africký kontinent

Afrika

mapa afrického kontinentuAfrika bude naším posledním kontinentem, který v rámci cesty kolem světa navštívíme. Rádi bychom poznali více zemí, než je v našem seznamu. Ale po celém tom cestování po světě budeme určitě pekelně unavení a buďme upřímní, naše finanční zdroje tou dobou pravděpodobně nebudou nijak velké. I přesto však v Africe navštívíme hned několik parádních míst. Do Afriky budeme cestovat z Asie a zůstaneme tím pádem ještě chvíli v tom kouzelném arabském světě. A vlastně budeme v tu chvíli Evropě nejblíže za celou dobu, ale poté se od ní zase na chvíli vzdálíme. Zní to možná trochu divně, ale náš plán cesty ukázal, že je to nejlepší a nejlevnější možné řešení.

Kolébka monumentálních staveb a faraonů na hranici Asie a Afriky

Řeč je samozřejmě o Egyptu, státě na Středním východě, který hrál v minulosti velkou roli pro celé lidstvo. Ať už si vzpomeneme na úchvatné a monumentální architektonické skvosty, které nechávali stavět s velkou oblibou téměř všichni faraoni, kteří této zemi vládli. Anebo na záhady s těmito neuvěřitelnými stavbami spojené a dodnes nevyjasněné. Egypt je bez pochyby zemí, ve které je stále co objevovat a zároveň poznávat, co všechno dokázali naši předci vybudovat.

Do Afriky se jezdí na safari, do národních parků a na dovolenou k moři

Jaká by to ale byla cesta kolem světa, kdybychom v Africe nevyrazili na safari? My si myslíme, že je to zážitek, o který se nemůžeme zkrátka ochudit. Vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí musí být přeci úžasná zkušenost. Keňa se nám v tomhle ohledu jevila jako nejlepší volba, takže jsme ji zařadili do našeho itineráře. Ale abychom měli s čím porovnávat, řekli jsme si, že se na zvířátka podíváme i v nějakém národním parku v sousední Tanzánii. A doufejme, že budeme mít štěstí a podaří se nám vyfotit nějakou super fotku u Kilimandžára. Národní parky však nejsou jediným místem, které bychom chtěli v této zemi navštívit. Chceme si tu ještě odpočinout po celém tom náročném několika měsíčním výletování. Tanzánie je totiž naší poslední destinací před cestou domů. A tak nás cesta kolem světa zavede až na ostrov Zanzibar, kde si budeme užívat poslední momenty našeho splněného snu, než se definitivně vrátíme zpět do reality všedních dní. Ale netruchlíme, protože víme, že budeme mít krásný život, ať už budeme kdekoliv.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.