje smaragdové moře. U břehu se pomálu objevují lodě rybářů a dle dostupných informací zde vládne klid a pohoda. V tomto prostředí chceme strávit minimálně týden. Na dovolené na Zanzibaru se chceme také mimo jiné potápět a získat tak další celoživotní zážitky.

Tanzánská kuchyně

Naše dovolená v Tanzánii se nemůže obejít bez ochutnání místních specialit. Ačkoliv by řada lidí mohla předpokládat, že díky mořským plodům je tato strava zdravá, tak je tomu ve skutečnosti jinak. Dle dostupných informací se například ke snídaní jí masový vývar s indickou plackou čapátí nebo andází, což by mělo být něco na způsob české koblihy. Další masovou specialitou jsou např. masové taštičky. Na oběd se prý často jí brambory, hranolky nebo rýže s masem. Velmi oblíbená je i kaše z kukuřičné mouky, tzv. Ugali, která se poté namáčí do různých omáček. Velkou pochoutkou je prý Nyama Choma, což je speciálně připravené maso na grilu. Z mořským plodů bychom chtěli ochutnat chobotničky s chilli omáčkou.

Rozloučení s cestou kolem světa

Afrika je kontinent, kde to všechno začalo a kde to všechno skončí. Zde žil od počátku věků první člověk a začal odsud cestovat dál a prozkoumávat tak svět kolem sebe. Afrika je světadíl, který  odjakživa nutí lidi přemýšlet o krásách tohoto světa a stejně jako nás nutí hledat další a další místa matky země. Proto je tato destinace symbolickou a velmi významnou v našem itineráři. Naše cesta kolem světa ale zůstane navždy v našich vzpomínkách, ať už při příletu do Prahy, anebo kdekoliv jinde.

Karibu Tanzania! Vítejte v Tanzánii!

 

This post is also available in: English

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.