Tanečníci v Arice

Arica a přejezd do Peru - jak se tam dostat

Arica je naší poslední zastávkou v Chile v rámci naší cesty kolem světa. Toto město má v sobě každý aspekt Chile. Jakoby se toto místo snažilo rozloučit s námi tím nejlepším, co Chile nabízí. Najdete tu krásné pláže, krásné kopce za městem, starobylé centrum města, skvělou zmrzlinu a dech beroucí výhledy. A také jsme sem přijeli kvůli přejezdu do Peru a následnému cestování tam.

Katedrála San Marcos AricaMuzea

Město nabízí pohled do historie Chile skrze několik muzeí. My jsme se rozhodli nasvítit to nejzajímavější archeologické Muzeum San Miguel de Azapa. Zde jsme se seznámili s archeologickými nálezy starými více jak 7000 př.n.l. Dozvíte se zde hodně o minulosti této krásné země, odkud se sem lidé dostali, jak žili a jaké kmeny přebírali postupně moc. Velmi cenným artefaktem muzea je pak cca 30 mumií ve velmi zachovalém stavu.

pláž CorazonesPobřežní útesy

Během naší návštěvy jsme se vydali i do míst, kam se normálně běžnou dopravou nedostanete. Jeli jsme se podívat na unikátní a opravdu grandiózní útesy kousek za městem. Jsou zde obrovské jeskyně, které jsou útočištěm pro různé živočichy. Na pláži jsme zahlédli řadu ještěrek, kraby a zatoulané mořské hvězdice, které byly bičovány silnými vlnami. Bohužel jsme neměli to štěstí vidět želvy a lachtany, které tu v některých ročních obdobích také jsou.

Jak se dostat z Aricy do Tacny – přejezd do Peru

Pokud plánujete vyrazit přes hranice do Peru, tak máte několik možností. Ta nejdražší a nejvíce nudná je Taxi s cenou okolo 35 USD (cca 890 CZK) na osobu. Poté můžete zkusit místní dopravu, což je způsob jaký vždy hledáme právě my 😉 Přejezd do Peru přes přechod Arica – Tacna je zde naprosto běžný. V centru města jsou dva stará loď v přístavu Aricaautobusové terminály. V tom méně hezkém, který je určen pro mezinárodní dopravu musíte zaplatit při vstupu poplatek 300 CLP (cca 12,50 CZK) za to, že vás pustí do prostoru autobusového nádraží 😉 Poté musíte zaplatit dalších 3500 CLP (cca 143 CZK) za osobu, pokud chcete jet osobním autem tzv. collectivo s dalšími cizími lidmi. Pokud chcete víc prostoru a hlavně pokud máte batohy tak zvolte minibus, který vás vezme za 2000 CLP (cca 82 CZK). Oba dva dopravní prostředky vás vezmou do města Tacna v Peru a na hraničním přechodu na vás počká. A třeba budete mít štěstí jako my a cestou budete svědky poutavé obchodní prezentace obchodního zástupce, který se snaží prodat mast bolest a na všechno z koky. Sami můžeme říct, že pěkně voní a funguje skvěle 😉

Cesta z Valparaísa do Aricy po Panamerické dálnici

Město Arica

 

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.