Očkování

Očkování

Úspěch naší cesty závisí hlavně na našem zdraví. Proto nechceme nechat nic náhodě a chceme se nechat očkovat na nemoci, které by nás mohly ve světě potkat. Pro vstup do některých států je dokonce povinnost aby byl člověk očkován. Očkování je zdlouhavý proces, který začíná odbornou konzultací v některém z očkovacích center. Na základě této návštěvy je pak možné vytvořit seznam doporučených a povinných očkování. Jakmile je očkovací plán hotový, stačí se pouze držet harmonogramu. Ten bude v našem případě několika měsíční při počtu zemí, které chceme navštívit. A také nechceme nic uspěchat a huntovat si tělo v krátkém časovém horizontu.

Co od očkování očekávat

Očkování je poměrně náročný proces pro celé tělo. Může mít mnoho vedlejších účinků, přičemž mezi nejčastější patří únava a celkové vyčerpání. Dostavit se však mohou take bolesti hlavy a nevolnost. Někdy dokonce i malátnost. Sami jsme již zažili tyto stavy několikrát. Z tohoto důvodu se snažíme očkování domluvit vždy na Očkovací průkazodpoledne a na co nejpozdější dobu, abychom už nemuseli chodit do práce, protože naše výkonnost je po očkování téměř nulová. Po očkování je take nutné dbát na pokyny, které sdělí lékař. Je zakázaná jakákoliv velká fyzická zátěž po dobu 2-3 dnů po očkování. Je dobré se nevystavovat přímému sluníčku a také se nedoporučuje pít alkohol.

Kde se nechat očkovat

Očkovacích center je mnoho, výběr je obrovský. My jsme se rozhodovali na základě komunikace, která předcházela první návštěvě. Měli jsme několik dotazů a ne každý byl ochotný nám vůbec odpověď. Z některých center jsme měli pocit, že jim jde především o peníze, protože jediné, co nám třeba odepsali bylo “přijďte na konzultaci”. Nebudeme tu psát o oněch centrech, které nás zkrátka už tou prvotní komunikací nijak neoslovili, protože jsme toho názoru, že by si obrázek měl utvořit každý sám. Nakonec jsme však vybrali Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem. Docházíme do jejich pobočky na Praze 8 v ulici Sokolovská k paní doktorce Jandurové, která je velmi příjemná a sečtělá. Pokud váháte sami, kam jít, určitě můžeme toto centrum doporučit. Jsou tam milí, ochotní a snaží se pomoci a vyjít vstříc.

Více o očkovacích látkách, onemocněních a jejich výskytech se můžete dozvědět v tabulkách níže:

 

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.