Da Lat

Da Lat - vrchovina plná bohaté úrody

Město Da Lat jsme se rozhodli navštívit nejen kvůli překrásné krajině, ale take kvůli tomu, že to bylo po Sapě a severu Vietnamu jediné místo, kde jsme se mohli trochu ochladit. Do Da Latu jsme se vydali z přímořského letoviska Nha Trang autobusem. Cesta trvala zhruba 4 hodiny a lístek na autobus jsme sehnali za 120.000 VND/osoba (cca 135 CZK). Po příjezdu jsme se ubytovali v poměrně hezkém hotelu, kde se nacházela i místní hospůdka s vynikajícím čínský drakjídlem. Ubytování jsme nakonec proklínali. Zjistili jsme totiž, že je vedle škola se školkou a od zhruba 6.30 tam hrála hudba tak nahlas, že jsme měli pocit, že máme reproduktor přímo u hlavy. 😀 V tomhle nám Vietnam trochu připomněl komunismus v Čechách.

Co vidět v Da Latu a okolí

Přímo ve městě Da Lat se nachází malé jezírko, kolem kterého stojí za to si udělat procházku. Komu se líbí chrámy, měl by se jet podívat na sochu Zlatého Buddhy anebo zvážit návštěvu chrámu Thien Vien Truc Lam. Milovníci květin zcela jistě ocení návštěvu Květinového parku. A mimo město se nacházejí překrásné vodopády. My jsme se nebyli podívat ani na jeden z nich, neměli jsme štěstí na počasí a na cestě kolem světa už jsme viděli několik vodopádů, proto nám nevadilo ty kolem Da Latu vynechat. Nicméně, které vodopády jsou asi nejzajímavější a jak se k nim dostat, vám nejlépe poradí Čech ve Vietnamu, který má Da Lat procestovaný křížem krážem. 🙂 A jeho cestovatelské tipy doopravdy stojí za to, i my jsme se jeho radami řídili a hodně nám to ušetřilo čas a nelitovali jsme.

Foliáky – bohatá úroda ovoce, zeleniny a květin

Da Lat se může pyšnit bohatou úrodou různých druhů ovoce, zeleniny a květin. Už při příjezdu do kopců oblasti Da Latu jsme byli vysloveně obklopeni foliovými skleníky. Zaujaly nás natolik, že jsme si řekli, že se pojedeme podívat kávová zrnana nějaký osobně a zeptat se místních, zdali by jim nevadilo, kdybychom se podívali dovnitř. Problém to nebyl, místní obyvatelé byli velmi milí a dokonce si chtěli povídat, jenže neuměli anglicky a my zase neovládáme vietnamštinu, tak jsme se na sebe usmívali a ochotně se kochali úrodou. V okolí Da Latu se nacházejí mimo jiné také kávové plantáže, ale keříčky s kávou lze najít v kdejaké vesničce. A takhle jsme si vlastně okolí projeli i my, jeli jsme, kam nám místní ukazovali a užívali si tu volnost a krajinu plnou foliáků, schovaných chrámů ale i překrásných stromů. Dokonce jsme objevili i největšího květinového Buddhu v Asii. Při návštěvě Da Latu jsme se taky příjemně ochladili a to tak, že jsme museli vytáhnout dlouhé kalhoty a mikiny. A pak že je v Jihovýchodní Asii jenom teplo. 😉 Po pár dnech chladu a několika kapkách deště jsme se vydali do metropole jižního Vietnamu, do města Saigon – Ho Či Minovo Město.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.