Mono Lake, Bodie, Bristlecone Pine Forest a Alabama Hills

Brrm brrm brrm a jedeme si dál. Tentokrát nás road trip po jihozápadě USA zavedl na 4 zajímavá místa, které nám doporučil David, se kterým jsme trekovali v Sequoie. Do Mono Lake, Bodie, Ancient Bristlecone Pine Forest a Alabama Hills jsme se vydali z Yosemistkého národního parku, protože je to po cestě a jakoby kamenem dohodil. Zažili jsme tu opět spoustu dobrodružství a ocitli se zase ve zcela jiné krajině.

Mono Lake – tufa, kam se podíváš

Jezero Mono LakeMono Lake je mělké solné jezero nacházející se ve státě Kalifornie. Jedná se o tzv. bezodtokovou oblast, což znamená, že jezero není nikam odvodňováno. Zároveň je jezero důležitým hnízdištěm pro asi 2 miliony stěhovavých ptáků, kteří sem každý rok zavítají. My jsme tu viděli jen prdící racky, ale za to jsme se zblízka pokochali útvary, kterým se říká tufa neboli pěnovec, což je sladkovodní vápenec. Tyto útvary jsou překrásné a velmi fotogenické. Jezero obklopuje řada kempů, takže se zde dá uchýlit přes noc. Ceny jsou kolem 20 USD za noc (cca 500 CZK). Kousek od Mono Lake se nachází město důchů Bodie.

Bodie – město duchů

Bodie - Město duchůAčkoliv je dnes Bodie považováno za ghost town neboli město duchů, v minulosti se jednalo o jedno z nejbohatších míst v USA. Těžilo se zde totiž zlato a ne málo. V té době zde údajně žilo zhruba 5000-7000 lidí a v osadě se nacházelo asi 2000 domů. Z nich se zachovalo mnohem méně, ale musíme uznat, že tato památka je ve skutečně krásném stavu a má v sobě nádech minulosti. Domky a jejich okolí totiž vypadají tak, jak je tu zanechali lidé v první polovině 20. století. Jako by se tu zastavil čas. Je to neuvěřitelně fascinující a fotogenické místo a za pouhých 5 USD/vstup/osoba (cca 125 CZK) stojí za návštěvu. A navíc tu asi straší, protože kdokoliv si odtud cokoliv odnese, stane se mu něco špatného. Minimálně se tu o tom píše v jedné knize, kde je mnoho dopisů od návštěvníků, kteří to popisují. My jsme nechtěli nechat nic náhodě, a tak jsme si městečko prošli, a poté se vydali za dalším dobrodružstvím přes krásné horské krajiny až do starodávného lesa Ancient Bristlecone Forest.

Ancient Bristlecone Pine Forest – nejstarší žijící stromy na světě

Pradávný les BristleconepineNádherný les schovaný v Inyo County ve White Mountains, který není zas až známý, ale přesto naprosto úchvatný. V Ancient Bristlecone Pine Forest se totiž nacházejí nejstarší žijící stromy na světě. Řada lidí si myslí, že nejstarší stromy na světě jsou v Sequioe, ale není tomu tak. Nejstarší žijící stromy jsou na světě už více jak 4000 let. A vypadají pořád k světu. My jsme se rozhodli jít krátký okruh a zjistit více o minulosti těchto staříků. Mimo ty úžasné tvary stromů jsme se mohli pokochat i parádními výhledy na okolní hory a přírodu. Stromy působí přímo pohádkovým a tajuplným dojmem a je radost se mezi nimi procházet, případně je obejmout. Je to nezapomenutelný zážitek. Ostatně posuďte sami. Řada z těchto stromů jsou starší než pyramidy v Gíze! Letokruhy těchto stromů jsou tak těsné, že každy cm znamená desítky až stovky let. Pokud věříte, že obejmutí stromu dokáže přenést jejich energii, tak zde to platí sto násob 😉 A krásné na tom místě je to, že jsme tu byli úplně sami. 🙂 Místo není tak známé, což se nejspíš brzo změní… Po příjemné procházce a pročištění hlav jsme se vydali do další destinace Alabama Hills.

Alabama Hills – movie road

Filmová silnice v Alabama HillsAlabama Hills se nachází kousek od Lone Pine. My jsme sem jeli na doporučení a neudělali jsme chybu. Dozvěděli jsme se, že se zde natáčelo mnoho westernových filmů a bodejť by ne. Ta pustá krajina plná překrásných přírodních oblouků je naprosto fascinující a přímo stvořená proto, aby se zde natáčela nějaká pořádná kovbojka a jiných cca 400 filmů. My moc ze seznamu filmů neznali, jelikož máme raději jiné žánry, ale přesto jsme si užili krátkou projížďku po této slavné filmové silnici. Zdržovat jsme se ale příliš nemohli, protože nás čekalo ještě Death Valley, Red Rock Canyon a Hoover Dam.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.