Austrálie a Oceánie

Austrálie a Oceánie

Austrálie a OceánieAustrálie a Oceánie je pro nás takovým rájem na Zemi. Na žádném jiném kontinentu nenajdete tolik ostrovů jako právě tady. Původně jsme měli v plánu navštívit kromě Austrálie i další části Oceánie. Naším cílem byly Melanésie a Polynésie, nicméně jsme museli dát hlavy dohromady a trochu se uskromnit, protože skutečně nelze navštívit každou vysněnou destinaci v rámci naší cesty kolem světa. Není to samozřejmě o tom, že bychom nechtěli. Ale máme nějaký budget a ten není nafukovací. Bohužel.  A určitě pevně věříme, že co nestihneme na této cestě, můžeme dohnat kdykoliv v budoucnu. Cílem naší cesty kolem světa je poznávat, ale zároveň si ty výlety užít. Jsme si jistí, že plán cesty, který jsme vytvořili, nám toto umožní. Na tento kontinent se vydáme na skok z Asie, do které se poté ale ještě vrátíme za dalším poznáváním.

Obrovská ale přesto úchvatná Austrálie

Austrálie je téměř 100x větší než Česká republika. Když jsme se snažili si to představit, bylo to zkrátka nad naše síly. Možná si říkáte, že je naše země malá, ale zkoušeli jste ji někdy procestovat křížem krážem? Ona totiž potom zase až tak malá není, ale snažit se procestovat zemi, která je skoro 100x větší, to vyžaduje snad moře času. Z tohoto důvodu jsme si museli v Austrálii k procestování vybrat pouze určitá místa. A vzhledem k tomu, že se jedná o naši první návštěvu, tak si zkrátka neodpustíme takové ty klasické a známé atrakce, které Austrálie nabízí. Asi největší vzrůšo bude potápění se u Velkého bariérového útesu. Vlastně i kvůli téhle myšlence jsme se potápění začali věnovat, abychom byli připraveni a mohli si tu podvodní podívanou pořádně užít.

Mimo civilizaci v Oceánii až na Nový Zéland

Nový Zéland je od Austrálie vzdálený pouze asi 2000 km. A vzhledem k tomu, že se jeví jako země plná přírodních krás a klidu, řekli jsme si, že si Zéland procestujeme autem. Vlastně spíše obytnou dodávkou, která je prý pro cestování na Zélandě nejlepší volbou. Na tomto typu cestování je úžasné především to, že člověk není na nikom a ničem závislý a může si řídit program dle své nálady. Plánujeme procestovat téměř celý Nový Zéland. V našem hledáčku máme především národní parky a místa spojená s historií a původními obyvateli této země. Dovolená na Novém Zélandu pro nás bude speciální, protože zde pravděpodobně budeme slavit Vánoce a Nový rok. Snad se nám podaří najít útočiště u někoho místního a prožít svátky tak trochu po jejich a poznat, jak to chodí v jiných krajích.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.