Vlajka Vietnamu

Vietnam

Vietnam bude úplně první destinací, kterou navštívíme v jihovýchodní Asii. Porovnáme-li Japonsko,naši Vlajka Vietnamupředešlou destinaci, s Kambodžou, budeme porovnávat nesrovnatelné. Odlišné prostředí, kultury, ale především také jiná životní úroveň. Vietnam se táhne na východě poloostrova Zadní Indie. Je to přímořský stát. Vietnam jsme si v rámci naší cesty vybrali z několika důvodů. Jednak je to levná země, ale hlavně nabízí nespočet zajímavých míst k vidění. Řada lidí z České republiky má často zkreslený pohled na vietnamské přistěhovalce. My chceme proto tyto lidi poznat osobně v místě své země a ochutnat všechny krásy, které tato země nabízí. Vietnam nabízí díky své kultuře, rozloze a umístění, velmi mnoho možností k vidění zajímavých míst. Zajímavostí je, že ačkoliv Vietnam býval francouzskou kolonií, a i přesto že jsou zde externí vlivy okolních států, tak je většina obyvatel bez vyznání.

Cestování ve Vietnamu

V rámci naší cesty kolem světa chceme procestovat ty nejhezčí místa této země. Naše cestování ve Vietnamu začneme v hlavním městě Hanoj. Toto hlavní město Vietnamu leží na severu země. Kromě nejvyšší budovy Vietnamu bychom zde Halong Bay Vietnamchtěli navštívit Vietnamský palác a také Ho Chi Minhovu rezidenci. Obecně se ale těšíme na pradávnou kulturu tohoto místa. První zmínky o městě jsou přeci jen z poloviny 10. století. Odtud budeme cestovat na ostrov Cat Ba a do zátoky Ha Long. Zde si budeme užívat místní nádhernou přírodu, která se v ničem nezadá s Thajskými plážemi. Poté se vydáme do městečka Ninh Binh, kde si odpočineme od turistických oblastí a v jeho blízkém okolí prozkoumáme jeskyně a pagody. Ujít si nenecháme ani demilitarizovanou zónu a vesnický život v okolí Dong Hoi. Ze severu se postupně přesuneme na střed do města Hue. Tady začne ta pravá dovolená ve Vietnamu. Toto středověké město nabízí řadu kulturních památek pod ochranou světové organizace UNESCO. Vietnam ale nabízí nespočet dalších exotických památek, které plánujeme navštívit. Naším dalším cílem se proto stanou historická přímořská letoviska Danang a Hoi An. Mezi tato místa patří některé parky a pláže podobným těm ve městě Haiphong. A rozhodně si nenecháme ujít ani dovolenkovou destinaci Vietnamu, kterou je město Nha Trang. Po mnoha horkých dnech jistě přijde vhod chladnější počasí, které si užijeme v městečku Da Lat v centrální vrchovině. Odtud se pomalu dostaneme do města Saigon, které je asi jedno z nejznámějších míst ve Vietnamu. Tomuto městu se také často říká “Ho Či Minovo město”. Je to největší vietnamské město nacházející se nedaleko Delty Mekongu. Nabízí řadu zajímavých míst k vidění. Ať už se jedná o Palác sjednocení nebo o velmi krásnou radnici, přes moderní business centrum města. Krom jiného je tu řada chrámů, pagoda a také třeba čínská čtvrť. Saigon je skutečným centrem veškerého dění.

Vietnamská kuchyně

Řada lidí z České republiky je zvyklá na čínské restaurace, které povětšinou vedou vietnamští přistěhovalci. Nicméně máme za to, že jídlo v domovině těchto států je odlišné a chutnější. Vietnamská kuchyně není výjimkou a velmi se na ní těšíme. Hlavní ingrediencí je rýže, která odráží polohu země, kde je pěstována. Z rýže se zde vyrábějí nudle, ale i koláče. Tato kuchyně je velmi zdravá díky velkému obsahu zeleniny, bylin a masa. Vaří se zde na všechny způsoby, tj. včetně dušení a smažení. Výhodou místních delikates je zejména čerstvost potravin, ze kterých jsou vyráběné. Vietnam je rájem pro lidi, kteří milují mořské plody. Proto se těšíme například na rybí omáčky a rybí maso obecně. Vietnamská kuchyněPříkladem může být polévka Canh chua. Z masových pokrmů nás láká Bún chả, což je grilované vepřové maso s tenkými rýžovými nudlemi, bylinami a zeleninou. Známé jsou také rolky a placky ze všech druhů ingrediencí.

Zajímavosti Vietnamu

Mezi zajímavosti Vietnamu patří například pracovitost lidí. Lidé jsou zvyklí pracovat dlouhé hodiny v kuse s minimem přestávek a dovolených. Vietnamské rodiny jsou dále velmi hrdé na svojí image, což jde poznat na svatbách a podobných událostech. Oproti našemu zvyku opalování jsou Vietnamci posedlí bílou barvou kůže. Ženy se proto často zahalují a chrání tak svou pokožku.

A zdali svou pokožku chrání i ženy v jiné části jihovýchodní Asie se můžeme dozvědět při cestování po naší další destinaci, kterou je Kambodža. Těšíme se zde na minimálně stejné dobré zážitky jako v případě Vietnamu.

Chào mừng bạn đến Việt Nam! Vítejte ve Vietnamu!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.