Přístav Cat Ba

Ostrov Cat Ba a zátoka Ha Long - perly Vietnamu

Lodě v zálivu Ha LongBylo na čase Hanoj definitivně opustit a vydat se do jednoho z nejnavštěvovanějších míst Vietnamu, kterým je Ha Long Bay. My jsme se rozhodli zátoku navštívit z ostrova Cat Ba. Tato oblast není ještě tak turistická a my jsme si zátoku chtěli prostě užít.

Z Hanoje na ostrov Cat Ba

Hanoji jsme si v kanceláři společnosti Hoang Loang pořídili jízdenku včetně autobusu i trajektu až na ostrov Cat Ba. Zaplatili jsme 250 000 VND/osoba (cca 275 CZK). Na internetu mají cenu o něco levnější, ale nám jí prostě nedali. Ráno jsme vyrazili na autobusové nádraží. Bus nás dovezl až do přístavu, kde čekala loď a z lodi jsme si opět sedli do minivanu a vystoupili přímo v Cat Ba. Ano, možná jsme mohli ušetřit pár korun, ale ty přesuny by byly o dost složitější a výrazně moc bychom na tom určitě neušetřili.

Ostrov Cat Ba

Národní park na ostrově Cat BaCat Ba je hezké a poměrně dost opuštěné místo. Ubytovali jsme se v Alibaba’s hotelu, který můžeme jen a jen doporučit, majitelka byla jednou z nejhodnějších lidí, které jsme ve Vietnamu a všeobecně v Jihovýchodní Asii potkali. Zde jsme si půjčili také skútr a rozhodli se ostrov trochu prozkoumat. Uprostřed ostrova se nachází Národní Park Cat Ba, kde je úžasná vyhlídka. Je to tedy trochu náročnější, ale dá se tam dostat a výhled rozhodně stojí za to. Vstup do parku stojí 40 000 VND/osoba (cca 44 CZK) + 5 000 VND/parkování motorky (cca 5,50 CZK). Líbilo se nám projíždět vesničky a pozorovat tu místní život. Bohužel pro nás se nám nepovedlo dostat se až na úplný sever ostrova, ale přesto jsme rádi, že jsme viděli ostrov z toho nejlepšího místa.

Zátoka Ha Long

Zátoka Ha LongJak nejjednodušeji navštívit Ha Long Bay? Nejlépe jít do místního přístavu a zkusit se tam domluvit s místním rybářem. My jsme jednoho našli, vozil nás hodinu a domluvili jsme se, že mu dáme 120 000 VND (cca 132 CZK). Nebyli jsme sice v té nejslavnější části, ale o to nejde. Do Ha Long zátoky jsme jeli proto, abychom mohli obdivovat vápencové skály vystupující z moře. Během té jedné hodiny jsme viděli a ocitli se v bezprostřední blízkosti mnohých útvarů. Musíme říct, že jsou skutečně obrovské a při krásném slunečném dni to byl krásný romantický výlet na lodičce. Pokud se chcete vyhnout komerčním výletům a máte rádi klid, určitě doporučujeme navštívit zátoku Ha Long z ostrova Cat Ba a nebudete litovat. Byť se nám ostrov Cat Ba a zátoka Ha Long opravdu líbili, měli jsme už komerčních míst dost, a tak naše další kroky vedli do městečka Ninh Binh na pevnině, kde jsme si opět půjčili skútr a vydali se na pořádnou jízdu po okolí! 😉

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

4 Komentářů

 • Roman

  Ahoj,
  zase člověk jenom žasne ☺☺
  Pá Roman

  21/11/2015 at 13:17
 • Petr

  Pavle, mohl byste, prosím, označit na google maps místo, kde je přístav na cat ba? abych si udělal představu, jak je to daleko do halong. Dále také, co když neseženu “rybáře”, jak jinak se tam dostat z cat ba? 🙂

  Děkuji

  24/02/2016 at 05:59
  • Pavel
   Pavel

   Ahoj Petre,
   radi bychom, ale takhle zpetne to uz nedame. Zvlast kdyz jsme jeli organizovanou cestou… Urcite podniknete to same, je to daleko levnejsi a snazsi nez po vlastni ose. Oni vas pak autobusem odvezou primo k Ha Long Bay na adresu vaseho hotelu (doporucujeme ten co je v clanku, maximalni spokojenost). Rybare jsme vyuzili k okruzni jizde. Sezenete je vzdycky kousek od hotelu 😉 Pokukuji okolo hned vedle drazsich organizovanych vyletu 😉 Eventuelne muzete zkusit i ty zajezdy a pokud jedete ve vice lidech, tak zkusit dohodnout lepsi cenu.
   S pozdravem
   Pavel

   28/02/2016 at 09:00
VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.