Bean Millenium Park Chicago

Chicago - město mnoha kultur a národností v USA

Chicago je doslova a do písmene město imigrantů. Snad nikde ve Státech jsme neměli takový pocit jako právě zde. A bylo to úžasné! Tolik různých čtvrtí a odlišných národností, a přesto všichni dokáží žít vedle sebe. Tím si nás Chicago získalo!

Chicago aneb malý návrat do krásné domoviny

Czech Plaza Restaurant ChicagoNáš pobyt v Chicagu probíhal hodně v českém duchu, což nám po několika měsících cestování, pro nás exotikou, vůbec nevadilo. Hned při příjezdu jsme byli pozváni do české hospody Czech Plaza Restaurant, kde jsme si pochutnali na hovězí polévce s játrovou zavářkou, segedínu a vepřovém řízku s pravou tatarkou. A zapili jsme to samo sebou vychlazenou Plzní. Uvítání jak má být! Byli jsme nadšení. O víkendu jsme pak ještě navštívili akci s Čechy pro Čechy, kde jsme si pochutnali na bramborácích, koláčích a dalších českých dobrotách. Zavzpomínali na naší krásnou domovinu, a pak začali prozkoumávat město.

Chicago mělo českého starostu

Nevěříte? I my jsme koukali! Pobývali jsme totiž u jedněch Čechů kousek od ulice zvané Cermak Rd. No a říkali jsme si, že to musel být na 100% Čermák. Pak jsme se dozvěděli od jedné paní u nás na Facebooku, že Čermák byl starosta Chicaga, který zachránil amerického prezidenta od vraždy a na jeho počest po něm pojmenovali celou ulici. 😉 Můžeme být na našeho krajana pyšní. A i na hrdinský čin, který vykonal.

Co vidět v Chicagu

Na naší cestě kolem světa jsme navštívili mnoho měst, ale asi nejvíce se nám líbil Boston a právě Chicago. Proč? Připomínalo nám totiž hodně Evropu, především svými stavbami, uličkami a zákoutími. Prostě nám padlo do oka. Downtown ChicagoÚžasným zážitkem bylo jezdit místní nadzemkou, která je venku, tudíž si člověk může prohlédnout krásně město z vlaku, aniž by musel capat. Jenže nám to nestačilo, a tak jsme se vydali na špacír. Vydali jsme se do slavného Millenium Parku, kde se nachází mnoho atrakcí jak pro děti tak i dospělé. Nám se nejvíc líbila fazolka, ve které jsme se viděli v jiné perspektivě. Odtud jsme se přesunuli k řece a šli podél přístavu, dále směrem do centra. Cestou jsme pozorovali luxusní jachty, ale měli jsme možnost si vyfotit i vysoké a architektonicky zajímavé budovy. Pak jsme se procházeli dál centrem, kde jsme se nechali zlákat různými obchody a malými uličkami. Vlastně ani pořádně nevíme, kde jsme byli, ale dne jsme si náramně užili. A stejně tak i pobyt s lidmi, kteří nás u sebe v Chicagu nechali. Náš dík patří hlavně fotografce Martě, která se o nás starala jako o svoje vlastní a dala nám spoustu tipů na naše další výletění po západě USA.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.