Bílý dům

Washington D.C. - město muzeí a knih

Hlavní město Spojených států americký Washington D.C. nás uchvátil. Je to totiž město plné krásných a nízkých budov. Mrakodrapů tu mají opravdu málo a po hodně dlouhé době jsme si na chvíli připadali jako v Evropě.

Washington D.C. je skvělé místo, pokud toužíte poznávat a to v podstatě cokoliv. Veškeré památky i muzea jsou tu totiž zdarma! Opravdu, neděláme si legraci. Nikdy jsme nikde nic neplatili a díky tomu ušetřili spoustu dolarů na naše další dobrodružství v jiných městech.

Co vidět ve Washintonu DC

budova EisenhoweraNaše první kroky v hlavním městě Washingtonu vedli do Chinatownu. Je tu velmi malý, ale jídlo v restauracích bylo výborné a nám přišlo vhod, protože jsme si s sebou z Floridy přivezli chřipku. Z Chinatownu jsme si to namířili pěšky směrem do centra k budově FBI, budově staré pošty, ale především k Národnímu archivu, kde se náchází Deklarace nezávislosti a další důležité dokumenty americké historie. Z archivu je to kousek k Bílému domu. Byli jsme překvapeni, jaký krásný výhled je na budovu Bílého domu z Prezidentského parku, který se u něj nachází. Procházku tímto parkem a parkem Ellipse určitě doporučujeme, stejně tak dojít až k budově Eisenhowera, která se nachází po levé straně Bílého domu a uchvátí každého návštěvníka svou velikostí a architekturou. Odtud je to už jen pár metrů k Lafayette Square, kde lze spatřit a vyfotit Bílý dům zblízka a i s fontánou.

National Mall – park, který stojí za procházku

Asi nejúchvatnější park ve městě National Mall nás provedl mnoha zajímavými místy. Ideální je začít od budovy Kapitolu. I my se tam vydali a nechali se provést vnitřkem. Budova je krásná a opravdu obrovská. Dostali jsme se až Washington Monumentnahoru ke kopuli a viděli to nejdůležitější. Až sem půjdete, neberte si jídlo ani pití, nepustí vás s tím dovnitř a budou vás nutit vše vyhodit.

Z budovy Kapitolu jsme se vydali skrze National Mall směrem k Obelisku. Ze všech zajímavých muzeí jsme se cestou rozhodli navštívit muzeum Amerických Idiánů a také hrad Smithsonian. Poté už jsme došli až k Obelisku. Dá se jít dokonce až dovnitř, ale v sezoně je nutné obstarat si lístky hned ráno, vzhledem k tomu, ze je atrakce zdarma, tak rychle mizí. My lístky měli, ale bohužel se porouchal výtah, a tak se tam ten den nepodíval nikdo. Využili jsme čas a šli prozkoumávat památníky na National Mall. Asi nejdůležitější a nejznámější je Lincolnův památník nacházejcí se na konci parku. Vypadá skutečně velkolepě a socha samotného Lincola uvnitř je grandiozní. Tento památník je také skvělým místem k focení National Mallu, Obelisku a budov Kapitolu v dáli.

Arlington a Georgetown

Pamatnik americke namorni pechoty.

Stačí přejít jakýkoliv most přes řeku Potomac kolem Lincolnova památníku vedoucí do Arlingtonu a už jste na skok ve státě Virginia. Ano, DC není příliš velké. My jsme se sem vypravili a vyfotili si Památník Iwo Jima neboli pamáník Americké námořní pěchoty. Je to asi jedna z nejzámějších soch v USA. Pokud budete mít víc času než my, tak se zde nachází i Arlingtonský hřbitov padlých vojáků či budova Pentagonu. My jsme s rohodli jít přes další most krásnou procházkou zpět na druhý břeh do historické čtvrti Georgetown. Georgetown nás uchvátil. Procházka podél kanálu je velmi romantická, a jakmile jsme se ocitli ve městě, připadali jsme si jako někde v Anglii, vše bylo kouzelně uspořádané a nikde žádné moderní budovy. Skoro jako v Shakespearově Stradfordu na Avonou.

Město knih – i to je Washington D.C.

Když už jsme u toho Shakespeara, ve Washingtou D.C. se nachází knihovna nesoucí jeho jméno. A v této knihovně je Knihovna Kongresu Washington D.C.zároveň největší sbírka Shakespearových knih na světě. A dokonce tu mají malou napodobeninu divadla Globe. Ale to není všechno, Washington D.C. je domovem největší knihovny na světě – Library of Congress. Knihovna Kongresu nás učarovala. A to natolik, že jsme si zdarma na místě zařídili kartičku do knihovy, abychom ji mohli podrobně prozkoumat. Vyplatilo se. Doporučujeme všem udělat to samé a naštívit v hlavní budově knihovny sekci African and Middle East reading room (čítárna knih z Afriky a Středního východu). Ta je jako z pohádky! Vstup je povolen jen s kartičkou a vyřízení trvá jen 10 minut. A našli jsme tu v knihovni i hodně českých knih.

Jak jsme si pobyt v DC užili můžete vidět i v naší fotogalerii a my pokračujeme dál směrem New York, tak se těšte.

This post is also available in: English

Martina

Martina

Knihomolka, skvělá kuchařka, milovník jídla, cestovatelka a samička.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.