Perito Moreno

El Calafate a ledovec Perito Moreno

Buenos Aires jsme se vydali až na jih Argentiny do regionu Santa Cruz, kde se nachází argentinská Patagonie. Pokud budete mít tu možnost sem zavítat, určitě to udělejte, nebudete litovat.

El Calafate

Po příletu jsme zavítali do městečka El Calafate, kde jsme byli ubytovaní. Není zde nic extra zvláštního. Je to El Calafateskutečně turistické město plné předražených obchodů a restaurací. Zamířili jsme hledat autobusové nádraží, kde jsme si potřebovali koupit lístky k ledovci Perito Moreno. Terminal de Ómnibus jsme nakonec našli v ulici Avenida Julio A. Roca 1004. Nachází se zde i informační centrum, kde vám poskytnou plánek El Calafatu.

A tady začal náš hon na lístky k ledovci Perito Moreno. Všichni Vám budou tvrdit, že mají naprosto totožné ceny, ale není to úplně pravda. V hostelu vám nabídnout službu za 400 ARS, když přijdete na autobusové nádraží, ceny začínají na 300 ARS. My jsme nakonec zakoupili zpáteční jízdenku za 255 ARS (cca 714 CZK) za osobu. Byla to nejlevnější jízdenka, jakou jsme našli. Dražší autobusy smysl nemají, je to stejná trasa. Lístky máme a druhý den vyrážíme – sláva nazdar výletu 😉 A po 78 km jsme u ledovce.

Ledovec Perito Moreno v Patagonii

Perito Moreno je nepochybně jednou z největších atrakcí v celé Patagonii. Nachází se Národním Parku Los Glaciares a sousedí s parkem Torres del Paine v Chile a také parkem Bernardo O’Higgins. Do parku Los Glaciares je nutné zaplatit vstup. Vybírají ho pracovníci v parku přímo v autobuse. Vstupné nelze platit kartou! Akceptují pouze Perito Morenohotovost. Cena za osobu byla 215 ARS (cca 602 CZK).

Ledovec Perito Moreno je 5 kilometrů široký a v průměru 74 metrů vysoký nad povrchem vody, pod povrchem má pak úctyhodných 170 metrů. Nejunikátnější na tomto ledovci však je to, že je jedním ze tří ledovců v Patagonii, který stále roste. Je to v podstatě záhada i pro samotné vědce. Příroda je prostě mocná a tajemná, což je krásné.

Na místě se nacházejí celkem 4 pěší okruhy označené – zeleně, červeně, žlutě a modře. Trasy nejsou nijak extra náročné, ale je zde hodně schodů. Na každém okruhu se najde místo s fascinujícími výhledy. Nám prohlídka zabrala asi 4 hodiny, dokonce se nám podařilo zachytit, jak odpadává část ledovce a byla to strhující podívaná. Koneckonců, posuďte sami z našich fotek.

 


 

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

2 Komentářů

 • Jiřina Váchová

  Ahoj Marti a Pavle,
  jsem okouzlena, nádherné fotografie, krásný kout světa ta Patagonie a radost na vás pohledět.
  Děkujujujuju. Srdečně zdravím … i krtečka na cestách. Mějte se krásně a hodně štěstí při dalším putování. Jiřina

  16/03/2015 at 23:14
  • Martina
   Martina

   Zdravíme Jiřinko,

   a moc děkujeme za přízeň. Už máme z Patagonie nový článek o Torres del Paine, kde jsou zajímavější fotky a krásné počtení. Mrkněte na stránky, je to nejnovější příspěvek.

   Zdravíme oba dva a i krteček 🙂

   Marťa a Pája

   18/03/2015 at 19:47
VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.