Plán cesty

 Země, které jsme v reálu procestovali v rámci naší cesty kolem světa, můžete vidět na mapě světa. Kliknutím na daný stát se vám otevře seznam doposud napsaných příspěvků.

Jak se plánuje cesta kolem světa

Cesta kolem světa vyžaduje hodně plánování, propočítávání, zkoušení různých možností ve smyslu odkud –  kam se nejlépe a nejrychleji přepravit a samozřejmě za co nejméně peněz. Zkrátka plánování cesty kolem světa jako takové je poměrně složitý a dlouhodobý proces. Ale není to pouze o plánování jako takovém. Velmi důležitá je i příprava, která je součástí celého projektu. Nicméně bez dlouhé uvažování jsme věděli, že chceme navštívit následující kontinenty.

Náš plán cesty – itinerář kontinentů a zemí

Prvním kontinentem, na který se vydáme, bude Amerika. Nejprve probádáme krásy Jižní Ameriky, přičemž procestujeme Brazílii, Argentinu a přes Patagonii se dostaneme do Chile a odtud se přesuneme do Peru. Poté přeletíme do Severní Ameriky, kde chceme poznat Mexiko, Spojené státy americké a Kanadu. V Americe nás čeká mnoho dobrodružství, nejvíce se těšíme na historické památky z dávných dob a překrásné národní parky, ve kterých si báječně odpočineme od ruchu a shonu velkých měst.

Následně se přesuneme směrem na západ, kde navštívíme největší a nejlidnatější světadíl světa Asii. Asie nás velmi láká obrovskými kontrasty, které jsou v mnoha zemích tak patrné. Těšíme se na buddhistické a hinduistické chrámy, ale i na islámské mešity. A putování Asií pro nás bude i takové gastronomické poznávání. Asijská kuchyně nabízí tolik dobrot, různých chutí a technologických příprav a úprav pokrmů, že se budeme určitě olizovat až za ušima. Tuhle radost si přeci nenechá ujít žádný gurmán.

Naše cesta kolem světa nás zavede i do Austrálie a Oceánie. Na tomto kontinentu zavítáme do Austrálie, kde procestujeme především východní pobřeží. Z Austrálie se pak přesuneme na Nový Zéland, kde si zapůjčíme obytný vůz a vydáme se poznávat oba ostrovy této krásné země.

Jako poslední z kontinentů, který chceme navštívit, bude Afrika. Afrika je obrovská a my víme, že se zde nachází mnoho zemí, které skutečně stojí za to navštívit. Jenže náš budget není bohužel nafukovací, a tak jsme si museli dobře rozmyslet, kam se podíváme. Po dlouhé úvaze zvítězily tři úchvatné země, které jsou pro Afriku takovým symbolem. A na tomto světadíle zároveň ukončíme cestu kolem světa a vrátíme se zpět do Evropy.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.