Kokosový nápoj

Copacabana a Ipanema - krásné pláže Ria

Pláž CopacabanaPřestože jsme ve čtvrti Copacabana byli ubytovaní a na Ipanemu jsme to měli kousek, rozhodli jsme se tyto dvě čtvrti prozkoumat s místním průvodcem. A aby to bylo skutečně zajímavé, vybrali jsme si Free walker tours, což jsou v podstatě pro nás známější Free tours. A rozhodně jsme neprohloupili! Skutečně to stálo za to. Jak to funguje? Přijdete na místo setkání, provází vás super lidi, kteří o městě hodně vědí, většinou místní. V průběhu můžete kdykoliv odejít, pokud máte nějaký důvod. A na konci dáte průvodci peníze. Sazba není žádná, dáte tolik, kolik si myslíte, že si průvodce zaslouží, anebo podle vašich možností. Určitě jděte, Copacabana a Ipanema v jejich podání stojí za to.

Kdo je to Carioca

Naše průvodkyně Luana byla skvělá, sice není místní, ale žije v Riu již několik let a dozvěděli jsme se od ní mnoho zajímavých věcí.

Jednou z nejdůležitějších pro nás bylo asi to, že místním obyvatelům se říká Carioca, ale musejí být přímo narozeni ve městě Rio de Janeiro, nikoliv okolí. Cariocas pozná na pláži každý, protože by nikdy nepřišli s ručníkem. Vždy si s sebou berou šátek, kterému se říká Canga a dá se koupit všude. A na rozdíl od turistů popíjejí na pláži čaj Matche. Umějí si užívat života a nikdy si nenechají ujít karneval v Riu.

Sportování na pláži

Ipanema panoramaPláž přímo vybízí ke sportovním aktivitám. Kromě těch běžných jako je jízda na kajaku, skútru, a které můžete dělat kdekoliv na světě, se v Riu setkáte i se sporty, které zde na pláži přímo vznikly. Jedním z těchto sportů je tzv. Footvolley. Jedná se o volleyball se sítí, jak jsme zvyklí, ale nesmí se při něm používat ruce. Hráči nejčastěji používají nohy, ale povolené jsou jakékoliv části těla kromě rukou. Dalším takovým sportem je Frescobol. Stačí Vám k němu jenom míček a pálky. Cílem hry je, aby ani jednomu hráči nespadl míček na zem. Milovníky těchto sportů je možné spatřit na pláži každý den pozdě odpoledne, nejčastěji těsně před západem slunce.

Západ slunce na Ipanemě

Západ slunce IpanemaA když už jsme u toho západu slunce, tak jeden z nejkrásnějších v celém Riu je rozhodně ten na Ipanemě. Sami jsme se tam byli podívat. Nachází se nedaleko pevnosti, která spojuje tuto pláž s Copacabanou. Jde odtud krásně vidět na Leblon a Corcovado, ale pozorovat lze i Sugar Loaf. A když se nestihne západ slunce přímo na pláži, stojí ještě za to k vidění v Laguně Rodrigo de Freitas, která se nachází hned za Ipanemou a stojí za návštěvu ať už ve dne nebo večer.Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.