Golden Gate

San Francisco za jeden den - skvosty města na dosah ruky

San Francisco jsme si nechtěli nechat ujít. Jenomže aby to nebylo jednoduché. Zjistili jsme, že je to jedno z nejdražších měst na světě, co se týče ubytování a to i v širokém okolí. Nebyli jsme ochotni dávat za 1 noc pro 2 více jak 120 USD (cca 3000 CZK), ale zase jsme si město nechtěli nechat ujít. Nakonec jsme se vydali z Los Angeles nočním autobusem a rozhodli se zdolat San Francisco za jeden den.

San Francisco po ránu

AlcatrazNa Folsom Street jsme dorazili brzy ráno před 6 hodinou. Město se teprve probouzelo a poloprázdné ulice se postupně začaly plnit lidmi spěchajícími do práce. Vyrazili jsme směrem k Financial center, dali jsme si snídani a vydali se na procházku. Cestou jsme se zastavili u nejznámější budovy ve městě Transamerica Pyramid. Posléze jsme se vydali směrem k místnímu Chinatownu, který se nám líbil, ale kvůli naší brzké návštěvě bylo ještě všude zavřeno. Rozhodli jsme se dát si malou ranní rozcvičku a vyšlápnout si kopec ke Grace Cathedral. Poté jsme pouze bloudili městskými uličkami a pozorovali ruch města.

Fisherman‘s Wharf – přístav 39 a trhy

V překrásném slunečném dni není nic lepšího, než se vydat na procházku do přístavu Fisherman’s Wharf. Cestou jsme se zastavili ve Ferry Building Marketplace omrknout místní trhy. Trh se nám líbil, měl takovou kouzelnou Fishermans Wharfatmosféru. Dlouho jsme se nezdrželi, atrakcí v San Franciscu nás čekalo ještě více než hodně. Procházka podél moře byla úchvatná, všechna ta mola a výhledy na město, na Financial Distric, ale také na věž Coit Tower, která je takovou malou dominantou města. Zanedlouho jsme dorazili na Pier 39, kde se dají pozorovat lachtani. Jsou naprosto rozkošní! Je odtud i skvělý výhled na Alcatraz, kam jsme se bohužel nedostali, neboť je nutné dělat rezervaci několik měsíců dopředu. Zajímavý je ale i Pier 43 ½, kde se nachází ponorka USS Pampanito (mrkněte na galerii, to musíte vidět! 😉 ) nebo bitevní loď SS Jeremiah O’Brien. Jiné historické lodě jsou k vidění i na Hyde Street Pier. Kdo rád nakupuje, určitě se mu bude líbit na náměstí Ghirardelli Square. Kdo nemá tolik peněz nazbyt, může tam jít a vyrazit autobusem na perlu San Francisca.

Golden Gate Bridge a Lombard Street

Lombard StreetGolden Gate Bridge asi není nutno nikomu představovat. Pravděpodobně se jedná o nejslavnější most na světě a my musíme uznat, že je skutečně velkolepý a překrásný. Bohužel pro nás se ten den nevyvedlo úplně počasí v okolí mostu, ale i tak jsme viděli dost a návštěvu jsme si rozhodně užili. Každý, kdo navštíví San Francisco, se sem musí podívat. 😉 A vynechat by neměl určitě ani Lombard Street, která je považovaná za nejzakroucenější ulici světa. Je to skutečná rarita, ale údajně ji o titul připravila Vermont Street, která se v San Franciscu také nachází. My jsme zde měli štěstí na něco, co se jen tak nevidí. Motosraz amerických policistů 😉 Bylo jich tu stovky.

Legendární Cable Car lanová dráha a překrásné domy Painted Ladies

Cable CarV San Franciscu jsme si nemohli nechat ujít jejich legendární lanovou dráhu Cable Car. Projeli jsme se linkou Powell-Mason, která zde funguje již od roku 1888. 2,6 km dlouhou jízdu jsme si neskutečně užili. Pan řidič nás nechal stát na okraji a vše natáčet. Za 7 USD/ osoba (cca 175 CZK) to opravdu stálo za to! A když už jsme si řekli, že zkusíme navštívit San Francisco za jeden den, rozhodli jsme se podívat i na známé domy ze všech fotek Painted Ladies. Nacházejí se v krásné klidné ulici, ale všude kolem je jich hodně. Tím si nás město naprosto omotalo kolem prstu. Lidé tu žijí velmi stylově a vesele.

San Francisco za jeden den – dá se to a stojí to za to

Vše má svůj konec, a tak nezbývalo nic jiného, než se jít nabaštit, vyzvednout zavadla z autobusového nádraží a BARTem (místní vlaky) vyrazit směrem na letiště vstříc dalšímu dobrodružství. San Francisco za 1 den lze projít, byť je to velmi náročné. My jsme nachodili 35 km a neuvěřitelných cca 45 000 kroků (doposud náš nejnáročnejší den na cestě co do počtu kroků), abychom stihli vše, co jsme chtěli, ale nelitujeme. Vyčerpaní a unavení jsme se na letišti rozloučili s USA a zamířili do Jihovýchodní Asie, kde se stal naší první zastávkou Vietnam.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

2 Komentářů

 • Roman

  Moc krásné fotky z SF. Mějte se krásně. Ahoj Roman

  24/10/2015 at 23:42
  • Pavel
   Pavel

   Díky Romane. Taky přejeme pěkný den! 😉

   25/10/2015 at 14:01

Zde jsou komentáře vypnuty.

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.