USA flag

USA – Spojené státy americké

USA byly jedním ze států, kam jsme věděli, že se bude naše cesta kolem světa určitě ubírat. Mnoho lidí si asi řekne, že za tou velkou louží není nic zajímavého. Ale my bychom přesto onen známý Nový svět rádi poznali sami. A navíc, pokud už navštívíte Mexiko, je to skvělá příležitost navštívit i Státy.

Vlajka Spojených států amerických

Východní pobřeží USA

Spojené státy americké jsou tak velké svou rozlohou, že pokud člověk nemá rok na procestování pouze této jediné země, doopravdy se musí rozhodnout, co chce vidět. My bychom toho rádi viděli co nejvíc, a tak jsme se rozhodli letět nejdříve na východní pobřeží USA.

První destinací je samozřejmě Florida, často nazývána jako “The Sunshine State”, což je v překladu “stát slunečního světla”. A něco na tom bude, je to nejteplejší stát USA, pokud nebudeme počítat Havajské ostrovy. A o Vánocích tu prý místo stromečků zdobí palmy. Asi nejznámějším místem Floridy je pro Evropany Miami. I my toto místo navštívíme, byť víme, že si odtud neodneseme asi příliš mnoho historických zážitků, tak si alespoň užijeme radovánek na pláži a projdeme si město. A až nás Miami omrzí, může to pravé cestování po USA teprve začít. Plán je takový, že si půjčíme auto, protože jinak bychom asi ve Státech nemohli fungovat. Snad nás doprava v USA ničím nijak extra nepřekvapí. A vyrazíme poznávat zajímavosti v Americe.

První výlet bude směr Florida Keys, přičemž bychom se rádi dostali až na ostrov Key West. Bude to parádní roadtrip, jen my, auto, skvělá hudba a nádherná krajina kolem nás. Tohle si užijeme. A jelikož víme, že bychom měli poznávat i faunu a flóru, naší další zastávkou budou mokřady Everglades. Když budeme mít štěstí, třeba spatříme na vlastní oči aligátory, krokodýly, anebo třeba i floridské pumy, ale raději z nějaké bezpečné vzdálenosti. A až se přírodou v národním parku dostatečně nabažíme, vydáme se dál a navštívíme město Tampa, kde poznáme zase zábavní park. Je to báječná příležitost, jak se vrátit do dětských let, ale na Floridě rozhodně ne jediná, protože další zastávkou by mělo být Orlando a jak je známo, v blízkosti se nachází Walt Disney World Resort, ale daleko to není ani na CapeMiami, Florida, USA Canaveral, kde lze navštívit Kennedyho vesmírné středisko. A hurá za dalším dobrodružstvím, před námi je asi 13 hodin jízdy v autě, ale i taková je dovolená v Americe a nesporně má své kouzlo. Projedeme státy Georgie, Jižní Karolína, Severní Karolína, Virginie, dokud se nedojedeme k ukazateli Washington, D.C.. Hlavní město USA bychom rádi poznali kvůli několika jeho monumentálním stavbám, které skrývají určité záhady. A každý Američan by sem prý měl alespoň jednou za život zavítat, a tak se ani my o toto místo nemůžeme ochudit, byť nejsme místní. Po návštěvě amerických institucí se vydáme střemhlav dalšímu velkému městu. Big Apple, tedy “Velké jablko”, jak je často New York nazýván, je místo mnoha kultur, náboženství a možností, jak trávit volný čas. Toto místo jsme si nemohli nechat ujít. Stejně jako další zastávku, Boston. Je to přeci jediné místo ve Státech, které má doopravdy nějakou historii. Pokud tedy hledat a navštívit opravdové památky v USA, Boston i Cambridge se zdají být ideální. Po návštěvě velkých měst se ubereme na venkov, útočiště nám poskytnou státy New Hampshire a Vermont. A pro tuto chvíli se také rozloučíme s dovolenou na východním pobřeží USA. Ale cestování nekončí. Před námi je Kanada, sousedící se Státy a my se těšíme na poznávání dalších skvělých míst, lidí a zážitků.

