Příprava

Tak ambiciózní projekt jako je naše cesta kolem světa vyžaduje pořádnou přípravu a především čas.

První věcí, kterou jsme samozřejmě museli začít, byl plán cesty. A byl to skutečně boj. Původně totiž seznam našich destinací obsahoval více než 40 zemí, ale to Mapa, globus, pasyv období od 12 – 18 měsíců zrealizovat nejde. Respektive jde, ale asi bychom si to příliš neužili. Navíc buďme upřímní, není to úplně levná věc, člověk musí hodně předvídat. A tak jsme museli přistoupit k redukci a nakonec jsme k došli k našemu plánu cesty, který si můžete v příslušné sekci prohlédnout včetně mapy světa, kterou jsme vytvořili.

Plán cesty byl na světě a mohla začít příprava, která asi jen tak neskončí. Ale my si to užíváme, protože víme, že čím víc věcí musíme zařidit, tím blíž jsme ke svému snu.

Příprava – aneb co nás čeká a nemine

Na této stránce se dozvíte v příslušných sekcích vše, co je v rámci přípravy na cestu kolem světa potřeba řešit. Postupně Vás provede tím, jak to všechno začalo. Poskytneme Vám důležité informace o očkování v jednotlivých zemích, které hodláme navštívit. V této sekci se budeme věnovat i problematice týkající se vstupů do jednotlivých zemí, přičemž samozřejmě probere i víza.  Mimo jiné se budeme věnovat i možnostem ubytování, především různým druhům ubytování a také webům, kde se dá ubytování sehnat nejvýhodněji. Opomenout ale určitě nemůžeme ani cestovní pojištění, které by mělo být velmi důležité pro každého cestovatele. Velkou roli na cestě kolem světa hraje i doprava. V této sekci chceme psát o tipech, které jsme našli napříč internetem nebo získali od lidí, se kterými se potkáváme. Kapitola, které se chceme skutečně věnovat pořádně, se týká vybavení. Každý cestovatel si musí velmi dobře rozmyslet, co si na své putování po světě vezme s sebou. Dále vám představíme aktivity, kterým jsme se v rámci příprav věnovali, protože si myslíme, že by nám mohly být užitečné. Celé toto plánování vyžaduje mnoho čtení, googlování a porovnávání. A rozhodně to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.