Death Valley, Red Rock Canyon, Hoover Dam

Death Valley, Red Rock Canyon a Hoover Dam

Řekli jsme si, že přírody už bylo dost, byť je nádherná, ale už to chtělo změnu. A proto jsme se z Mono Lake, Bodie, Ancient Bristlecone Pine Forest a Alabama Hills vydali rovnou směr Death Valley, Red Rock Canyon a Hoover Dam. Udělali jsme dobře! Protože jsme zase zažili nějaká ta nej při cestování po světě. A jako vždycky máme plno zážitků a zajímavých tipů.

Death Valley – drsné a krásné místo

Údolí smrti, jak jinak se Death Valley říká, je nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo v USA a zároveň i v Severní Americe. To jsme si nemohli nechat ujít! Vstup do parku je 20 USD/7 dní/auto (cca 500 CZK) – s National Údolí smrtiPark Pass je vstup zdarma. I když se na první pohled zdá jako velmi nehostinné místo, žije zde několik živočichů. Patří mezi ně především chřestýši, případně různí plazi a ještěrky, pavouci, ale také pouštní želvy či pouštní myši. My jsme nepotkali ani jedno zvířátko a možná dobře. 😉 Vydali jsme se směrem na místo zvané Badwater Basin, které je nejníže položené místo v USA, nachází se 86 metrů pod hladinou moře. Jedná se o bývalou solnou pláň. Musíme uznat, že tu bylo opravdu vedro, ale teplotní rekord jsme zde nezdolali, ten nás čekal až u vyhlídky Zabriskie Point. Cesta k této vyhlídce byla nádherná a rozmanitá. Měli jsme pocit, že se střídá měsíční krajina s tou na Marsu a mezitím jsme potkávali velmi nevšední skály černé barvy a další jiné útvary. Zabriskie Point je úžasné místo, jsou to překrásné vlnité a barevné formace různých hornin. Ten výhled byl prostě úchvatný. Jen ten pobyt v létě tam nebyl příjemný. Krev v těle nám přímo vřela, a když jsme sedli do auta, počítač ukazoval přes 50°C a to nebylo poledne, ale odpoledne! Stačilo, skočili jsme do auta, zapli klimatizaci, a pak jsme se jen kochali z okénka auta a užívali si Death Valley tímto způsobem. Odtud jsme frčeli směr Red Rock Canyon.

Red Rock Canyon – jen 24 km od Las Vegas

Ten den jsme až do Red Rock Canyonu nedojeli a byli jsme nuceni spát v autě. Místní nám poradili, ať jedeme někam Red Rock Canyon přechod želvmimo hlavní silnici a není problém. Problém nebyl do doby, než začali hryzat pouštní myšky kabely od auta, a tak jsme za noc 2x někam přejížděli. 🙂 Ale ráno auto jelo a my se vydali do Red Rocku. Na jedné z vyhlídkek u silnice jsme si dali snídani, a poté si udělali okružní jízdu parkem. Nic jsme neplatili, s National Park Pass je vjezd zdarma, jinak se platí symbolických 7 USD/auto (cca 175 CZK). Je to malý hezký kaňon, dá se tu jít na několik krátkých procházek, ale my jsme byli na mnoha jiných krásných místech předtím, a tak už nás Red Rock Canyon zase až tak neohromil. Nicméně je to super výlet z Las Vegas, protože je opravdu kousek. Stejně tak i Hoover Dam, kterou jsme si nemohli nechat ujít. Takže pokud budete někdy ve Vegas a nebudete mít moc času, tak se podívejte na tato místa.

Hoover Dam – asi nejslavnější přehrada na světě

Hoover Dam neboli Hooverova přehrada stojí na hranici států Arizona a Nevada a protéká ji řeka Colorado. Jedná se o zřejmě nejslavnější přehradu světa, zahrála si i v několika filmech. Mezi největší zajímavosti patří například to, že Hooverova přehradaje to nejvyšší betonová přehrada ve Spojených státech a na západní hemisféře. Současně také jeden ze sedmi divů moderního světa. Samotný výkon této elektrárny je úctyhodné 2 gigawaty v jeden moment. Elektrárna si na svou stavbu a provoz několikrát vydělala sama výrobou energie. Další kuriozitou tohoto místa je i pracovní lanová váha, která unese nejvíce tun na světě. Je jen těžko uvěřit, že tato krásná stavba váží stejně, jako 18 budov Empire State Building. Návštěva elektrárny je zážitkem, který byste si neměli nechat ujít. Za 15 USD (cca 375 CZK) se dostanete do nitra elektrárny, uslyšíte a ucítíte tisíce litrů vody tekoucí pod vašima nohama. Dostanete se i do místnosti se samotnými generátory, ale i do malého muzea, kde se dozvíte spoustu zajímavostí ze stavby či provozu elektrárny. Hoover Dam zadržuje vodu v jezeře Lake Mead, což je největší umělý vodní reservoár v USA. Lake Mead je hezké místo a dá se zde kempovat a provozovat různé vodní sporty. I my jsme této možnosti využili, na noc jsme platili 10 USD, ale od roku 2016 by se mělo platit 20 USD (cca 500 CZK). K přehradě je to kousek a na koupání k jezeru taky.

Road trip po jihozápadě USA byl opravdu náročný, ale prostě stál za to. Navštívili jsme tolik míst, o kterých se nám vlastně nesnilo, protože jsme je ani neznali, než nám je někdo doporučil. Nelitujeme žádné chvilky, kterou jsme strávili cestováním po USA v autě, protože to byla prostě jízda! Vrátili jsme ve Vegas auto, a aby toho nebylo málo, vydali jsme se ještě do Los Angeles, kde jsme v našem dobrodružství během naší cesty kolem světa ještě pokračovali.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.