Toronto

Toronto - velkoměsto Kanady na břehu jezera Ontario

CN TowerNaše cesta kolem světa nás zavedla i do nejlidnatějšího města Kanady, kterým je Toronto. Do města jsme se těšili, protože je velmi kosmopolitní a může se pyšnit i tím, že je domovem lidí mnoha kultur, jazyků a národností. Bylo nám zkrátka sympatické ještě, než jsme sem dorazili.

Doprava v Torontu

Doprava v Torontu je určitě na velmi dobré úrovni. My jsme jeli v Torontu MHD pouze 2x a to vždy metrem. Co nás ale příjemně překvapilo, bylo to, že si za peníze nekoupíte lístek, ale tak zvané tokeny. Ano, je to nevšední a velmi milé. 😉  MHD nabízí i tramvaje a autobusy, které jsme nevyzkoušeli. Co nás ale za ty dvě krátké jízdy stihlo rozhodně zaujmout v metru, byly některé stanice. Například jejich stanice metra Muzeum je překrásně vyzdobená a v člověku přímo probudila chtíč jít poznávat. No máme se u nás co učit.

Co vidět v Torontu

Asi nejznámější atrakcí Toronta je CN Tower, kterou jsme si nemohli nechat ujít. A udělali jsme dobře, protože je Torontoodtud skutečně nádherný výhled na jezero Ontario a celý Harbourfront. Odtud jsme se vydali dále směrem do
centra, prošli jsme mnoha zajímavými uličkami Financial Districtu a došli až do místního Chinatownu. Připadal nám opravdu veliký. Cestou z Chinatownu jsme narazili na budovu radnice Toronta, která nás uchvátila svou velikostí a velkolepostí. Dovnitř nás ale pustit nechtěli a na fotku jsme je taky neukecali. Ve městě jsme si pak nenechali ujít ani slavný Young – Dundas Square. Je tu rušno, ale za to tu člověk může v okolí nakoupit téměř cokoliv.

Věděli jste, že v Torontu existuje největší podzemní obchodní středisko na světě? P.A.T.H. je dlouhé 27 km a nachází se zde více jak 1200 obchodů. A při návštěvě centra Toronta do něj pravděpodobně taky vlezete, jen možná nevíte, že jste v tak velikém komplexu. Mají to tu prostě vymakaný. 🙂

Stanley CupHokejová síň slávy

V Torontu jsme nemohli vynechat ani Hokejovou síň slávy, byť nejsme nijak velcí fandové, museli jsme se tam jít podívat a udělat si fotku se Stanley Cupem. O našincích tam bylo hodně zmínek, což nás velmi potěšilo.

 

 

 

Kultura v Torontu

Co nás ale v Torontu zaujalo asi nejvíce, byl Distillery District. Distillery District byl v 60. Letech 19. Století Distillery Districtnejvětší palírnou na světě. Dnes je místo krásně zachované a nachází se zde mnoho restaurací, pivnic a pěkných obchůdků. Je to tu krásně fotogenické, jako by se tu zastavil čas. Nedaleko bývalé palírny se nachází trh St. Lawrence – naprosto úžasné místo, plné výborných dobrot, čerstvé a levné zeleniny i ovoce a dalších laskomin. Pokud nevíte, kam si zajít na nákup v Torontu, určitě zajděte sem, nebudete litovat!

Kam jsme se však nestihli už podívat je místo zvané Casa Loma. Jedná se krásný a honosný dům postavený v novogotickém stylu. Nezoufáme, pevně věříme, že se do Kanady ještě podíváme, tak proč se nevrátit do Toronta.

Co jsme si ale ujít nenechali, byli asi 2 hodiny vzdálené Niagarské vodopády….ale o těch zase příště! 😉

This post is also available in: English

Pavel

Pavel

Blázen do počítačů, motorkář, cestovatel a samec.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Užíváme cookies, abychom zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky tak předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.