Kam v USA aneb výlet po Route 66

Po krátké dovolené v sousední Kanadě jsme zpět ve Státech a dojeli jsme do státu Illinois, kde navštívíme Chicago. Je to prý krásné zelené město plné parků, tak se těšíme, jaké si odneseme zážitky. A abychom si ten roadtrip po USA pořádně užili, rozhodli jsme se, že si projedeme skoro celou Route 66. Raději bychom jeli na motorce, ale v autě to pro nás se všemi věcmi bude přeci jen pohodlnější.

Route 66

První zastávkou na naší trase bude St. Louis ve státě Missouri. Ve městě si prohlédneme známé atrakce a odpočineme si na další dlouhou cestu. Přes Kansas se dostaneme do státu Oklahoma a v Oklahoma City budeme nabírat síly na další cestu. Těšíme se, až si zde vyzkoušíme služeb vodního taxi, které je pro toto město běžné. A pokud budeme mít štěstí, zajdeme se rádi podívat i na americký baseball. A poté pojedeme přes texaské Amarillo, kde navštívíme slavný Cadillac Ranch a ochutnáme i americkou kuchyni, především tu místní známou pod názvem Tex-Mex až do do města Albuquerque ve státě Nové Mexiko. A v Albuquerque se vydáme po stopách seriálu “Perníkový táta” (v originále Breaking Bad). Původně pro nás toto místo nebylo nijak zajímavé, ale po shlédnutí seriálu jsme si řekli, že když už tu budeme, tak si alespoň prohlédneme místa, která známe z obrazovek. I díky seriálu bude naší další zastávkou Čtyři rohy (Four Corners Monument) spojující celkem 4 americké státy, který mi jsou Nové Mexiko, Colorado, Utah a Arizona. A v Arizoně také zůstaneme, abychom mohli navštívit další přírodní památku Grand Canyon. Úžasné je, že se zde dá kempovat a zároveň člověk může navštívit americké Indiány, ale za tuto atrakci si také návštěvníci solidně připlatí. Není to ale rozhodně jediné místo, kde se dají utratit velké peníze. Kdo má na rozhazování, může se vydat do Las Vegas, ve státě Nevada, vzdáleného necelé 3 hodiny autem od atrakce Skywalk ve Velkém kaňonu. Ale v Las Vegas se kromě utrácení peněz a zkoušení štěstí dá i užívat místních atrakcí. A když to s těmi výhrami nevyjde, hlavně nezoufat, vždyť samotné cestování po Americe je výhra sama o sobě.

Západní pobřeží USA

Beverly Hills, California, USA

Na západním pobřeží USA naše cestování autem a po Route 66 definitivně končí. V Los Angeles odevzdáme auto zpět půjčovně a prohlédneme si L.A. po svých, případně využijeme místní dopravu. A v Kalifornii ještě chvíli zůstaneme. Až si užijeme Los Angeles a všechny jeho podoby a krásy, vydáme se autobusem směr San Francisco, přičemž nám bylo doporučeno, abychom si cestu užívali, je to údajně jedna z nejkrásnějších silnic vedoucích státem Kalifornie. Tak snad nastoupíme do správného autobusu. Ale dovolená v USA pobytem v San Franciscu ještě nekončí. Rozhodli jsme se totiž, že to chce pořádný relax, takové to lážo plážo, a ten nám poskytne jedině ostrov Havaj, který bude naší finální destinací ve Spojených státech amerických. A Havaj bude také naší první zastávkou v Asii, kam bychom ji správně měli zeměpisně zařadit. A až nadejde čas dát “Aloha státu” naše sbohem, poletíme navštívit Japonsko.

Welcome to the United States of America! Vítejte ve Spojených státech Amerických!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.