Florida a náš road trip - 14ti denní dobrodružství

Z Mexika pro nás bylo nejjednodušší přiletět do Států přímo na Floridu. Moc jsme se sem těšili, protože jsme si říkali, že to pro nás bude takový návrat do reality. No jejda, bylo to všechno nakonec úplně jinak a zvykáme si ještě doteď. Byť jsme si v mnoha ohledech hodně podobní, tak je to v USA zcela jiné, stejně tak i lidi. Možná za to mohlo Miami, ze kterého jsme byli paf hned po příletu a čekání na letišti. 😉

Miami

MiamiV Miami jsme strávili několik krásných dní, během kterých jsme si stihli projít i projet město, ale hlavně se jít vykoupat na slavnou Miami Beach a projít se kolem překrásných condos a tak nějak vidět vše, co jsme doteď viděli jen v televizi. Oproti té Jižní Americe a Mexiku jsme najednou byli v úplně jiném světě a zažívali šok. Taky jsme tu koupili SIM kartu s neomezeným volání a SMS v USA a internetem 2GB ve 3G síti za 35 USD (cca 860 CZK) u operátora Smart.

Pobyt nám zpříjemňovali místní, kteří nám dávali různé tipy, kam se podívat, co nezmeškat a co naopak možná oželit. A abychom se mohli pořádně rozkoukat sami a se vším a všemi seznámit, vydali jsme se na náš 14ti denní road trip po Floridě. Ráno jsme si dojeli do Fort Lauderdale dojeli na letiště pro auto, které jsme si půjčili přes půjčovnu Alamo, ale vše jsme měli zařízené přes CK JEDU.cz, mimochodem vřele doporučujeme, mají perfektní servis a je na ně spoleh. A sláva nadar výletu, Florida a náš road trip může začít! 🙂

Florida Keys

Florida KeysNáše první zastávka byly Florida Keys. Naprosto úžasné a překrásné místo. Díky české rodačce Hance, která nás u sebe nechala bydlet, jsme si užívali Keys naplno! Prozkoumali jsme ostrov Duck Key, kde jsme viděli delfíny a byli svědky jejich senzačních akrobatických kousků. Projeli jsme si ostrovy až dolů a samozřejmě navštívili i nejznámější město v této části Floridy a také nejjižnější místo USA, kterým je Key West. A že to tu žilo. Je tu hodně turistů a také barů a je to jedno z mála míst, kde se může pít na ulici, a tak tu panuje velmi dobrá nálada. Kromě nejjižnějšího bodu USA určitě doporučujeme navštívit místní přístav, projít si uličky města, prohlédnout si Hemingwayův dům, vyfotit si maják a projít se po některé z místních plážích.

Everglades

EvergladesNárodní park Everglades jsme si nemohli nechat ujít. Náš původní plán byl tu kempovat, jenomže pak nám několik hodných lidí řeklo, ať to v tuhle dobu neděláme. Květen prý není nejlepší měsíc na kempování v Everglades, tedy pokud nejsme zároveň milovníci komárů…. Ano, ne vždy jde všechno ideálně naplánovat. Ale nechtěli jsme se té myšlenky se tam alespoň podívat vzdát, a tak jsme udělali kompromis a podnikli sem jednodenní výlet, při kterém jsme navštívili Aligátoří farmu, kde jsme si dokonce pochovali i krokodýla a zjistili, jaký je mezi nimi rozdíl. A mazlit se tu můžete i s jinými zvířátky. Vstup byl 23 USD na osobu a v ceně byla i jízda na vznášedle přímo v mokřadech, což byl skutečně super zážitek. A po několika hodinách strávených na farmě jsme jeli po krásné silnici č. 41 do Sarasoty.

