Nápis Hollywood

Los Angeles - město seriálů, filmů a hvězd

Naše cesta kolem světa nás zavedla během cestování po USA do města filmu, pláží a díky vřelosti Čechů jsme se na chvilku zase cítili jako doma. Z road tripu po jihozápadě USA a z města hraní Las Vegas jsme se vydali rovnou do Los Angeles.

Hollywood a downtown LA

Hvězda na chodníku slávy Každému kdo slyší L.A., tak se mu vybaví Hollywood a slavné chodníky plné hvězd. I my jsme si tuhle parádu nemohli nechat ujít. Celé toto hvězdné šílenství odstartovalo roku 1958. Dnes je Hollywoodský chodník slávy poset jmény méně či více slavných osob. Na internetu jsou seznamy jmen na chodnících spolu s ulicemi, kde se nacházejí. Ty jsme využili a viděli jména jako Sylvestr Stalone, Marylin Monroe, Donald Duck, Queen a další. Zdá se, že nikdo ze show businessu neodchází do důchodu, dokud tu nemá tu svou hvězdu. Může se proto zdát, že vkládání nových hvězd je na denním pořádku, ale není tomu tak. My jsme ale měli obrovské štěstí. Jednu čerstvou hvězdu jsme tu potkali a viděli, jak to celé probíhá.

Osobně se nám ale daleko víc líbilo malé náměstíčko před Čínským divadlem (TCL Chinese Theatre). To je alternativou hvězd, ale daleko osobnější. Slavné osobnosti zde zanechávají otisky svých končetin a podpis nebo nějaký bonmot. Můžete si zde proto porovnat velikost vaší nohy s nohou Marilyn Monroe nebo si plácnout s otiskem ruky Vina Diesela 😉

Pokud máte hvězd až po uši, tak vás určitě napadne podívat se k onomu slavnému nápisu Hollywood nad městem. Způsobů, jak se sem dostat, je hodně, ale je nutné upozornit na to, že už dávno se nedá dostat přímo k písmenům. Je to porušení zákona. Nám se aspoň povedlo najít dvě místa, která jsou hodně blízko nápisu. První místo se nachází na Innsdale Drive, ale lépe je Nápis Hollywood vidět z Mulholland Drive.

Pacific Coast Highway – slavná PCH

Pacific Coast HighwayPokud si chcete užít krásné pohledy na L.A.  a jeho malebné okolí jako my, doporučujeme vám jet po Pacific Coast Highway. PCH měří úctyhodných 1055 km a vede Kalifornií z města Dana Point až do San Francisca a údajně ještě dále. My jsme projeli jenom malou část okolo Los Angeles, ale můžeme říct, že tenhle kus cesty nabízí úchvatné pohledy na pláže a městečka, která se tu nachází. Kdo je fanda seriálu Californication, ví moc dobře, o čem mluvíme. A na PCH se ještě nachází konec legendární Route 66. Vyfotit se u cedule jde na molu v Santa Monice.

Filmová místa, kam se podíváš

Kvůli krásám L.A. a kvůli nízkým nákladům volili často filmové štáby jako exteriéry blízká místa. Není se čemu divit, najdete tu fotogenická a rozmanitá prostředí pro komedie až po válečné filmy.

Kde se tocil MASHMy jsme navštívili například místo, kde se natáčel seriál MASH. Tento seriál milujeme, a proto jsme si návštěvu tohoto místa v Malibu Creek State Park nemohli nechat ujít. Je to nutnost pro každého fandu tohoto skvělého seriálu. Můžete se podívat, kde stály jednotlivé stany, kam létali helikoptéry nebo se třeba vyfotit se slavnou sanitkou 4077. Navštivte místo natáčení M*A*S*H 4077 v Malibu Creek State park. Vstup do parku je 12 USD/auto a osoby v něm (cca 290 CZK). Stojí to za to!

Za zmínku stojí i westernové městečko Paramount Ranch. Je to místo, které je kupodivu přístupné zdarma (tedy alespoň po nás nikdo nic nechtěl) a můžete se podívat i dovnitř některých domků, jako například do Salónů (typické westernové hostince), věznice a dům šerifa. Točil se zde třeba seriál Doktorka Quinnová.

Dalším zajímavým místem, které jsme navštivili, byl dům rodiny Walshových z Beverly Hills 90210. Oproti jiným místům vás zaujme to, že se jedná o běžný dům, který je dodnes obýván, tudíž žádná kulisa. Místo je dostupné z ulice, tedy zdarma. Na pozemek raději nechoďte 😉

Universal Studios

Filmová studia Universal StudiosUž jste četli náš příspěvek o Disneylandu? Jestli ne, tak nevadí. Universal Studios je totiž také takový Disney Land, ale pro dospělé a větší děti. Je to v podstatě podobný business, ale podle nás se zde navíc dozvíte spoustu zajímavých věcí. Atrakce jsou rozděleny tématicky podle typu filmu (Simpsonovi, Rychle a zběsile, Harry Potter,…). V každé sekci na vás čeká setkání s vašimi hrdiny (nebo aspoň kopiemi  😉 ), a samozřejmě tu nechybí horské dráhy a další divoké atrakce . Ty jsou po vzoru filmů vytvořeny jako dokonalá 3D iluze a ono to fakt funguje! Co nás ale nejvíce uchvátilo, byl výlet mezi kulisy z filmů, náhled přes rameno herců, ale i kouzelníků s filmovými efekty. No a nakonec se podíváte na muzeum plné artefaktů z vašich oblíbených filmů. Strávili jsme zde celý den od rána do večera, a i tak by se tu dal strávit s přehledem ještě jeden den navíc. Cena je trochu vyšší, na druhou stranu dostanete za své peníze něco, co nikde ve světě neuvidíte a nezažijete! Vstup pro dva včetně parkování stál 190 USD (cca 4600 CZK).

Pocit domova

Náš hostitel HonzaNáš pobyt v L.A. by nebyl tak skvělý nebýt  našeho hostitele Honzy a jeho rodiny! Honza žije v nedalekém městečku a musíme uznat, že nám bydlení u něj připomnělo domov. Začalo to přivítáním s panákem a řízky. Poté jsme hltali jeho příběh spolu s jeho tatínkem. Popisovali nám, jak probíhala emigrace z Čech v 70. letech a jak probíhalo začlenění ve Státech. Nakonec nás vzal Honza i do svojí práce do technologického giganta Broadcom a ukázal nám spoustu zajímavých věcí, ke kterým se běžný smrtelník nedostane. Za to všechno ještě jednou děkujeme! Ale jak už to při našem cestování bývá, nezbývalo nic jiného, než se rozloučit a vydat se do naší poslední destinace v USA, kterou bylo San Francisco.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.