Novozélandská vlajka, vlajka Nového Zélandu

Nový Zéland

Nový Zéland, na který se vydáme z Austrálie, je druhou a zároveň poslední zemí v Austrálii a Oceánii, kterou na Novozélandská vlajka, vlajka Nového Zélandunaší cestě kolem světa navštívíme.

Cestování na Novém Zélandu plné překrásných míst

Cestování po Novém Zélandu je jednou ze srdečních záležitostí. Tato malebná země nabízí neskutečné scenérie, které znají všichni fanoušci J.R. Tolkiena ze série Pána prstenů a Hobita. Mezi zajímavosti Nového Zélandu patří například fakt, že na každého obyvatele připadá 10 ovcí. Celkem to znamená nad 40 miliónů ovcí. Stejným paradoxem je i počet právníků či administrativních pracovníků na obyvatele. Otázkou zůstává nakolik je zde původních obyvatelů, kterým se říká Maorové.

Doprava na Novém Zélandu je velmi kvalitní, srovnatelná s dopravou evropskou, pouze ale v částech země s větší hustotou obyvatel. Samozřejmě s nižší hustotou ubývá i spojů. Toho jsme si vědomi a proto si plánujeme pronajmout auto, tedy vlastně spíše takový menší karavan. Díky tomuto způsobu dopravy máme možnost procestovat jak Severní ostrov, tak i Jižní ostrov Nového Zélandu.

Kam se vydat na Novém Zélandě

Dovolená na Novém Zélandu je pro běžného Evropana často nedosažitelnou destinací. My si to na své cestě kolem Příroda na Novém Zélandusvěta uvědomujeme a chceme proto v rámci této návštěvy objevit co nejvíce zajímavých míst. Nejdříve chceme navštívit Auckland. Toto město není třeba představovat. Je to metropole se vším všudy. My se ale zaměříme na přírodu v, a mimo město. Poté chceme navštívit přilehlé pláže v Bay of Island, kterých je v okolí spousta.

Hobbiton je jedno z nejvíce zajímavých míst, kam na Nový Zéland zajet. V úvodu 1. dílu filmu Pán prstenů se kamera zaměřuje na malebnou vesničku. Tato vesnička je právě toto místo. Samozřejmě toto není jediná lokace spojená s tímto filmem. Jejich víc a některé z nich také plánujeme navštívit. Příroda na Novém Zélandu je totiž to nejlepší co můžete nalézt na této planetě na jednom místě. Najdete tu vše, na co vzpomenete, rozlehlé planiny táhnoucí se od nikud po nikud, majestátné hory, husté lesy, pláže a krásné říční toky. Jako kdyby chtěla příroda přiblížit všechny své krásy na jednom místě. Jedním z takových míst jsou i přírodní gejzíry Whakarewarewa. Zajímavostí jsou i přírodní útvary jako jsou například krátery, které chceme osobně poznat formou treku. Těch bude několik, protože ne všude se dá (naštěstí) dostat autem. Život na Novém Zélandu není jen o lidech, ovcích a flóře. Fauna je díky místním podmínkám velmi rozsáhlá. Narazíte tu na charakteristické ptáky Kiwi, ale máte možnost vidět na vlastní oči i velryby. Řada lidí tvrdí, že pohled do velrybího oka je jedinečný životní zážitek. Památky na Novém Zélandu jsou díky relativně mladé kolonizaci limitující. Co stojí proto za zmínku jsou vesnice původních obyvatel. Ti se navíc stále snaží udržet si své zvyky, což se jim do určité míry daří.

Dovolená na Zélandu plná dobrot a zvyků

Novozélandské ovce, ovce na Novém Zélandu

Novozélandská kuchyně nám toho bude moci také dost nabídnout. Proto si chceme zkusit jak tradiční jídla, které nabízí Maorská kuchyně, tak i konvenční jídla, která nabídne kuchyně Pākehā, která vychází z evropských zvyků a byla na ostrovy dovezena z Evropy kolonizátory. A pokud vše půjde podle plánů, vypadá to, že v této překrásné zemi strávíme i Vánoce, takže se moc těšíme, až budeme mít příležitost poznat místní zvyky, které jsou pro tyto svátky typické. A ze Zélandu poletíme strávit Nový rok na ostrov Srí Lanka, pokud nám to situace umožní.

Welcome to New Zealand! Kīa ora! Vítejte na Novém Zélandě!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.