Sarasota a Adventure Island

SarasotaŽe jste o Sarasotě nikdy neslyšeli? To je chyba, protože v Sarasotě se náchází nejkrásnější pláž v celých Spojených státech. Siesta Beach je velmi krásná a nám se poštěstilo tu strávit krásné odpoledne, když zrovna nebyla zalidněná. Určitě se sem jděte podívat, pokud budete někde poblíž. Ale to není všechno. V Sarasotě taky skvěle vaří a dělají tu nejlepší bifteky na světě! A za tím si stojíme. Naši hostitelé Markéta a Robert z Čech se o nás starali přímo královsky, dali nám pořádně najíst, abychom nestřádali. Seznámili nás s bufety, kde mají all you can eat (sněz, kolik můžeš) třeba jen za 8 USD na osobu (v době oběda, večeře jsou dražší). Nedá se tam chodit pořád, ale když má člověk chuť na sushi nebo pořádnouporci masa a nechce moc utrácet, je to super. 😉

Kromě jídla jsme také výletili a sportovali. Jeden den jsme jeli až do Tampy navštívit místní Aquapark Adventure Island.  Vstup nás vyšel na  44 USD/osoba (bez daně). Pokud se sem chystáte jet, kupte si lístky na internetu, jsou o 5 USD levnější než na místě, tam se platí 49 USD+daň.

Nejkrásnější den byl asi pro všechny ten, který jsme strávili na pláži s vodním skútrem, kde jsme se vyblbli jako malé děti. Asi není co dodávat, stačí se podívat na fotky a shlédnout video. Stálo to za to! 😉

Orlando a Disney Land

Disney LandOrlando je město plné atrakcí a zábavních parků, ve kterých většina turistů, kteří sem přijíždějí, tráví svou dovolenou. My jsme samozřejmě v jednom z nich byli také, rozhodli jsme se zde navštívit Disneyland. A celý den jsme si neuvěřitelně užili. Bylo to naprosto fantastické vrátit se do dětských let a pořádně se vyřádit na různých horských dráhách a dalších senzačních adrenalinových nápadech světa Walta Disneyho. Je to tu vše takové magické a pohádkové, že to člověka zkrátka pohltí. A za ty zážitky by se dala odpustit i cena vstupného 111,50 USD na osobu/den (cca 2788 CZK) + parkovné za auto 17 USD/den (cca 425 CZK). Ale pokud už se do Orlanda dostanete, určitě se podívejte i do města, které je také krásné, ale turisty v podstatě opomínané, jak nám vysvětlil náš Couchsurfer Ben. My si na jeho popud udělali krátkou procházku městským parkem a našli tu unikátní bílo-černou labuť, ale i jiné ptactvo.

Disney Land

Orlando

Cape Canaveral a Kennedyho vesmírné centrum

Cape CanaveralCape Canaveral jsme si nemohli nechat ujít. A udělali jsem dobře, protože aniž bychom o tom věděli, tak jsme přijeli večer před startem rakety. Náhoda? My nevíme, bereme to jako obrovské štěstí. Náš Couchsurfer Clint nám zjistil veškeré podrobné informace od svého kamaráda Martyho, který pracuje v Kennedy vesmírném středisku a druhý den ráno jsme brzy vstali a vypravili se na místo. Vidět na vlastní oči start rakety je nevšední a fantastická podívaná. Pro místní trochu nuda, ale pro nás naprosto překrásný a vzácný moment. Vzácný i proto, že jsme se později dozvěděli, že raketa Atlas 5 dopravila do vesmíru družice, na kterých byly umístěny transpondéry vyvinuté, postavené a odzkoušené v Laboratoři experimentálních družic na VUT v Brně. 😉 šikovní tam jsou! Pokud se sem chystáte, určitě sledujte stránky Kennedy Space Centra předem, protože o každém startu rakety informují několik dní dopředu, mají na stránkách dokonce počítadlo.

A po tomto silném zážitku jsme si prošli Kennedyho Space Centrum. Koupili jsme si raději tzv. multiday ticket (na více dní) za pouhých 75 USD na osobu. Tato vstupenka platí celý rok a lze na ní do vesmírné střediska chodit každý den. Za naši dvoudenní návštěvu jsem stihli projít všechno a dokonce se setkat i s astronautkou , zeptat se jí na pár otázek a udělat si společnou fotku. Bylo to zajímavé a velmi poučné.

(Zdroj Youtube.com)

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.