Argentinská vlajka

Argentina

Argentina je země, o které toho víme pramálo. Důvod, proč jsme se rozhodli Argentinu navštívit byl především ten, že si zjednodušíme cestování po Jižní Americe díky místní levné dopravě. Když se řekne Argentina, vzpomenu si na osvěžující argentinské víno, ale také píseň “Don’t cry for me Argentina” či “Cambio Dolor”.

Argentinská vlajka

Cestování po Argentině

Dovolená v Argentině nás provede celkem pěti regiony této země. Podíváme se do regionu Misiones, který Argentinu spojuje s jejími sousedy, kterými jsou Brazílie a Paraguay. V tomto regionu stojí za návštěvu

Chcete-li nějakou zemi poznat, zkuste se chovat jako místní. Tato rada je přeci v každém průvodci a i my si myslíme, že to má něco do sebe. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet si na vlastní kůži, jaká je doprava v Argentině. A tak jsme se rozhodli, že se budeme částečně přesouvat místními autobusy, které jsou údajně velmi pohodlné a překvapivě mnohem hezčí a lepší než ty u nás. Tímto způsobem pouze projedeme regiony Corrientes a Entre Riós, ale ale z okna autobusu toho člověk pořád uvidí více než z letadla.

Ujít si rozhodně nenecháme hlavní město Argentiny, Buenos Aires. Podle toho, co jsme slyšeli se jedná o překrásné velkoměsto, kde se mísí mnoho kultur, architektura z dávných dob se mísí s novou, a proto se na památky v Argentině moc těšíme.kna autobusu toho člověk pořád uvidí více než z letadla.krásné vodopády Iguazú nachazející se v Národním parku, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zajímavosti v Argentině

Největší zajímavostí bude při naší dovolené v Argentině hned po vodopádech Iguazú určitě návštěva argentinské Patagonie. Do regionu Santa Cruz bychom se rádi dostali letadlem přímo do města Río Gallegos nebo El Calafate, abychom mohli navštívit ledovec Perito Moreno, kde ovšem dlouho nepobudeme, jelikož nás v Patagonii čekají mnohem větší krásy a to v Chile, kam se ze  potřebujeme při naší cestě kolem světa dostat. Doufejme, že nám počasí v Argentině, a především v Patagonie bude přát, abychom si mohli cestování a toulky místní krajinou náležitě vychutnat. Slyšeli jsme, že se tu údajně, především v Buenos Aires, mluví trochu jinak španělsky. Jazyk zde byl hodně ovlivněn v dávných dobách italštinou, proto se může stát, že španělsky hovořící turista může být kvůli odlišné výslovnosti občas ztracený, tak jsme zvědaví, jak se bude dařit nám.

Argentinský steak

 Argentina a gastronomie

Pokud čtete už několikátý příspěvek, možná si říkáte:”Proč pořád píšou něco o jídle a pití?”. Je to prosté. My totiž milujeme jídlo a pití! A navíc je to taktéž báječný způsob, jak si na tu či onu zemi uchovat myšlenky. Každá země má specifickou kuchyni, a pokud člověk cestuje, měl by rozhodně ochutnávat a ochutnávat.

O kvalitních argentinských vínech, které určitě hodláme degustovat v rámci cestování po Argentině, už řeč byla. Ale na co se my, milovníci masa, těšíme nejvíc, jsou pravé argentinské hovězí steaky. Hovězí z Argentiny je to nejlepší maso, jaké může člověk ochutnat, a pokud si ho lze vychutnávat přímo v Argentině, pak se jedná vskutku o božský gastronomický zážitek.

Bienvenidos a la República Argentina! Vítejte v Argentině!

This post is also available in: English

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.