Pláž v Nha Trangu

Nha Trang - přímořská dovolenková destinace ve Vietnamu

Pláž v Nha TranguNha Trang se stejně jako města Danang a Hoi An, ze kterých jsme sem přijeli, nachází u moře. Cesta byla dlouhá, a proto jsme si řekli, že ušetříme něco za ubytování a jeli jsme nočním vlakem. Nezvolili jsme však lůžkový vůz, ale pouze 2. třídu, která nás vyšla na 420.000 VND/osoba (cca 470 CZK). Vydržet se to dalo, spát také, možná proto, že jsme požádali na nádraží o místenku u stolečku, kde je opravdu hodně prostoru. Ráno jsme vystoupili na nádraží a vydali se směrem k plážím, kde jsme se ubytovali.

Ubytování v Nha Trangu

Najít ubytování v Nha Trang není složité, ale pokud nejste ochotni platit o moc větší peníze než jinde, může to být
tvrdý oříšek. My jsme si nakonec našli ubytování v jednom penzionu, respektive místní tomu říkají „Nhà nghỉ“. Jelikož byla mimosezona, ukecali jsme je na 200.000 VND/noc (cca 224 CZK). Původně jsme se z toho těšili, ubytování bylo kousek od pláže a vietnamská rodina se také jevila moc fajn. Tedy až do doby, než se nám trochu pohrabali ve věcech hluboko v batohu a ukradli nám 500.000 VND (cca 560 CZK). Poprvé v životě jsme si nechali nějaké peníze na pokoji, v peněžence, která byla v kraťasech zamotaná a ty byly pod ostatními věcmi v batohu, takže nikomu nikde na očích a snadno k dispozici. Přesto si však paní všimla, že Marťa kalhoty neměla, šla do pokoje a z peněženky, kde bylo víc peněz si vzala bankovku oné hodnoty, ostatní tam nechala. Jenže Marťa má pamatováka a hned věděla, že tam ty věci tak poskládané neměla a navíc paní za sebou nechala i stopu, vypla spínač od klimatizace, který byl vždy zaplý. Když jsme si je zavolali a chtěli to řešit, tak nám s úsměvem na rtech řekla:“Jestli chceme kvůli půl milionu dongů jako volat policii?“. A nám bylo vše jasné. Chtěli jsme odejít s tím, že jim nedáme toho půl milionu a Vietnamci se chtěli prát, policie ani po zavolání nepřijela, a my pak zjistili, že se toto ve městě Nha Trang stává běžně. Takže pozor na to, jestli sem pojedete a hotelu Duy Phuoc se vyhněte obloukem!

Pláže, moře, relax a pohoda

Nha Trang je dovolenková destinace. Je tu mnoho Rusů z Asie, kteří sem jezdí trávit svou dovolenou ve Vietnamu. Chrám Po NagarV mimosezoně, tak jinak v onom údajném období dešťů, tu téměř nikdo nebyl, a tak jsme si užívali pohody a relaxu na pláži u moře. Dokonce jsme si řekli, že si pobyt u moře zpříjemníme a pronajali si na pláži lehátka. Samozřejmě po nás chtěli mraky peněz, ale nakonec jsme platili za 2 lehátka jen 30.000 VND (cca 34 CZK). 😉 Byli jsme zvědaví i na pláže v okolí, vyrazili jsme proto na výlet s nadšením, jak si najdeme plážičku pouze pro sebe a budeme si tam užívat den. Pláže jsme našli, v tom problém nebyl, vadou na kráse byl ale bordel, který tam byl. Na některých místech jsme měli dokonce pocit, jestli se spíš nejednalo o skládku. Holt v Nha Trangu moc nepočítají s tím, že turisté vytáhnou paty z letoviska. Kromě pláží a moře určitě doporučujeme i návštěvu buddhistického chrámu známého jako Long Sơn Pagoda, kde je k vidění překrásný sedící bílý Buddha, ale i dlouhý ležící Buddha. Za zmínku stojí ale i věže Po Nagar, které ve městě postavili Čampové.

Vietnamské jídlo v Nha Trang

Abychom vás úplně od návštěvy Nha Trangu neodradili, existuje rozhodně důvod, proč sem jet. A není to jenom ta Jídlo v Nha Tranguměstská pláž, ale je to určitě i vynikající pouliční vietnamské jídlo, které si zde můžete dát. Vyzkoušeli jsme tu například křepelčí vajíčka, medúzovou polévku a ze všeho nejvíc si asi pochutnali na studeném Bun Thit Nuong, což jsou rýžové nudle s vepřovým masem, zeleninou a vynikající omáčkou. A kde že si tyhle dobroty můžete dát? To vám poradí Čech ve Vietnamu, který sepsal naprosto precizní návod včetně adres a fotek. A kdybyste se chystali do Vietnamu, určitě jeho stránek využijte. Najdete zde mnoho cenných rad i z jiných míst Vietnamu. 🙂 A věřte nám, najíte se levně a neskutečně si pochutnáte! Náš kulinářský zážitek ale musel jednou provždy skončit a bylo načase se přesunout dál. Tentokrát jsme si řekli, že se trochu ochladíme, a proto se naší další destinací stalo město Da Lat.

This post is also available in: English

Pavel

Pavel

Blázen do počítačů, motorkář, cestovatel a samec.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.