Saigon - Ho Či Minovo město

Chram v SaigonuSaigon jsme se rozhodli navštívit v rámci cesty kolem světa především proto, abychom poznali ono město, kam zavítá většina cestovatelů, kteří navštíví Vietnam, ale také proto, že jsme potřebovali poslat nějaké věci domů a odlehčit našim zádům, zařídit věci na naši další cestu a také si užít milé setkání s naším krajanem. Do Saigonu jsme se vydali z městečka Da Lat ve Střední vrchovině. Cesta trvala přes 7 hodin, ale stálo to za to, protože výhledy z minivanu byly skutečně překrásné. Takže pokud budete mít čas a nepojedete na motorce, určitě se do Saigonu vydejte přes den. Za minivan jsme platili 200.000 VND/osoba (cca 224 CZK) včetně vyzvednutí z hotelu, kde jsme byli ubytování.

Rozkoukání se po Saigonu

Po příjezdu jsme se ubytovali v jednom hotelu ne přímo v turistickém centru. Opět u nás rozhodovala cena. Díky Bitexco Financial Towertomu jsme měli blízko sebe i levné, ale výborné pouliční jídlo a mnoho malých útulných kaváren, kde podávali vynikající vietnamskou kávu. Káva byla jednou z věcí, kterou jsme si z Vietnamu chtěli odvést, ale nikoliv tahat v batůžku, a tak jsem ji nakoupili více a s několika dalšími věcmi poslali domů do Čech. Pošta pro zasílání mezinárodních zásilek se nachází na rohu ulic Nguyễn Du a Hai Bà Trưng. Potřebovali jsem si i vyměnit peníze. Jde to samozřejmě na místním trhu, nicméně nám se nechtělo smlouvat a riskovat, a tak jsme nakonec našli i banku, kde nám to umožnili. Shodou okolností se nachází také v ulici Nguyễn Du. Jednalo se o Commonwealth Bank of Australia. Asi si říkáte něco v tom smyslu: „Bože, to je toho, že si potřebovali vyměnit pár peněz.“ a ono v pro nás běžném světě to terno není, nicméně ve Vietnamu problém. Turistovi jen tak někde neprodají dolary ani jinou měnu. My jsme potřebovali peníze na víza do Kambodži a museli jsme v bance specifikovat důvod, poskytnou pasy a karty k okopírování a teprve na základě toho bylo možném nám dolary vydat. 🙂 Byla to zajímavá zkušenost.

Co vidět v Saigonu radí Čech ve Vietnamu

Ve městě je hned několik zajímavých míst k vidění. Mezi hlavní atrakce Saigonu rozhodně patří budova pošty, Cech ve vietnamukatedrála Notre Dame, park u řeky, Palác nezávislosti a další místa. My jsme se nechali inspirovat báječným člověkem, kterým není nikdo jiný než Čech ve Vietnamu. S panem T. (Tajemným) jsme se měli i možnost setkat a bylo to úžasné a velmi inspirativní setkání. Pokud stále tápete, co a jak ve Vietnamu, určitě se podívejte na jeho stránky. A pokud se chystáte do Ho Či Minova Města, tak si nenechte ujít Saigon podle Čecha ve Vietnamu. Uvidíte tak to nejdůležitější a najíte se toho nejlepšího jídla, které ve městě můžete najít. My jsme takto stihli projít Saigon v podstatě za den a měli čas naplánovat, co podnikneme v naší další destinaci. Z velkoměsta Jihovýchodní Asie jsme se vydali na vlastní oči poznat, jak krásná je opravdu Delta Mekongu.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.