Toronto

Toronto - velkoměsto Kanady na břehu jezera Ontario

CN TowerNaše cesta kolem světa nás zavedla i do nejlidnatějšího města Kanady, kterým je Toronto. Do města jsme se těšili, protože je velmi kosmopolitní a může se pyšnit i tím, že je domovem lidí mnoha kultur, jazyků a národností. Bylo nám zkrátka sympatické ještě, než jsme sem dorazili.

Doprava v Torontu

Doprava v Torontu je určitě na velmi dobré úrovni. My jsme jeli v Torontu MHD pouze 2x a to vždy metrem. Co nás ale příjemně překvapilo, bylo to, že si za peníze nekoupíte lístek, ale tak zvané tokeny. Ano, je to nevšední a velmi milé. 😉  MHD nabízí i tramvaje a autobusy, které jsme nevyzkoušeli. Co nás ale za ty dvě krátké jízdy stihlo rozhodně zaujmout v metru, byly některé stanice. Například jejich stanice metra Muzeum je překrásně vyzdobená a v člověku přímo probudila chtíč jít poznávat. No máme se u nás co učit.

Co vidět v Torontu

Asi nejznámější atrakcí Toronta je CN Tower, kterou jsme si nemohli nechat ujít. A udělali jsme dobře, protože je Torontoodtud skutečně nádherný výhled na jezero Ontario a celý Harbourfront. Odtud jsme se vydali dále směrem do
centra, prošli jsme mnoha zajímavými uličkami Financial Districtu a došli až do místního Chinatownu. Připadal nám opravdu veliký. Cestou z Chinatownu jsme narazili na budovu radnice Toronta, která nás uchvátila svou velikostí a velkolepostí. Dovnitř nás ale pustit nechtěli a na fotku jsme je taky neukecali. Ve městě jsme si pak nenechali ujít ani slavný Young – Dundas Square. Je tu rušno, ale za to tu člověk může v okolí nakoupit téměř cokoliv.

Věděli jste, že v Torontu existuje největší podzemní obchodní středisko na světě? P.A.T.H. je dlouhé 27 km a nachází se zde více jak 1200 obchodů. A při návštěvě centra Toronta do něj pravděpodobně taky vlezete, jen možná nevíte, že jste v tak velikém komplexu. Mají to tu prostě vymakaný. 🙂

Stanley CupHokejová síň slávy

V Torontu jsme nemohli vynechat ani Hokejovou síň slávy, byť nejsme nijak velcí fandové, museli jsme se tam jít podívat a udělat si fotku se Stanley Cupem. O našincích tam bylo hodně zmínek, což nás velmi potěšilo.

 

 

 

Kultura v Torontu

Co nás ale v Torontu zaujalo asi nejvíce, byl Distillery District. Distillery District byl v 60. Letech 19. Století Distillery Districtnejvětší palírnou na světě. Dnes je místo krásně zachované a nachází se zde mnoho restaurací, pivnic a pěkných obchůdků. Je to tu krásně fotogenické, jako by se tu zastavil čas. Nedaleko bývalé palírny se nachází trh St. Lawrence – naprosto úžasné místo, plné výborných dobrot, čerstvé a levné zeleniny i ovoce a dalších laskomin. Pokud nevíte, kam si zajít na nákup v Torontu, určitě zajděte sem, nebudete litovat!

Kam jsme se však nestihli už podívat je místo zvané Casa Loma. Jedná se krásný a honosný dům postavený v novogotickém stylu. Nezoufáme, pevně věříme, že se do Kanady ještě podíváme, tak proč se nevrátit do Toronta.

Co jsme si ale ujít nenechali, byli asi 2 hodiny vzdálené Niagarské vodopády….ale o těch zase příště! 😉

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Pavel

Pavel

IT guy, motorbike rider, travel enthusiast and male.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.