Karneval

Karneval v Riu - nezapomenutelný zážitek

KarnevalPokud se do Ria chystáte, určitě doporučujeme navštívit město v době karnevalu. A kromě tak zvaných blocos, což jsou místní pouliční karnevaly, stojí určitě za to jednou za život navštívit i ten komerční karneval v Riu pořádáný na Sambodromu. Ano, to je ten, který vždycky vídáme v televizi.

Lístky na karneval v Riu

Jak koupit lístky na karneval v Riu? Nejlépe na internetu a s dostatečným předstihem. Tedy pokud nepocházíte z Brazílie. My jsme nakoupili lístky přes Bookers International a vše probíhalo dle našich představ. Komunikace z jejich strany báječná a organizace na místě při vyzvedávaní lístků byla taky moc fajn. Díky nákupu předem si zajistíte nižší cenu lístků až několikanásobně oproti ceně pár dní předem. Zároveň budete mít klid na duši a můžete začít nakupovat letenky a shánět ubytování. V tomto případě taktéž platí, že čím dříve, tím lépe. My jsme se na cestu do Ria připravovali několik měsíců dopředu a díky tomu jsme ušetřili na všem dost velké peníze, které jsme pak investovali například do výletu, při kterém jsme navštívili favelu Rocinha.

Doporučujeme si vybrat sektory 3-11. Nejhorší sektory jsou úplně na začátku a na konci. Schválně píšeme lichá čísla, protože lístky na sektory v sudých číslech bývají zpravidla dražší. Zřejmě je to proto, že zde sedí porota a také se tu nachází mnoho salonků.

Jak se dostat na Sambadrom

KarnevalNejlepší je zvolit cestu metrem. Abyste se vyhnuli dlouhým frontám na lístky do metra, doporučujeme jít si je zakoupit kterýkoliv jiný den předtím nebo když v metru budete. Single ticket (tj. jedna cesta) platí 3 dny, poté již kartička nefunguje.

Sudé sektory zvolí stanici Praca Onze, liché sektory stanici Central, kde jsme vystupovali i my. Obrovským zklamáním pro nás byl fakt, že nikde nebylo jediné označení, jak se z metra na Sambodrom dostat. V tomto ohledu jejich organizace naprosto pokulhává a za 370 USD bychom očekávali trochu větší snahu z jejich strany. Ale nenaděláš nic 😉 Nakonec jsme se tam přeci jen po domluvě rukama a nohama dostali. S angličtinou tu je většinou taky boj.

Jaký je skutečný karneval v Riu

KarnevalKarneval v Riu je nepřetržitý proud barev, zvuků, tvarů, hudby, úsměvů a nápadů, který vás naprosto pohltí a vtáhne do svého děje. Atmosféra na celém Sambodromu je naprosto jedinečná a nikdy jsme nic takového nezažili. Trochu to připomíná fotbalové utkání, kdy se na tribunách objevují fanoušci různých samba škol a v úplné euforii zpívají písně a vlní se v rytmu samby. V určitých chvílích je člověk přímo štěstím dojatý. Pokud máte možnost se jet do Ria podívat a váháte, jestli do své dovolené v Brazílii zakomponovat i karneval v Riu, rozhodně říkáme ano! 😉

Noc na Sambodromu

KarnevalSoutěž začíná dle programu, náš začal od 21 hodin. Každá ze samba škol má 90 minut na to, aby prošla celý Sambodrom, který je dlouhý zhruba 700 metrů. Během té doby se zde může objevit maximálně 3500 lidí z jedné Samba školy a zhruba 7 alegorických vozů. Exhibice trvá často až do ranních hodin bez ohledu na počasí. Smyslem je zaujmout porotu a diváky více než jiná Samba škola. Školy se na 90 minut své slávy připravují celý rok! Nešetří na přípravu penězi, protože mohou využít peněz z veřejných zdrojů. Kostýmy a vozy jsou proto nádherně vyzdobené do nejmenších detailů. Nešetří se doslova ničím.

Po protančené noci pak jistě přijde vhod koupání na proslulých plážích Copacabana a Ipanema.


 

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.