Saigon - Ho Či Minovo město

Chram v SaigonuSaigon jsme se rozhodli navštívit v rámci cesty kolem světa především proto, abychom poznali ono město, kam zavítá většina cestovatelů, kteří navštíví Vietnam, ale také proto, že jsme potřebovali poslat nějaké věci domů a odlehčit našim zádům, zařídit věci na naši další cestu a také si užít milé setkání s naším krajanem. Do Saigonu jsme se vydali z městečka Da Lat ve Střední vrchovině. Cesta trvala přes 7 hodin, ale stálo to za to, protože výhledy z minivanu byly skutečně překrásné. Takže pokud budete mít čas a nepojedete na motorce, určitě se do Saigonu vydejte přes den. Za minivan jsme platili 200.000 VND/osoba (cca 224 CZK) včetně vyzvednutí z hotelu, kde jsme byli ubytování.

Rozkoukání se po Saigonu

Po příjezdu jsme se ubytovali v jednom hotelu ne přímo v turistickém centru. Opět u nás rozhodovala cena. Díky Bitexco Financial Towertomu jsme měli blízko sebe i levné, ale výborné pouliční jídlo a mnoho malých útulných kaváren, kde podávali vynikající vietnamskou kávu. Káva byla jednou z věcí, kterou jsme si z Vietnamu chtěli odvést, ale nikoliv tahat v batůžku, a tak jsem ji nakoupili více a s několika dalšími věcmi poslali domů do Čech. Pošta pro zasílání mezinárodních zásilek se nachází na rohu ulic Nguyễn Du a Hai Bà Trưng. Potřebovali jsem si i vyměnit peníze. Jde to samozřejmě na místním trhu, nicméně nám se nechtělo smlouvat a riskovat, a tak jsme nakonec našli i banku, kde nám to umožnili. Shodou okolností se nachází také v ulici Nguyễn Du. Jednalo se o Commonwealth Bank of Australia. Asi si říkáte něco v tom smyslu: „Bože, to je toho, že si potřebovali vyměnit pár peněz.“ a ono v pro nás běžném světě to terno není, nicméně ve Vietnamu problém. Turistovi jen tak někde neprodají dolary ani jinou měnu. My jsme potřebovali peníze na víza do Kambodži a museli jsme v bance specifikovat důvod, poskytnou pasy a karty k okopírování a teprve na základě toho bylo možném nám dolary vydat. 🙂 Byla to zajímavá zkušenost.

Co vidět v Saigonu radí Čech ve Vietnamu

Ve městě je hned několik zajímavých míst k vidění. Mezi hlavní atrakce Saigonu rozhodně patří budova pošty, Cech ve vietnamukatedrála Notre Dame, park u řeky, Palác nezávislosti a další místa. My jsme se nechali inspirovat báječným člověkem, kterým není nikdo jiný než Čech ve Vietnamu. S panem T. (Tajemným) jsme se měli i možnost setkat a bylo to úžasné a velmi inspirativní setkání. Pokud stále tápete, co a jak ve Vietnamu, určitě se podívejte na jeho stránky. A pokud se chystáte do Ho Či Minova Města, tak si nenechte ujít Saigon podle Čecha ve Vietnamu. Uvidíte tak to nejdůležitější a najíte se toho nejlepšího jídla, které ve městě můžete najít. My jsme takto stihli projít Saigon v podstatě za den a měli čas naplánovat, co podnikneme v naší další destinaci. Z velkoměsta Jihovýchodní Asie jsme se vydali na vlastní oči poznat, jak krásná je opravdu Delta Mekongu.

This post is also available in: English

Martina

Martina

Knihomolka, skvělá kuchařka, milovník jídla, cestovatelka a samička.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.