The Americas

Amerika

Amerika, známá také jako Nový svět, je druhým největším kontinentem a dělí se na Severní, Střední a Jižní

mapa AmerikyAmeriku. Bude to také první kontinent, který v rámci naší cesty kolem světa navštívíme. Nejprve hodláme navštívit Jižní Ameriku, a poté přeletět rovnou do Severní Ameriky. V Jižní Americe se budeme muset poprat především se španělštinou a portugalštinou, oba jazyky samozřejmě neovládáme, ale pokud se zadaří, pokusíme se naučit alespoň nějaké základy španělštiny, abychom se mohli trochu s místními dorozumět. Jestli se nám to podaří či nikoliv se dočtete časem v našem blogu, ale také v sekci Příprava.

Cestování po Jižní Americe

Naším prvním cílem bude Brazílie, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Těšíme se sem především na úžasnou atmosféru nejznámějšího karnevalu na světě, ale také na velkolepé vodopády, nacházející se na hranici s Argentinou. Argentina bude naší další destinací. Prozkoumáme zde hlavní město, a poté se vydáme dolů na jih do často vyhledávané a překrásné Patagonie. Naše cesta kolem světa nás skrze Patagonii zavede až do Chile. Ale nebude to pouze příroda, kterou si zde prohlédneme. Z tiché a nezalidněné Patagonie se vydáme přímo do hlavního města této země. Po prohlídce památek a seznámení se s místními lidmi chceme podniknout dlouhou cestu autobusem po Panemerické dálnici až do přímořských letovisek nacházejících se na severu Chile. Odtud se jako mnoho cestovatelů vydáme místním taxi zvaným colletivo vydáme do sousedního Peru. V Peru chceme poznávat historické památky z dob říše Inků a vydat se na místa, kde kdysi žili místní Indiáni. Zde se rozloučíme s Jižní Amerikou a vydáme se na sever kontinentu.

Dovolená v Severní Americe

V Severní Americe to pro nás vyjma Mexika bude velmi jednoduché, protože anglicky umíme naštěstí dobře, takže tam už vše poběží hladce. Mexiko navštívíme v Severní Americe jako první ze všech destinací, které obsahuje náš plán cesty. V Mexiku se vydáme po stopách Aztéků, Olméků a Mayů. A na cestování po jejich bájných místech a civilizací se moc těšíme. Bude to pro nás poprvé, kdy spatříme na vlastní oči pyramidy. A kromě historických míst si chceme užít i nějaké to leháro na jedné z pláží u Karibského moře. Ale koupání si užijeme dost i v USA, kam přiletíme na slunnou Floridu. Odtud podnikneme roadtrip po Státech. A v rámci naší cesty kolem světa chceme navštívit i rozlohou největší zemi tohoto kontinentu, kterou je Kanada. V Kanadě tentokrát oželíme přírodu a navštívíme především velká města, ale také Niagarské vodopády. Naše cestování v Americe zakončíme na ostrově Havaj, ze kterého se vydáme přes Pacifik letadlem do daleké Asie.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.