Bílý dům

Washington D.C. - město muzeí a knih

Hlavní město Spojených států americký Washington D.C. nás uchvátil. Je to totiž město plné krásných a nízkých budov. Mrakodrapů tu mají opravdu málo a po hodně dlouhé době jsme si na chvíli připadali jako v Evropě.

Washington D.C. je skvělé místo, pokud toužíte poznávat a to v podstatě cokoliv. Veškeré památky i muzea jsou tu totiž zdarma! Opravdu, neděláme si legraci. Nikdy jsme nikde nic neplatili a díky tomu ušetřili spoustu dolarů na naše další dobrodružství v jiných městech.

Co vidět ve Washintonu DC

budova EisenhoweraNaše první kroky v hlavním městě Washingtonu vedli do Chinatownu. Je tu velmi malý, ale jídlo v restauracích bylo výborné a nám přišlo vhod, protože jsme si s sebou z Floridy přivezli chřipku. Z Chinatownu jsme si to namířili pěšky směrem do centra k budově FBI, budově staré pošty, ale především k Národnímu archivu, kde se náchází Deklarace nezávislosti a další důležité dokumenty americké historie. Z archivu je to kousek k Bílému domu. Byli jsme překvapeni, jaký krásný výhled je na budovu Bílého domu z Prezidentského parku, který se u něj nachází. Procházku tímto parkem a parkem Ellipse určitě doporučujeme, stejně tak dojít až k budově Eisenhowera, která se nachází po levé straně Bílého domu a uchvátí každého návštěvníka svou velikostí a architekturou. Odtud je to už jen pár metrů k Lafayette Square, kde lze spatřit a vyfotit Bílý dům zblízka a i s fontánou.

National Mall – park, který stojí za procházku

Asi nejúchvatnější park ve městě National Mall nás provedl mnoha zajímavými místy. Ideální je začít od budovy Kapitolu. I my se tam vydali a nechali se provést vnitřkem. Budova je krásná a opravdu obrovská. Dostali jsme se až Washington Monumentnahoru ke kopuli a viděli to nejdůležitější. Až sem půjdete, neberte si jídlo ani pití, nepustí vás s tím dovnitř a budou vás nutit vše vyhodit.

Z budovy Kapitolu jsme se vydali skrze National Mall směrem k Obelisku. Ze všech zajímavých muzeí jsme se cestou rozhodli navštívit muzeum Amerických Idiánů a také hrad Smithsonian. Poté už jsme došli až k Obelisku. Dá se jít dokonce až dovnitř, ale v sezoně je nutné obstarat si lístky hned ráno, vzhledem k tomu, ze je atrakce zdarma, tak rychle mizí. My lístky měli, ale bohužel se porouchal výtah, a tak se tam ten den nepodíval nikdo. Využili jsme čas a šli prozkoumávat památníky na National Mall. Asi nejdůležitější a nejznámější je Lincolnův památník nacházejcí se na konci parku. Vypadá skutečně velkolepě a socha samotného Lincola uvnitř je grandiozní. Tento památník je také skvělým místem k focení National Mallu, Obelisku a budov Kapitolu v dáli.

Arlington a Georgetown

Pamatnik americke namorni pechoty.

Stačí přejít jakýkoliv most přes řeku Potomac kolem Lincolnova památníku vedoucí do Arlingtonu a už jste na skok ve státě Virginia. Ano, DC není příliš velké. My jsme se sem vypravili a vyfotili si Památník Iwo Jima neboli pamáník Americké námořní pěchoty. Je to asi jedna z nejzámějších soch v USA. Pokud budete mít víc času než my, tak se zde nachází i Arlingtonský hřbitov padlých vojáků či budova Pentagonu. My jsme s rohodli jít přes další most krásnou procházkou zpět na druhý břeh do historické čtvrti Georgetown. Georgetown nás uchvátil. Procházka podél kanálu je velmi romantická, a jakmile jsme se ocitli ve městě, připadali jsme si jako někde v Anglii, vše bylo kouzelně uspořádané a nikde žádné moderní budovy. Skoro jako v Shakespearově Stradfordu na Avonou.

Město knih – i to je Washington D.C.

Když už jsme u toho Shakespeara, ve Washingtou D.C. se nachází knihovna nesoucí jeho jméno. A v této knihovně je Knihovna Kongresu Washington D.C.zároveň největší sbírka Shakespearových knih na světě. A dokonce tu mají malou napodobeninu divadla Globe. Ale to není všechno, Washington D.C. je domovem největší knihovny na světě – Library of Congress. Knihovna Kongresu nás učarovala. A to natolik, že jsme si zdarma na místě zařídili kartičku do knihovy, abychom ji mohli podrobně prozkoumat. Vyplatilo se. Doporučujeme všem udělat to samé a naštívit v hlavní budově knihovny sekci African and Middle East reading room (čítárna knih z Afriky a Středního východu). Ta je jako z pohádky! Vstup je povolen jen s kartičkou a vyřízení trvá jen 10 minut. A našli jsme tu v knihovni i hodně českých knih.

Jak jsme si pobyt v DC užili můžete vidět i v naší fotogalerii a my pokračujeme dál směrem New York, tak se těšte.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.