Bus terminal

Bus z Foz do Iguacu do Puerto Iguazu

Podle místních skutečně velmi snadná věc. Realita bohužel není tak ideální.

Z Fozu se lze dostat do Argentiny k vodopádům autobusem nebo taxíkem. Bus z Foz do Iguacu do Puerto Iguazu  je samozřejmě ta lacinější varianta, kterou jsme zvolili my. Autobusy jezdí opět ze stanice Terminal z pravé strany (po vašem příjezdu) za plotem. Z této zastávky údajně operují 2 společnosti. Jízdní řády nehledejte, až to přijede, tak to tam prostě bude. Intervaly jsou zhruba 20-30ti minutové.

A hurá, je tady autobus. Tak šup do něj! Cenu lze platit jak v brazilských reálech, tak i argentinských pesos. Ceny jsou 4 BRL (cca 38 CZK) nebo 20 ARS (cca 54 CZK). Tento lístek platí až do Puerto Iguazu, případně k vodopádům v Argentině (Cataratas). Od řidiče dostanete lístek navíc, který si uchovejte!

Autobus ze vnitrJak se dostat z Foz do Iguacu do Puerto Iguazu

Nejprve se jede na brazilskou hranici, kde je nutné vystoupit a jít si pro razítko. Mezitím autobus odjede pryč. Aha, první velký šok. 😉 Tady jsme pochopili, k čemu máme ten další lístek. Na brazilské straně autobusy nikdy nečekají, a tak čekáme my. Za chvíli přijíždí další autobus a nechce nás vzít, jiná společnost. Poté přijede jiný autobus, který radši ani nezastaví, byť všichni mávají jako vzteklí. A ejhle, nakonec autobus přeci jen přijel a veze nás do centra Puerto Iguazu. Pokud budete mít štěstí a přijede autobus společnosti, kterou jste jeli původně s cedulí Cataratas (vodopády), můžete naskočit i do něj a vyhnout se tak cestě do města. My jsme to štěstí neměli, a tak vše pokračuje dál.

Na argentinské hranici dostanete další razítko bez značných problémů a cesta pokračuje na Terminal v Puerto Iguazu. Zde vše funguje zajímavě. Ceny v autobusu jsou odlišné k cenám v budkách, ale za cenu v buse nemůžete jet až k vodopádům, a tak platíme za zpáteční jízdenku 100 ARS na osobu (cca 287 CZK). Na místní poměry dost slušná zlodějna, ale když chceme něco vidět, musíme holt i platit. Vyšlo to a jsme tam.

Zpáteční cesta do Brazílie

Zpáteční cesta probíhala v obdobném duchu, opět získat razítka na obou hranicích, přičemž na té brazilské jsme měli cca 40 minut na kochání se. Je to náročné, ale vodopády Iguacu stojí za to.Autobus

Malá rada na závěr: holčina, kterou jsme potkali v Riu, nám říkala, že pokud budete v jakémkoliv hostelu, je lepší nechat si zprostředkovat tuto cestu od nich. Počkají na obou hranicích a dovezou vás tam i zpět za rozumnou cenu. Možná to bude dražší, ale ušetříte tím spoustu času.

Přečtěte si, jak jsme si užili vodopády Iguacu.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

2 Komentářů

 • Viera

  Dobrý den,

  Pekne čítanie, tiež som absolvovala tuto trasu minuly rok v decembri. Asi sme mali viac štastia, pretože “nas”autobus na obidvoch hraničných prechodoch pekne na nas počkal, kým sme všetci neobdržali pečiatky do pasov. Dokonca na ceste z Fos do Puerto šofér vyzbieral pasy a sám sa vybral s nimi na colnicu. Trochu som sa aj bála, aby sa s tými pasmi aj vrátil naspäť. Ale všetko dobre dopadlo:-)
  Prajem veľa dalších šťastných kilometrov a zážitkov.

  12/06/2015 at 21:25
  • Pavel
   Pavel

   Ahoj Viero,
   tak to si mela oproti nam stesti! My jsme tu zase narazili na 2 cestovatele z Cech, takze jsme si aspon kratili to cekani vypravenim zazitku z cest 😉
   Mej se krasne
   Pavel a Marta

   12/06/2015 at 23:20
VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.