Vlajka Keni

Keňa

Keňa, neboli Keňská republika, je stát nacházející se u pobřeží Indického oceánu. Název státu vychází z názvu Vlajka Keninejvyšší hory, Mount Kenya, která se nachází ve středu této země. Úředním jazykem je angličtina a svahilština. Takže se zde pravděpodobně i lépe domluvíme, než v naší předchozí destinaci, kterou byl Egypt. Keňa je naší předposlední destinací v rámci naší cesty kolem světa. Tento stát jsme si vybrali zejména kvůli přírodním krásám, kterými je tato země proslulá. Zejména nás láká fauna v podobě tzv. africké pětky, která se skládá ze Slona afrického, Nosorožce dvourohého, Buvola afrického, Lva a nakonec Levharta skvrnitého.

Cestování v Keni

V Keni plánujeme být v rámci naší cesty kolem světa několik dní. Během tohoto krátkého času se zaměříme na hlavní město Keni – Nairobi. Nairobi je nejhustěji zabydleným městem Východní Afriky.Tato africká metropole se potýká s veškerými problémy, na které v podobných afrických velkoměstech narazíte. Příkladem může být problémová doprava v Keni. Životní úroveň je zde velmi, velmi nízká a běžní obyvatelé si nemohou dovolit cestovat hromadnou dopravou. Proto se zde často setkáme s minibusy, které bývají často ve špatném technickém stavu. My se proto budeme přepravovat jinými, pokud možno bezpečnějšími způsoby.

Příroda v Keni a africké safari

Během cestování v Keni nebudeme chtít poznávat pouze místní komunity a jejich zvyky. Ačkoliv se zde nachází řada Masajovéafrických kmenů, kde mezi nejpočetnější patří Kikujové, chtěli bychom spíše věnovat veškerý svůj čas přírodě v Keni. Proto chceme v rámci naší dovolené v Keni navštívit místní spolek chovající slony a dalšího spolku, který se zabývá ochranou žiraf. Tím hlavním co ale chceme v této zemi vidět je opravdové africké safari. Plánujeme si pronajmout místní průvodce, kteří nás vezmou na několik dní do divočiny. Konkrétně do národní rezervace zvané Masai Mara. Tento park přechází plynule do Tanzánie do známého parku Serengeti. Tento park je známý svými obyvateli, kterými jsou Masajové. Těšíme se velmi až uvidíme klasickou vesnici tohoto kmene. Ačkoliv je tento kout země často navštěvován turisty, tak jsou Masajové do jisté míry rezistivní vůči modernímu světu a snaží si zachovat původní tvář a zvyky. Bude nám proto ctí, pokud nás pustí do jedné ze svých vesnic, abychom mohli vidět jejich životní styl. Další zajímavostí v Keni a parku Masai Mara je i každoroční stěhování pakoňů a zeber, které je velmi rozsáhlé. Je tak rozsáhlé, že se mu říká velké stěhování. Bohužel si nejsme jisti, zda se nám zadaří tento moment zažít. Nicméně z Pavlovo minulé cesty Jižní Afrikou víme, že hlavním lákadlem je africká velká pětka. Zvířata v národních parcích Afriky dorůstají větších rozměrů, než známe z evropských Zoologických zahrad. Také je pro lidi velmi nezvyklé vidět jak žijí různé druhy zvířat v symbióze na vlastní oči.

Cestování v Keni končí a další dobrodružství začíná

Keňa a potažmo Afrika je opravdovým klenotem světa. Zejména pro běžného Evropana je Afrika naprostým protikladem zvyků, hodnot a standardů. Abychom získali další srovnání, zavítáme do další destinace, kterou bude Tanzánie.

Karibu Kenya! Welcome to Kenya! Vítejte v Keni!

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.