Prezidentský palác Santiago de Chile

Santiago de Chile - město psů

Santiago de Chile je domovem pro 7,5 milionu obyvatel Chile. Zbylých asi 6,5 milionu obyvatel žije v odlehlých částech Chile. Původní obyvatelstvo, lidé kmene Mapuche tvoří dnes pouhých 8% z celkové populace. Stala se z nich utiskovaná menšina, kterou vláda postupně odsunula do jižních a méně hostinných částí země. Vláda jim přiřadila půdu, která má nahradit jejich původní pozemky. S tím však nejsou spokojení a dodnes vedou spory.

Psí boudy v SantiaguSantiago – město psů

Podstatnou část obyvatelstva Santiaga tvoří pouliční psi. Potkáte zde různé rasy, velikosti a nátury. Paradoxně pouliční psi se mají často lépe než psi, kteří mají majitele. Lidé se o psy starají, nosí jim jídlo a skládají se na stavbu pouličních psích boud. Pejsků je v hlavním městě okolo 400.000. Lidi je mají rádi především kvůli tomu, že psi jsou symbolem veškerých protestů, chodí většinou v první řadě. A s obyvateli mají ještě jednu věc společnou, také nemají rádi policisty.

Kulinářské umění

Santiago de Chile se nachází nedaleko pobřeží Pacifiku. Díky tomu je denně zásobováno čerstvými rybami z Valparaisa a okolí, které lze zakoupit na místním rybím trhu. Ale Fish Market má ještě jednu výhodu, nachází se zde mnoho restaurací, kde si za poměrně levné peníze můžete pochutnat na oněch čerstvých rybách a darech moře. I Rybí trh v Santiagumy jsme si pochutnali. A bylo to vynikající. Nejvíc nás zaujalo krabí maso a sval z mořského úhoře.

V Santiagu také prodávají údajně nejlepší zmrzlinu v Chile, kterou jsme si nemohli nechat ujít. Emporio la Rosa nabízí sorbety i zmrzliny různých druhů. Pro nás nevšední květinové, ale například i malinu s mátou, citron s bazalkou a další. Pokud vás zmrzlina nenasytí dostatečně, stačí zajít za roh do podniku Hogs. Prodávají tam párky v rohlíku, což v podstatě zajímavé není, ale můžete si je nevšedně ochutit a potom se z obyčejného hotdogu stane delikatesa. A kdybyste to chtěli zapít něčím pořádně silným, dejte si někde Pisco Sour, protože ten vás rozhodně zvedne ze židle. Jedná se o místní vyhlášený alkoholický nápoj a má opravdu grády.

Zajímavosti ze Santiaga de Chile

Fontána v centru SantiagaNa Free Tour v Santiagu jsme se dozvěděli, že existuje zákon, který zakazuje lidem vyvěšovat státní vlajku v jiné dny, než je určeno vládou. Důvodem je prý časté používání vlajek během demonstrací.

A asi největší kuriozitou pro nás byl Neruda. Ano, v Chile mají Nerudu, Pabla Nerudu. Jedná se o největší literární ikonu Chile. A Neruda rozhodně není španělské jméno. Tento básník si změnil své příjmení po vzoru našeho českého protějšku Jana Nerudy. To jsme koukali. 😉

 

 

Tento příspěvek je také k dispozici v jazyce: English

Martina

Martina

Bookworm, great cook, food lover, big traveller and female.

VLOŽIT KOMENTÁŘ

Tato stránka používá cookies, aby se zajistilo co možná nejsnadnější použití. Pokud budete nadále prohlížet tento web tak předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.