La Boca

Buenos Aires - hlavní město Argentiny

Cesta do Buenos Aires

Z Puerto Iguazu jsme po 17 hodinách konečně v Buenos Aires. Cesta byla dlouhá, ale dobrodružná. Slyšeli jsme mnoho o autobusové dopravě v Argentině, a proto jsme chtěli vyzkoušet něco výjimečného. Vybrali jsme si proto „business“ řadu autobusů od společnosti Via Bariloche. Autobusy nabízí hlavně pohodlí a to hodně. Sedačky jsou velké, pohodlné a dají se sklopit do polohy lehátka tzv. super cama. Kvůli tomu, je počet sedadel v autobusu velmi omezen. Čeští dopravci nabízející autobusové spoje po Evropě by si mohli z toho vzít příklad 😉 Součástí palubního servisu je samozřejmě jídlo a občerstvení. Navíc cena jízdenky není o moc vyšší než cena běžné linky. Dobrodružství této cesty tkvělo v tom, že se někomu v nižším podlaží podařilo vysklít okno, a tak jsme museli hodinu čekat v garážích než to přelepí 😉 I my jsme trochu přispěli, jelikož se nám podařilo ucpat záchod papírem.

 

Město a jeho okolí

Buenos AIresBuenos Aires je nádherné město s populací okolo 12 miliónů lidí, oficiální čísla jsou však nižší. Už na první pohled je znát velký vliv evropských zemí na vývoj tohoto města. Během putování městem jsme měli spíš pocit, že jsme v Evropě, konkrétně v Paříži. Mísí se tu různé vlivy, nejvíce italský, francouzský a samozřejmě španělský. Oproti Riu se nám líbila bezpečnost ve městě. Lidé jsou zde velmi milí a snaží se pomoci, pokud nevíte, kde jste nebo kam se dostat. Doprava funguje skvěle. Báli jsme se, že budeme mít problémy, kvůli velké populaci města, ale vždy jsme se dostali, kam jsme potřebovali během krátké chvíle. Dost možná díky našim kamarádům a také Porteños, což jsou místní obyvatelé pouze a jenom Buenos Aires a musejí odtud pocházet. V překladu to znamená lidé z přístavu.

 

La Boca – barevná a veselá

Pokud se řekne Buenos Aires, tak se mnoha lidem vybaví právě čtvrť La Boca. Je to nádherná historická čtvrť, kde se mísí temperament mnoha zemí. Je to místo, kde najdete barevné domy a hlavně kulturní symbol, tanec Tango. Tančí se zde na každém rohu. Toto místo je často navštěvováno státníky, ale i papežem. Nás svými barvami okouzlilo.

 

San Telmo – kouzelná čtvrť s nádechem Itálie

San Telmo Buenos AiresV této čtvrti je hodně znát italský vliv. Najdete zde řadu restaurací s typickým italským nádechem, ale i krásné náměstí. Pokud si chcete někde zajít na dobrý a levný oběd, San Telmo je ideální místo, navíc zde nenajdete moc turistů. Co nás ale nejvíce zaujalo je místní bleší trh. Jsou zde desítky obchodů nabízející předměty z minulosti, jako např. několik desítek let neotevřenou Coca-Colou, nebo fotky lidí z 19. století. Na stejném místě najdete i ovocný a zeleninový trh, krásnější a čerstvější kousky jsme nikde ve městě nenašli.

 

RecoletaRecoleta – čtvrť plná zeleně

Recoleta je známá hlavně díky hřbitovu, kde odpočívají nejbohatší a nejslavnější lidé Argentiny. Najdete tu několik prezidentů, hrob vnučky Napoleona paradoxně i Evity, která je zde v blízkosti lidí, kterými opovrhovala a kteří neměli rádi ji. Evita je pro Argentince důležitou historickou postavu, díky které se spousta věcí v zemi zlepšilo, zejména pro ženy. Důkazem může být i to, že na její pohřeb přišli 4 milióny lidí! Hřbitov je doslova posetý tisíci hroby, kde každý je originální a připomíná spíše malé mausoleum. V dnešní době je nemožné zde mít vlastní místo odpočinku a lze si pouze koupit stávající místo za v přepočtu od cca 2 milionů korun. Recoleta ale nabízí více, zejména místa pro odpočinek. Je zde řada krásných parků, kde lze najít posilovací stroje pro aktivní jedince, ale i krásné chvíle klidu a odpočinku. A taky tu mají výbornou zmrzlinu.

 

Palermo – čtvrť pouličního umění

Tato čtvrť je zajímavá hlavně díky kresbám na domech. My jsme měli štěstí, že jsme mohli bydlet u kamarádky a Palermo street artshodou okolností s velmi nadanou umělkyní. Její umělecké jméno je Dibujantis a měli jsme tu čest se setkat už dřív v Praze. Antonela nám dala typ na pár míst kam se podívat na její díla, která jsme i vyfotili. Najdete zde však kresby mnoha jiných umělců a skutečně to stojí za to.

 

Puerto Madero – moderní a bohaté

Tato čtvrť je útočištěm pro bohatší třídu. Najdete tu řadu mrakodrapů, drahých hotelů a velký park. Krom jiného je zde k vidění a rozhodně stojí za návštěvu historická loď Fragata Sarmiento. Tato loď byla součástí plánu prezidenta na přelomu minulého století, který chtěl, aby mladí lidé cestovali a získali díky tomu přehled o životě v jiných kulturách, stejně jako to děláme my během naší cesty kolem světa 😉 Argentinská vláda dotovala zhruba 35 plaveb okolo celého světa.

 

Centrum města

Tato část města je pochopitelně centrem veškerého dění. Soustředí se zde vláda, centrální banka, katedrála, vyhlídkové budovy a další pozoruhodná místa. Zajímavostí je, že Argentina má svůj bílý dům, ale díky barvě se mu Puerto Maderoříká růžový dům 😉 Nicméně prezidentka zde nebydlí a každý den létá do „práce“ helikoptérou. Je zde balkón, na kterém se přednášely důležité proslovy, ať už řeč Evity, nebo řeč fotbalisty Maradony, když Argentina vyhrála pohár ve fotbale.

Buenos Aires je určitě překrásné a zajímavé město, které stojí za návštěvu. Pro lepší orientaci můžeme znovu doporučit Free Tours. Jsou zde 2 společnosti, my máme zkušenosti pouze s tou jednou. Dopolední prohlídka nás příliš nezaujala, ale možná to bylo dané tím, že jsme většinu míst zvládli navštívit sami hned při příjezdu. Odpolední prohlídka byla však velmi zajímavá a ukázala nám, jak moc je Argentina krásná.

 

 

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

1 komentář

  • Roman

    Buenos Aires mě tedy uchvátilo. Už se těším na další dojmy a zážitky.
    Mějte se moc krásně.
    Ahoj Roman

    10/03/2015 at 13:38
VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.