Hanojské ulice

Hanoj - město plné života a skvělého jídla

Hanojské domyPo posledním a dlouhém dni stráveném v San FranciscuUSA a v Americe všeobecně jsme se po několikahodinovém letu dostali konečně do Asie. Naší první zemí, kterou jsme zde navštívili, se stal Vietnam. A cílovou destinací bylo jeho hlavní město Hanoj. Po přistání na letišti jsme nejprve museli vyřešit běžné cestovatelské věci jako je vybrání si peněz z bankomatu nebo pořízení datové sim karty (zvolili jsme Viettel – SIM karta za 50 000 VND/cca 55 CZK + data 1,5GB za 120 000 VND/cca 123 CZK). Ty jsou ve Vietnamu levné a super rychlé v porovnání s ČR. Poté jsme si našli před příletovou halou minibus, který nás za 100 000 VND/osoba  (cca 111 CZK) odvezl až do centra do čtvrti známé mezi batůžkáři jako The Old Quarter (stará čtvrť).

The Old Quarter a jezero Hoan Kiem

Stará čtvrť Hanoje je kouzelné místečko, a to i přesto, že se tu nachází mnoho turistů. Město jsme si ihned
zamilovali. Je tu spousta stánků s vynikajícím a levným jídlem, ale i dalších obchůdků, kde člověk sežene naprosto Hanojský chrámvšechno a nechybí samozřejmě ani historické památky. Stačí se jen procházet uličkami a po cestě se vám budou otevírat chrámy či výhledy na pagody. Symbolem Old Quarteru je pak Jezero navráceného meče známé spíše jako jezero Hoan Kiem. Vstupné je symbolických 12 000 VND/osobu (cca 13 CZK). Na jezeře stojí překrásný chrám Nefritové hory. Odtud je výhled i na Želví věž. A okolo jezera se nacházejí uličky s tou pravou atmosférou. Každá ulička se údajně i ve vietnamštině jmenuje podle svého zaměření, tak jinak tu najdete třeba ulice plné větráků a vějířů, jinde zase ulice plné sladkostí, potom jsou tu ulice, kde prodávají vše z bambusu a mnohé další. Nádherné je ale i okolí u Západního jezera (Hồ Tây). Nachází se tu krásné chrámy a v malém parku vedle jezera jsme našli fontánu ve tvaru lotosového květu. Jedním slovem nádhera. Hned vedle se nachází rozsáhlý park, na jehož konci se tyčí One Pillar Pagoda (pagoda stojící na jednom pilíři).

Kultura v Hanoji a setkání s další výpravou z Čech

Hanoj nabízí mnoho kulturních zážitků. My jsme si samozřejmě nenechali ujít Ho Či Minovo mauzoleum. Vstup Setkani s vypravou (z) cestyje zdarma a celý areál je neuvěřitelně střežený. Dokonce nám vzali i batůžek a dali nám ho do úschovny. Pokud se sem chystáte, slušně se oblečte, jinak vás tam nepustí, což platí především pro ženy. Zašli jsme také do Muzea vietnamské historie za 47 500 VND/osobu (cca 53 CZK). Cestou potkali i Vietnamskou státní operu, je to moc krásná budova. A co by to bylo za kulturu, kdybychom neshlédli slavné Loutkové divadlo. Představení se nám velmi líbilo. Platili jsme pouhých 100 000 VND/osobu (cca 111 CZK). Sem nás vzali právě Anička a Petr (z)cesty, se kterými jsme se ve vietnamském hlavním městě Hanoj setkali a společné chvíle jsme si více než užili, a to jak kulturou tak i vynikajícím jídlem a úžasným pokecem. A kulturní večer jsme zakončili jak jinak než sklenicí piva s ledem a la Bia Ha Noi 😉 Bylo fajn se vidět s někým kdo ví, jaké to je cestovat tak dlouho a takovou dálku 😉

V Hanoji jsme byli celkem 2x, nejprve jsme se na pár dní vzdálili do kouzelné Sapy na severu Vietnamu plnou překrásných rýžových políček. Po našem návratu jsme si ještě obstarali pár věcí a vydali se za dalším dobrodružstvím na cestě kolem světa. Další zastávkou byl ostrov Cat Ba a záliv Ha Long.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.