vlajka Indonésie, indonéská vlajka

Indonésie Bali

Bali v Indonésii je jedna z hlavních destinací v Asii, kterou jsme chtěli v rámci naší cesty kolem světa navštívit. Na tento indonéský ostrov ležící v Indickém oceánu poletíme z městského státu Singapur. Bali je velmi vyhledávanou destinací nejen kvůli krásnému prostředí a plážím, ale i díky místnímu etniku. Dovolená na Bali je asi snem každého, a proto si chceme tento sen užít co nejvíce. Plánujeme zde zůstat několik měsíců a načerpat tak síly nvlajka Indonésie, indonéská vlajkaa další destinace. Delší pobyt v této malebné krajině nám pomůže nahlédnout na to, jak vypadá běžný život na Bali.

Cestování po Bali

Při příjezdu na Bali se dostaneme i do hlavního města ostrova, kterým je Denpasar. Zde ale nemáme v plánu příliš dlouho pobývat, byť i zde existuje vyžití pro turisty, ale my bychom raději poznali místní v nějakém menším městečku. A také chceme hodně cestovat.

Za zmínku ale stojí i památky na Bali. V tomto doslova tropickém ráji se nachází spoustu překrásných hinduistických chrámů, u kterých člověk rád stráví hodiny pouhým relaxováním. Mezi ty nejznámější patří chrámy patří bezpochyby Tanah Lot nebo Ulun Danu často nazývaná jako Pura Bratan nacházející se na jezeře Bratan. Na Bali je ale možné vidět i romantická rýžová políčka, nejčastěji nedaleko města Ubud.Cestování po Bali je kapitola sama pro sebe. Aspoň nám to tvrdí všichni co tam byli. Cesty jsou relativně kvalitní, ale chování řidičů už moc ne. Rozměry ostrova jsou velmi příznivé pro turistiku ale i dopravu menšími dopravními prostředky. Ostrov je široký zhruba 150 km a vysoký zhruba 110 km. Po celém ostrově je možné navšívit překrásné pláže, místní trhy, ochutnat místní indonéské speciality a celkově zjistit, jak vlastně chutná balijská kuchyně.

Když už jsme u těch přírodních krás, na Bali se nachází několik jezer a také národní parky. Nejznámějším a největším jezerem je Danau Batur, jedná se o jezero kráterového původu a v dnešní době slouží místním k obživě jako skvělý zdroj ryb. Nad jezerem se tyčí aktivní vulkán hora Batur nacházející se severozápadně od nejvyšší hory Bali, stratovulkánu Gunung Agung.

Ale ta opravdová a skrytá krása místní fauny a flory se ukrývá na západě ostrova Bali v národním parku Balai Taman Nasional. Návštěva tohoto parku poskytuje na celý ostrov zcela jiný pohled, ale určitě přinese nové a úžasné zážitky.

rýžové pole Bali

Jak cestovat po Bali

Plánujeme využívat místní dopravy pomocí silničních skútrů. A doufáme, že v pořádku vždy dorazíme tam, kam budeme potřebovat. Doprava na Bali je totiž pro Evropany a asi i jiné národy poněkud hektická, byť mají značky, tak pravidla silničního provozu nejsou nijak dodržována a je to vždy o tom, kdo přijede první, ten zkrátka jede. O Balijcích je navíc známé že jako hinduisté nemají strach ze smrti, oni prostě věří, že se reinkarnují a budou se mít ještě lépe než je tomu dnes. Takže v cestování na Bali bude asi opravdu jeden velký adrenalinový zážitek.

Z Bali lze ale pořádat i výlety na okolní ostrovy, za zvážení stojí určitě překrásný ostrov Lombok nebo Jáva.

Kde a kdy na Bali pobývat

Nezávislí cestovatelé nebudou mít problém sehnat si ubytování na Bali, možností se nabízí hned několik. Ale stačí potkat pár cizinců, kteří zde žijí a určitě se najde levné místo, kde složit hlavu. Co se týče počasí na Bali, bývá celoročně teplo, teploty většinou přes den neklesají pod nějakých 15°C i v těch nejchladnějších dnech, ale určitě není vhodné vydat se na Bali v době monzunů. Doporučená doba pro dovolenou na Bali je od května do října, přičemž květen, červen a červenec jsou údajně nejvhodnější měsíce k návštěvě ostrova.

Bali je také ideálním místem pro další cestování, především do Austrálie a Oceánie. Vlastně i to je důvod proč na naší cestě kolem světa zůstáváme na Bali a dlouho, potřebujeme totiž přečkat zimu, které je aktuálně na ostrově Nový Zéland, kam se posléze chystáme vypravit.

Selamat Datang di Bali! Vítejte na Bali!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.