Niagarské vodopády

Niagarské vodopády - vodní živel na hranici USA a Kanady

Niagarské vodopády patří mezi nejznámější vodopády na světě a určitě jsou i nejnavštěvovanějšími vodopády v Severní Americe. Jedná se o souhrn celkem tří vodopádů na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vlévá se do jezera Ontario. Niagarské vodopády také oddělují hranici USA a Kanady. My jsme se rozhodli podívat na Niagarské vodopádyvodopády ze strany kanadské, neboť nám to bylo doporučeno téměř od každého, koho jsme potkali a po našich zkušenostech si myslíme, že je tato strana určitě rozmanitější a krásnější.

Jak se dostat na Niagarské vodopády z Toronta

Pokud nemáte auto jako my, tak nejlépe autobusem. My jsme zvolili společnost Megabus a jeli z 610 Bay Street z Toronta. Autobus nás dovezl na Bus Terminal v Niagara Falls v ulici Erie Ave, odkud jsme pak šli asi 4 km pěšky podél řeky, kde jsme si užívali překrásné výhledy. Můžete jet i autobusem, ale podle nás je to zbytečné a předražené. Za necelou hodinku jsme došli až k vodopádům.

Výlet na lodi až k vodopádům

Niagarské vodopády jsou především výjimečné v tom, že se můžete dostat velmi blízko k vodopádům díky výletům Niagara Cruises na lodi. Je to způsobené i tím, že průtok vody není tak silný, a proto je zcela bezpečné se na tento výlet vydat. Za pouhých 22,55CAD/ osoba se totiž dostanete tak blízko, že vás mlha z vodopádů a kapky pořádně kasino Niagara Fallsopláchnou a je to strhující zážitek. A v ceně jsou i pláštěnky! 😉 Niagarské vodopády rozhodně nebyly tak úchvatné a ani velké jako vodopády Iguacu, ale ta možnost být tak blízko opravdu stojí za to a my jsme rádi, že jsme se sem na jednodenní výlet z Toronta na naší cestě kolem světa nakonec vypravili.

Pokud budete mít čas jako my, jděte se podívat i do města. V místní budově kasina se dá poměrně dobře a levně najíst a třeba se vám zalíbí i nějaký ten suvenýr, který si pak odvezete domů. A kdyby ne, budete mít minimálně nevšední zážitek z Niagarských vodopádů.

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

2 Komentářů

 • jakal87

  Ahoj,
  rád bych se zeptal kolik přibližně hodin si rezervovat na procházku, vyhlídku na niagary a cestu lodí? Budu vyjíždět taky z Toronta a nejspíše Megabusem a jde mi především o to na kolik hodin koupit autobus na cestu zpět.
  Předem díky
  Jakub

  18/10/2017 at 16:49
  • Pavel
   Pavel

   Ahoj Jakube,
   3 hodiny ti budou bohate stacit. Zaklad je – jako prvni jit si koupit listek na lod, abys mel jistotu, ze pojedes co nejdrive. Pak se muzes podivat po okoli. No a pokud ti zbyde trochu casu, tak se muzes podivat i do mistniho Casina, kde je krasna kasna ve stylu Steam Punku 😉
   Uzij si vylet!
   Pavel

   30/10/2017 at 12:57
VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.