Singapurská vlajka, vlajka Singapuru

Singapur

Singapur je městský stát ležící v jihovýchodní Asii. Singapur znamená v překladu Lví město a svému jménu určitě dostojí v mnoha ohledech. Stejně jako jemu podobné státy, je i tento stát přelidněným městským gigantem. Počet Singapurská vlajka, vlajka Singapuruobyvatel dosahuje 5 milionu při rozloze pouhých 710 km čtverečních. Toto město je občas označováno jako město kontrastů jihovýchodní Asie. My se do Singapuru dostaneme vlakem ze sousední Malajsie, ale přístupný je samozřejmě i letecky či po vodě.

Co vidět v Singapuru

Památky Singapuru jsou, díky své mladé historii, omezené. I tak tu ale lze navštívit velkolepé buddhistické chrámy. Krom několika chrámů je ale toho mnohem víc co vidět v Singapuru. Příkladem mohou být Botanická zahrada nebo Marina Bay, což je část města s nádhernými cestami na procházky, nákupy a výhledy směrem na město. Marina Bay stojí za návštěvu především večer, kde se se odehrává světelná a vodní show, která se těší velké oblibě. Město také nabízí řadu čtvrtí jako je China Town, ale i s arabskou, respektive indickou alternativou. Mezi nejpozoruhodnější zajímavosti Singapuru patří například největší Ruské kolo na světě.

Dovolená v Singapuru

centrum SingapuruMožná to zní poněkud bizarně, ale Singapur není pouze jeden hlavní velký ostrov. V okolí se nachází ještě 54 přilehlých ostrovů, přičemž mnohé z nich lze také navštívit. Lidé sem létají většinou za prací, protože je město velkým ekonomickým a finančním centrem, ale na své si zde přijdou i turisté. Snadno se sem kupují letenky, je to jedne z hlavních leteckých uzlů v mezi Evropou, Asií a Austrálií.

Každý rok se tu pořádají závody vozů Formule 1, které jsou často přirovnávány k Monaku východu. Závod probíhá v noci a trať je osvětlená, proto je to pro fanoušky tohoto moto-sportu skutečně zajímavý zážitek.

Cestování po Singapuru

Doprava v Singapuru je údajně stejně kvalitní jako jsme zvyklý v našich končinách. Proto zde chceme využívat místní dopravy co nejvíce. Cestování po Singapuru bude tedy to nejmenší čeho se obáváme. Díky tomu, že se jedná o bazén v hotelu Marina Bay Sands v Singapuruskutečně multikulturní město a angličtina je zde oficiálním úředním jazykem, bude pro nás snadné se po městě pohybovat bez cizí pomoci. To ale neznamená, že nebudeme chtít poznat místní obyvatele. Senzační příležitostí, jak se s někým místním seznámit bude v rámci hledání ubytování v Singapuru. Rádi bychom byli u někoho doma přes síť Couchsurfing, pokud se zadaří, a kdyby ne, tak snad budeme mít štěstí alespoň na nějaké setkání u nějaké místní pochoutky. Obyvatelé Singapuru údajně rádi věnují jídlu svůj volný čas. Singapurská kuchyně je prý velmi bohatá a za malé peníze se tu prý člověk může hodně najíst, takže si asi kromě kulinářských zážitků odvezeme ze Singapuru i pár kilo navíc. A navíc tu kuchaři rádi vaří přímo před zraky zákazníků a to vždy z čerstvých surovin. Máme se na co těšit. Pořádně nadlábneme pupča a vyrazíme zase o kousek dál, tentokrát do Indonésie na ostrov Bali.

Welcome to Singapore! Vítejte v Singapuru!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.