Australská vlajka, vlajka Austrálie

Austrálie

Austrálie je jednou z nejdražších ale také nejzajímavějších destinací v našem itineráři. Do Austrálie a Oceánie se chystáme Australská vlajka, vlajka Austrálieletět z ostrova Bali a doufáme, že opět zažijeme příjemný kulturní šok. Od roku 1901 je Austrálie federací čítající 6 původně koloniálních celků. Ačkoliv byla Austrálie původně využívána Brity jako vězeňská kolonie, tak o 200 let později se jedná o prosperující demokratickou zem. Je zajímavé, že tento světadíl ležící uprostřed oceánu byl osídlen dávno předtím, co se tu objevili Britové. Odhaduje se, že osídlování původním obyvatelstvem bylo zhruba před 50 000 lety.

Dovolená a cestování v Austrálii

Uvědomujeme si, že cestování po Austrálii je zážitkem na celý život. Proto chceme v rámci naší cesty kolem světa vidět ty nejzajímavější části. Bohužel díky opravdu velkým vzdálenostem nebude možné vidět všechna místa. I tak ale věřím, že se nám podaří poznat tu pravou australskou atmosféru. A co nestihneme, můžeme přeci navštívit někdy jindy.

Centrum MelbourneJe toho hodně co vidět v Austrálii. Cestu začneme v Melbourne. Melbourne je krásné město na jihovýchodě Austrálie. Toto město je nazýváno městem parků a zahrad. Krom rostlin tu žijí i tučňáci, na které se pojedeme určitě podívat. Toto původně hlavní město je nyní centrem zábavy. Každý rok se tu konají závody Formule 1, a pokud nejste zrovna fandou rychlých kol, tak si můžete jít smočit nohy na nekonečné pláže. Příroda v Austrálii je opravdovým klenotem. Okolí Melbourne to dokazuje. Najdete tu parky s deštnými lesy, ale i místa kde se můžete setkat tváří tvář s velrybou. Dalším zajímavým místem jsou parky, kde se nacházejí vzácné druhy rostlin nebo obrovské stromy. Další oblastí kam se chceme podívat je Sydney. Neexistují známější památky Austrálie, než jsou budova opery v Sydney a most Harbour Bridge. Sydney nabízí samozřejmě více architektonických skvostů, které mohou turisté navštívit. V okolí Sydney se nachází opět řada pláží, na kterých si lze užívat volní chvíle a načerpat energii, v našem případě na cestu do Brisbane. V Brisbane nás asi nejvíce zajímá možnost plavání s delfíny ve volné přírodě a jejich krmení na ostrově Tangalooma nedaleko Brisbane. A až dokonale poznáme město i jeho okolí, vydáme se pro nás asi na nejlákavější cestu po Austrálii a to do města Cairns, které se nachází u Velkého korálového útesu, kde se chystáme potápět. Velký bariérový útes je největším korálovým útesem na světě a je chráněný UNESCO již od roku 1991. Díky této ochraně se jedná o skutečnou slast pro oči.

Zajímavosti Austrálie

Mezi zajímavosti Austrálie patří například to, že mají tři hymny, nebo i to že svou rozlohou je veliká jako USA. Počasí v Austrálii je po většinu roku suché a teplé. To je velmi dobré pro řadu aktivit, ale i pro cestování. Proto je tento světadíl vyhledáván i v době zimních měsíců, kdy je zde léto, kvůli poloze na jižní polokouli. Kdo nechce být na Klokanjednom místě, musí řešit i dopravu. Doprava v Austrálii je na velmi dobré úrovni. Na silnici se jezdí vlevo, ale silnice je kvůli vzdálenostem málo využívaná. Daleko častěji lidé využívají letecké nebo železniční dopravy. I my se v rámci našeho cestování po Austrálii budeme muset spokojit především s cestováním vlaky, občas i místními autobusy nebo se při troše štěstí dostat z místa A do místa B například autem s někým místním. Vše stojí peníze a v Austrálii to platí dvojnásob. V rámci úspor budeme naše ubytování v Austrálii hledat především přes Couchsurfing, který považujeme za tu nejlepší formu ubytování, protože od místních dostane člověk vždy ty nejužitečnější informace. Třeba budeme mít štěstí a okusíme i australskou kuchyni a legendární desert Pavlova. A kdyby ne, budeme mít šanci v sousedním státě Austrálie, kterým je Nový Zéland.

Welcome to Australia! Vítejte v Austrálii!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.