Route 66

Route 66 a Meteor Crater - legenda silnic s přídavkem

Z velkolepého Grand Canyonu jsme si to frčeli dál, abychom mohli navštívit další atrakce při cestování po USA. Rozhodně jsme si nemohli nechat ujít Route 66 a Meteor Crater.

Meteor Crater – nejzachovalejší kráter na světě

Tento impaktní kráter se nachází kousek od dálnice číslo I-40 mezi městy Flagstaff a Winslow ve státě Arizona. My jsme si řekli, že je to další poprvé pro nás v rámci cesty kolem světa, takže jsme prostě museli Meteor Crater Meteor Craternavštívit. Za cenu vstupu 18 USD/osoba (cca 450 CZK) jsme viděli zajímavý dokument týkající se dopadu meteoritu a vzniku kráteru. Dále jsme se mohli projít po okraji kráteru a měli jsme to i s výkladem od průvodce. Po této prohlídce je možnost si projít interaktivní věděcké centrum. A nakonec se podívat i na celkem 3 vyhlídky, které se v areálu nacházejí. Meteor Crater je vhodné navštívit co nejdříve ráno, otevírají od 7 hodin. Chcete-li to mít za rohem jako my, ubytujte se v kempu RV Park Meteor Crater. Je to velmi hezký a čistý kemp s úžasnou koupelnou za 30 USD/stan/noc (cca 750 CZK). *Pokud spíte ve zmiňovaném kempu, stojí vás vstup na Meteor Crater jen 16 USD/osoba. A u Meteor Crateru se lze také svézt po Route 66. Jedná se sice o velmi krátký úsek, ale za to se tu nacházejí slavné Two Arrows a to nejlepší je teprve před námi.

Route 66 – legendární silnice

Matka silnic Route 66 měřila celkem 3 940 km a vedla přes 9 států USA. Postupem času bohužel byla nahrazena moderními a rychlejšími dálnicemi. Naštěstí existují dodnes lidé, pro které tato silnice nezemřela a snaží se ji stále uchovávat pod názvem Historic Route 66. Asi nejzachovalejší úsek se nachází právě ve státě Arizona a vede z města Seligman až do „srdce Route 66“ města Kingman. Samozřejmě je mnoho dalších úseků, které lze projet, ale tento úsek je v současné době nejdelší a nejzachovalejší. My jsme si ho v rámci road tripu po jihozápadě USA projeli a byli jsme přímo nadšení atmosférou a atrakcemi, na které jsme cestou narazili.

Hackberry General Store Route 66Atrakce na Route 66 v Arizoně

V Seligmanu jsme nakoupili suvenýry, měli tu největší výběr a cenově vycházeli také nejlépe. Z celé Route 66 nás nejvíce zaujal Hackberry General Store mezi Valentine a Antares. Tam se skutečně zastavil čas a je to nádherné místo! Cestou ve zmiňovaném městečku Antares nás zaujaly překrásné poštovní schránky. Tolik pohromadě jsme jich snad nikdy neviděli. O kousek dál se po pravé straně silnice směrem na Kingman nachází Mike’s Route 66 Outpost & Saloon. Zastavili jsme se tam na drink a měli jsme štěstí, hospoda byla plná místních i se živou hudbou, všichni vypadali jako praví kovbojové a to umocnilo celou atmosféru. Lidé tam byli velmi milí. Později nám ale i vyhládlo a nakonec jsme i našli místo, kde se alo stylově a dobře najíst. Bylo to v Kingmanu v restauraci Mr D’z Route 66 dinner, kde nabízejí super Burgery či hot dogy. Má to tu atmosféru z 60.let, nechybí tu ani originální jukebox a skvělá muzika.

Velkou část Route 66 jsme si nakonec projeli i v Kalifornii, ale musíme uznat, že v Arizoně měla mnohem větší kouzlo. Pokud ještě váháte, zdali vyrazit či ne, nečekejte. Prostě si jeďte užít to vzrůšo na Route 66, protože je to bezva! Náš road trip po Route 66 jsme ukončili v kalifornském městečku Barstow, odkud jsme se na chvíli zase vydali za přírodou, tentokrát na nás čeká Národní park Sequoia.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.