Mexická vlajka

Mexiko

Mexiko je poslední země Latinské Ameriky, kterou během naší cesty kolem světa navštívíme. A první země, kde poprvé spatříme na vlastní oči pyramidy. V Mexiku se především těšíme na památky z dob Aztéků a Inků. Ale dovolená v Mexiku bude i zážitek co se gastronomie týče. Mexickou kuchyni totiž zbožňujeme.

Kam do Mexika

Mexická vlajka

Z jihoamerického města Lima v Peru se nejlépe dostaneme přímo do hlavního města Mexika, Ciudad de México. V Evropě je toto město považováno za poměrně nebezpečné a hodně znečištěné, ale tyto fámy nás nijak neodradili, a když už v Mexico City budeme, rozhodli jsme se, že ho pořádně prozkoumáme, samozřejmě se vší opatrností. Z hlavního města se dají pořádat i výlety do okolí, případně je město úžasným výchozím bodem vedoucím k cestování po Mexiku. A aby to cestování bylo co nejvíc nezávislé, je ideální vyzkoušet, jak funguje doprava v Mexiku. Určitě se není čeho bát, v zemi je bezpečno. A pokud tomu nevěříte, zkuste se zamyslet nad tím, proč zrovna tady žije i na venkově tolik cizinců. Jedním z hlavních výletů z hlavního města bývá cesta do náboženského centra Aztéků známého jako Teotihuacán. Toto monumentální místo skrývá dodnes tajemství a záhady, které ještě nebyly rozluštěny. Toto historické místo by měl prozkoumat každý, kdo bude mít příležitost navštívit i hlavní město Mexika.

Další zajímavosti a památky v Mexiku

Cesta z Mexico City do města Puebla vede přes průsmyk Paso de Cortéz, kde se nacházejí hned dvě sopky, Popocatépetl a Iztaccíhuatl (zkráceně Itza). Díky tomu, že v turistické sezoně bývá počasí v Mexiku přívětivé, je i dobrá viditelnost a sopky si lze vyfotit i na poměrně dlouhou vzdálenost. A když počasí dobré nebude, z Puebly je to jen 40 km.

Puebla je krásné historické město, které nabízí k vidění mnoho památek. Bohužel však mnoho z nich stále ještě podlehá značným rekonstrukcím po posledním zemětřesení, která jsou pro tuto oblast typická.

Aztékové po sobě ale v Mexiku zanechali další památky. Mezi ně patří i Velká pyramida v Cholule, původně známá jako Tlachihualtepetl. Archeologická zóna Cholula se nachází necelých 7 km od Puebly. Když se na místo přijíždí, je pyramida vidět už z povzdálí, budí však dojem stavby kostela na zeleném kopci, nikoliv pyramidy.

Mexické chilli papričky

Cestování po Mexiku až na Yucatán

Kromě Aztéků se na území dnešního Mexika vyskytovali také Olmékové, Jaguáří lidé, kteří také stavěli pyramidové komplexy a tajemná města. Jedním z nich je i osada Monte Albán nedaleko města Oaxaca. I zde najdeme nespočet památek UNESCO a díky menšímu zalidnění také příjemný odpočinek, který je potřeba na další dlouhou cestu.

Mezitím si můžeme pochutnat na skvělé mexické kuchyni. V oblasti Oaxacy se nejčastěji podávají Tamales, ale určitě si je možné i zde pochutnat na Nachos, Burritos, Guacamole, Quesadillas a dalších skvělých pochoutkách místní kuchyně. A na zdraví si samozřejmě nezapomeňte také připít, třeba vynikající tequillou, a pokud je to na vás moc, dejte si koktejl Margarita, ve kterém ji budete mít namíchanou.

A s plným žaludkem se může cestovat dál. Nyní střemhlav na poloostrov Yucatán vybíhající mezi Mexický záliv a Karibské moře. Na Yucatánu se přímo vybízí k návštěvě město Mérida. Město Mérida se může pyšnit skvělou kvalitou života a také překrásnou zelení. Ale hlavním důvodem, proč toto město navštívit, je jeho vzdálenost od dalšího historického místa, Chichén Itzá, vstupní bránou do civilizace Máyů. A koho Mayská civilizace zaujme, může se z Méridy vydat i do kulturně významného města Uxmal.

A aby dovolená v Mexiku byla se všemi zážitky, musíme si objednat ubytování u moře v letovisku Cancún a vykoupat se v Karibském moři, než Mexiko opustíme a vydáme se vstříc novým dobrodružstvím do USA.

Bienvenidos a México! Vítejte v Mexiku!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.