Montreal

Montreal - kosmopolitní multikulturní město Kanady

Montréal je asi nejznámější město v kanadské provincii Quebec. Pro turisty je celá provincie zajímavá tím, že prvním oficiálním jazykem je francouzština, která tu je slyšet na každém rohu. Teprve po francouzštině je druhým oficiálním jazykem angličtina, kterou ovládá většina obyvatel, nicméně najdou se i výjimky.

Notre Dame MontrealMěsto zajímavých míst a krásných budov

V Montreálu je několik míst, které stojí za návštěvu. My určitě můžeme doporučit katedrálu Notre Dame, která je krásná zvenku, ale zevnitř ještě o poznání hezčí. Vstup 5 CAD na osobu (cca 100 CZK) je spíše symbolický za to, co je uvnitř k vidění. Z katedrály to je kousek do centra města, kde jsou k vidění všechny významné budovy. A kousek odtud se nachází i přístav Old Port plný stylových obchůdků.  Kdo miluje překrásné stylové staré domy a architekturu, bude Montréal milovat. Stačí prostě zajít do jakékoliv uličky a můžete se kochat. Nás domy v tomto městě učarovaly, jak svou barevností, tak i nápaditostí.

Výborné jídlo na každém rohu

Komu vyhládne, měl by si rozhodně dát palačinku či zmrzlinu s javorovým sirupem, který ke Kanadě prostě patří. Místní specialitou je však Poutine (čtěte Putin) a nelekejte se. Jedná se o zajímavou dobrotu. Jsou to hranolky s Poutinehnědou omáčkou a kostičkami sýru, většinou typu čedar. Najít se dá téměř v každé restauraci. A na čem jsme si v Montreálu rozhodně pochutnali, byly bagels. Tváří se to tak trochu jako děravá kobliha, ale je to vynikající houska, kterou si můžete dát se vším, co v podstatě hrdlo ráčí. Výběr je obrovský. My jsme zkoušeli například uzeného lososa s fromage sýrem, bylinkami a zeleninou. Ale i se slaninou, hovězím, cibulí a krabím salátem. Prostě dobrota! A pokud milujete čerstvé ovoce a zeleninu, nezapomeňte si skočit na místní trh Jean-Talon, kde seženete úplně všechno a za velmi příznivé ceny. 😉

Ale důvod, proč jsme přijeli do Montréalu, byl tak trochu víc akční a adrenalinový. Opět jsme měli štěstí splnit si náš další sen na cestě kolem světa, kterým byla Formule 1 Velká cena Kanady.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.