Boston

Boston - město univerzit a historie v USA

Boston je nádherné město, které si nás v USA zatím získalo asi nejvíc. Na první pohled nás učaroval  a zamilovali jsme si ho. Vypadá hodně Evropsky a místy připomíná hodně Anglii, především svou architekturou. Ačkoliv jsme zde strávili pouze 2 celé dny, povedlo se nám z naší návštěvy Bostonu vytěžit maximum a odvézt si odtud v rámci cesty kolem světa spoustu zážitků.

Boston – město univerzit

Harvardova univerzita

V Bostonu se nachází přes 100 vysokých škol. My jsme díky poloze domu našeho Couchsurfera měli možnost navštívit campus Harvardu, jedné z nejprestižnějších a nejznámějších amerických univerzit. Mají to tu skutečně nádherné. Všechny budovy jsou postaveny kolem parku, kromě studoven se tu nacházejí i studentské koleje, takže prostředí mají skutečně záviděníhodné. My bychom sem šli studovat hned, jenže bohužel pro nás není pro nikoho studiu v USA zadarmo. Stipendia udělují ve výjimečných případech a podmínkou je většinou vynikající prospěch. Nevíme přesně, kolik se platí na Harvardu, ale od kamarádky z New Yorku víme, že 60 000 USD za rok za školu není ještě nijak extra vysoká částka. Taky jsme valili oči. V Bostonu se ještě nachází MIT, která je považovaná za nejprestižnější technickou školu na světě, kde studují opravdu ti nejlepší z nejlepších. Byli jsme se podívat dovnitř a překvapilo nás milé mezinárodní prostředí.

Stezka svobody – The Freedom Trail

V Bostonu nám bylo doporučeno projít si Freedom Trail, na které se nachází to nejzajímavější, co Boston nabízí. Neprohloupili jsme. Z MIT jsme městem došli až do Charlestownu k Bunker Hill Monumentu, kde jsme naši malou pouť po městě začali. Postupně jsme se dostali do přístavu, kde jsme si prohlédli starou námořní historickou loď a v dálce viděli i jednu vojenskou. Posléze jsme se vydali přes most zpět do města, až nás Freedom Trail zavedla ke kostelu Old North Town Church. Tam jsme se setkali s něčím, co jsme nikdy předtím neviděli. V kostele byli místo Loď Constitution Bostonlavic poskládaných vedle sebe boxy, jako jsou třeba v nových kancelářích typu open office a open space. Do jednoho boxu si sedala třeba celá rodina a k dispozici měla minimálně jednu Bibli.

Z kostela jsme pelášili dál ulicí Salem Street, a protože jsme chodili celý den, pořádně nám vyhládlo, a tak jsme si v domě s číslem 69 dali pizzu u Ernesta. Lepší jsme ještě nejedli! Doporučujeme určitě burgerovou pizzu, byla nevšední a vynikající.

Druhý den jsme na Freedom Trail navázali u přístavu. Prošli jsme se dál městěm, kde jsme narazili na spoustu zajímavých a historických budov. V hlavě nám asi nejvíce utkvěl Park Street Church a Comon House, u kterého stezka končí. My se rozhodli podívat ještě o kus dál do samotného centra Bostonu. Nestačili jsme se divit. Než jsme tam došli, udělali jsme si procházku překrásným parkem a Boston public garden, která nás dovedla až na Boylston Street, která je považována za hlavní třídu centra města. Nachází se tu i slavný kostel Trinity Church, který jsme si bohužel nestihli prohlédnout zevnitř, byť jsme přišli včas, měli už zavřeno. Rozhodli jsme se tedy dojít po Stuart Street do místního Chinatownu a pochutnat si na něčem dobré. Ano, zase Chinatown, my to prostě máme rádi. Ale pryč od jídla a pojďme k tomu hlavnímu, co jsme v Bostonu zažili.

Pozorování velryb

Boston je jedním z míst na východním pobřeží Severní Ameriky, kdy lze v sezoně (duben – říjen) pozorovat migrující velryby. To jsme si nemohli nechat ujít! Vše bylo naprosto dokonalé, počasí, voda, rychlost větru, a tak jsme se vydali daleko od pevniny na moře se společností Boston Harbor Cruises jejich rychlým katamaránem na moře a za necelou velrybahodinu jsme měli o zábavu postaráno. Vidět poprvé v životě velrybu na vlastní oči je neuvěřilně silný emoční zážitek. Neviděli jsme je úplně celé, ale i tak to bylo něco naprosto úchvatného a nezapomenutelného. Ten den jsme viděli asi 20 velryb, něteré plavali i ve skupinkách. Určitě se na pozorování velryb vydejte, budete-li mít možnost. Za necelých 52 USD na osobu (cca 1300 CZK) zažijete něco nepředstavitelně krásného. A navíc BHC, společnost, se kterou jsme jeli vám garantuje , že velryby uvidíte. A pokud ne, můžete si vybrat lístky zdarma na jiný den nebo nechat vrátit peníze. Málokdy se podle biologů na palubě ale v sezoně stává, že by velryby nebyly vidět. Doporučujeme zvolit odpolední časy, třeba 12. nebo 14. hodinu. Lodě jedoucí v tyto časy již mají většinou od ostatních přehled, kde se velryby nacházejí a ušetří tím čas, a tím pádem zbyde i více na pozorování velryb.

A aby na cestě kolem světa nebylo málo těch atrakcí a wow efektů, tak jsme se z Bostonu přesunuli do Kanady,  kde jsme zažili další euforii a splnili si dlouholetý sen….ale o tom zase až příště.

This post is also available in: English

Martina

Martina

Knihomolka, skvělá kuchařka, milovník jídla, cestovatelka a samička.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.