Vlajka Brazílie

Brazílie

Národní vlajka BrazílieBrazílie je největším a nejlidnatějším státem Latinské Ameriky. A důvodů, proč tuto zemi navštívit je hned několik.

Proč jet na dovolenou do Brazílie

Co nás napadlo, když jsme přemýšleli o cestování po Brazílii? Mezi zajímavosti v Brazílii patří určitě místa jako Amazonský deštný prales, São Paulo, Rio de Janeiro nebo vodopády Iguaçu a další místa. Nicméně jsme samozřejmě mysleli i na ty překrásné pláže, které známe z různých fotografií a videí, i na fotbalovou historii Brazílie a zapálenost místních pro tento oblíbený sport, ale učarovala nás i kouzelná krajina této překrásné země. Jenomže naše cesta kolem světa byla naplánovaná na nějakých 15 měsíců a my jsme věděli, že nebude možné vidět všechno. Dovolená v Brazílii bude jistě i tak úžasným zážitkem, byť navštívíme pouze Rio de Janeiro v době místního karnevalu, a poté okusíme, jak funguje doprava v Brazílii.  Autobusem se postupně přemístíme na jih do regionu Rio Grande do Sul, jehož sousedy jsou Argentina a Uruguay, a kde se také nacházejí ony slavné a často navštěvované vodopády Iguaçu.

Brazilská kuchyně

Ujít si samozřejmě na naší dovolené v Brazílii nenecháme ani místní delikatesy. Brazilská kuchyně je prý částečně ovlivněná portugalskou kuchyní, jakožto jejich kolonie. Nejvíce se těšíme na národní jídlo zvané Feijoáda. Mělo by se jednat o pokrm připravovaný z černých fazolí s několika druhy masa a podávaný s rýži a maniokovou moukou zvanou Farora. Z místních drinků určitě ochutnáme ty vyráběné z místní cukrové třtiny. Nejznámějším brazilským drinkem je bezpochyb asi Caipirinha, dnes již oblíbená po celém světě.

vodopády Iguaçu, Brazílie

Kdy se do Brazílie vydat cestovat

Dovolená a cestování po Brazílii se dá naplánovat v jakoukoliv roční dobu, ale záleží na každém cestovateli, jaké počasí preferuje, a do které části Brazílie se chystá. Díky své rozloze se podnebí v několika částech Brazílie liší, stejně tak se liší i počasí. My jsme se rozhodli v Brazílii zahájit naši cestu kolem světa a zároveň se hned na začátku naší dlouhé dovolené trochu ohřát.

Přeci jenom je v Evropě v únoru celkem zima, a tak nám Brazílie poskytne báječné útočiště před chmurným počasím. V období od prosince do března je v Brazílii hlavní sezona a děti mají jarní prázdniny, takže se při našem cestování po Brazílii nebudeme setkávat jenom s cizinci, ale s i místními, na které se moc těšíme. Snad budeme schopni na dovolené v Brazílii překonat i jazykovou bariéru, případně zúročit naše nabyté znalosti španělštiny, kterou jsme před cestou pečlivě studovali.

Bem Vindo ao Brasil! Vítejte v Brazílii!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.