Japonsko

Japonsko, Země vycházejícího slunce, císařský ostrovní stát nacházející se ve východní Asii, je prvním Japonská vlajka, vlajka Japonskastátem, který na tomto kontinentu navštívíme. Do Japonska poletíme z USA, konkrétně z Havaje a bude to pro nás velmi zajímavá zkušenost. Dovolená v Japonsku nám poprvé otevře dveře do asijského kontinentu a také se poprvé seznámíme s kulturou nám velmi odlišnou.

Dovolená v Japonsku – v zemi plné tradic a moderních technologií

Cestování po Japonsku je jedním z největších lákadel naší cesty kolem světa. Ze všech čtyřech ostrovů navštívíme Honšú, Kjúšú a Hokkaidó. Každý z ostrovů nám nabídne pohled do běžného života Japonců, ale také na skvosty této technologicky vyspělé země.

Řada lidí se při položení otázky “Kam do Japonska?” zamyslí nad metropolí Tokio. I v našem případě tomu nebude jinak. Hlavní město Japonska nám zabere několik dní na alespoň základní dobu poznávání. Během této doby bychom chtěli vidět místní svatyně, muzea, Císařský palác, ale také ochutnat jaká je japonská kuchyně. Perličkou bude potom vidět místní sumo zápas nebo zavítat do střediska tradičního japonského umění a kultury.

Jaká místa navštívit v Japonsku

Japonská krajinaMezi zajímavosti v Japonsku patří i dnes již pro Čechy legendární město Nagano, kde se kromě olympijského města nachází i buddhistické chrámy. Památky v Japonsku jsou pro nás velkým lákadlem. Proto chceme navštívit města Kjóto a Nara. Zde plánujeme navštívit několik, které nám přiblíží život Japonců před několika staletími. Mezi další známá lákadla jsou nechvalně známá města Hirošima Nagasaki na ostrově Honšú. Obě tyto místa spojují americké atomové útoky. My doufáme, že zde narazíme na mír. Rádi bychom se seznámili s místními obyvateli a dozvěděli se něco o historii tohoto místa. Navštívit chceme i ostrov Hokkaidó, kam vyrazíme hlavně za přírodou do místních nádherných přírodních parků a rezervací jako je například Jigokudani známý jako Hell’s Valley.

Život v Japonsku pro cestovatele

Ubytování v Japonsku bude kapitolou samo pro sebe. Po celou cestu plánujeme využívat řadu různých způsobů ubytování. Počítáme s tím, že to nebude levná záležitost, což je dáno velkým počtem lidí na km čtvereční. Tato situace bude asi nejmarkantnějsí ve mětech jako je Tokio.

Naproti tomu doprava po Japonsku je věc, na kterou se naopak těšíme. Plánujeme si koupit místní předplacené lístky na dopravu. Díky tomu zažijeme absolutní technologickou špičku na světě co se týče dopravy. Nejvíce se těšíme na cestování vlakem v Japonsku. Místní rychlovlaky dosahují běžně rychlosti 300 km/h. Krom toho budeme využívat místní hromadné dopravy a autobusů.

Mezi další zajímavosti v Japonsku patří způsob chování Japonců. Ti jsou velmi konzervativní a mají velké nároky Japonské sushi, sushina slušné chování. Musíme si proto dávat pozor na drobnosti, jako je smrkání nebo žvýkání na veřejnosti.

Počasí v Japonsku bude relativně velkou záhadou. Hlavně díky svému umístění v Pacifiku jsou ostrovy neustále bičovány větry a různými proudy. Také poloha Japonska přes několik rovnoběžek tomuto nepomáhá. I tak se ale těšíme na cestování po Japonsku, a kdyby to s tím počasím nevyšlo, nebudeme věšet hlavy a budeme se těšit do jihovýchodní Asie, kam se z Japonska vydáme do socialistické republiky Vietnam, kde si užijeme tepla dosyta.

日本へようこそ! Nihon e yōkoso! Vítejte v Japonsku!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.