Pláž v Nha Trangu

Nha Trang - přímořská dovolenková destinace ve Vietnamu

Pláž v Nha TranguNha Trang se stejně jako města Danang a Hoi An, ze kterých jsme sem přijeli, nachází u moře. Cesta byla dlouhá, a proto jsme si řekli, že ušetříme něco za ubytování a jeli jsme nočním vlakem. Nezvolili jsme však lůžkový vůz, ale pouze 2. třídu, která nás vyšla na 420.000 VND/osoba (cca 470 CZK). Vydržet se to dalo, spát také, možná proto, že jsme požádali na nádraží o místenku u stolečku, kde je opravdu hodně prostoru. Ráno jsme vystoupili na nádraží a vydali se směrem k plážím, kde jsme se ubytovali.

Ubytování v Nha Trangu

Najít ubytování v Nha Trang není složité, ale pokud nejste ochotni platit o moc větší peníze než jinde, může to být
tvrdý oříšek. My jsme si nakonec našli ubytování v jednom penzionu, respektive místní tomu říkají „Nhà nghỉ“. Jelikož byla mimosezona, ukecali jsme je na 200.000 VND/noc (cca 224 CZK). Původně jsme se z toho těšili, ubytování bylo kousek od pláže a vietnamská rodina se také jevila moc fajn. Tedy až do doby, než se nám trochu pohrabali ve věcech hluboko v batohu a ukradli nám 500.000 VND (cca 560 CZK). Poprvé v životě jsme si nechali nějaké peníze na pokoji, v peněžence, která byla v kraťasech zamotaná a ty byly pod ostatními věcmi v batohu, takže nikomu nikde na očích a snadno k dispozici. Přesto si však paní všimla, že Marťa kalhoty neměla, šla do pokoje a z peněženky, kde bylo víc peněz si vzala bankovku oné hodnoty, ostatní tam nechala. Jenže Marťa má pamatováka a hned věděla, že tam ty věci tak poskládané neměla a navíc paní za sebou nechala i stopu, vypla spínač od klimatizace, který byl vždy zaplý. Když jsme si je zavolali a chtěli to řešit, tak nám s úsměvem na rtech řekla:“Jestli chceme kvůli půl milionu dongů jako volat policii?“. A nám bylo vše jasné. Chtěli jsme odejít s tím, že jim nedáme toho půl milionu a Vietnamci se chtěli prát, policie ani po zavolání nepřijela, a my pak zjistili, že se toto ve městě Nha Trang stává běžně. Takže pozor na to, jestli sem pojedete a hotelu Duy Phuoc se vyhněte obloukem!

Pláže, moře, relax a pohoda

Nha Trang je dovolenková destinace. Je tu mnoho Rusů z Asie, kteří sem jezdí trávit svou dovolenou ve Vietnamu. Chrám Po NagarV mimosezoně, tak jinak v onom údajném období dešťů, tu téměř nikdo nebyl, a tak jsme si užívali pohody a relaxu na pláži u moře. Dokonce jsme si řekli, že si pobyt u moře zpříjemníme a pronajali si na pláži lehátka. Samozřejmě po nás chtěli mraky peněz, ale nakonec jsme platili za 2 lehátka jen 30.000 VND (cca 34 CZK). 😉 Byli jsme zvědaví i na pláže v okolí, vyrazili jsme proto na výlet s nadšením, jak si najdeme plážičku pouze pro sebe a budeme si tam užívat den. Pláže jsme našli, v tom problém nebyl, vadou na kráse byl ale bordel, který tam byl. Na některých místech jsme měli dokonce pocit, jestli se spíš nejednalo o skládku. Holt v Nha Trangu moc nepočítají s tím, že turisté vytáhnou paty z letoviska. Kromě pláží a moře určitě doporučujeme i návštěvu buddhistického chrámu známého jako Long Sơn Pagoda, kde je k vidění překrásný sedící bílý Buddha, ale i dlouhý ležící Buddha. Za zmínku stojí ale i věže Po Nagar, které ve městě postavili Čampové.

Vietnamské jídlo v Nha Trang

Abychom vás úplně od návštěvy Nha Trangu neodradili, existuje rozhodně důvod, proč sem jet. A není to jenom ta Jídlo v Nha Tranguměstská pláž, ale je to určitě i vynikající pouliční vietnamské jídlo, které si zde můžete dát. Vyzkoušeli jsme tu například křepelčí vajíčka, medúzovou polévku a ze všeho nejvíc si asi pochutnali na studeném Bun Thit Nuong, což jsou rýžové nudle s vepřovým masem, zeleninou a vynikající omáčkou. A kde že si tyhle dobroty můžete dát? To vám poradí Čech ve Vietnamu, který sepsal naprosto precizní návod včetně adres a fotek. A kdybyste se chystali do Vietnamu, určitě jeho stránek využijte. Najdete zde mnoho cenných rad i z jiných míst Vietnamu. 🙂 A věřte nám, najíte se levně a neskutečně si pochutnáte! Náš kulinářský zážitek ale musel jednou provždy skončit a bylo načase se přesunout dál. Tentokrát jsme si řekli, že se trochu ochladíme, a proto se naší další destinací stalo město Da Lat.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.